فرهنگ و هنر

چهل و دومین شماره نشریه «سرو» منتشر شد

چهل و دومین شماره ماهنامه فرهنگی هنری «کوروش» با عنوان «سوگ حماسه است» توسط موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر می شود.

به گزارش مخبران، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مجله سارو بخش های مختلفی با عناوین «راهیان»، «یادمان»، «راویان»، «دیده بان»، «هدیه مان» دارد. . “، “سوال”. ایجاد شده توسط “مترجمان”، هر بخش موضوعات مختلفی را پوشش می دهد.

سرمقاله دکتر علی اصغر جعفری با عنوان «عاشورایی کرانتی» در این شماره از مجله «سرو» منتشر شده است.
در قسمت یامانا سرو، در مقاله آستانه عشق؛ وی با اشاره به حرم حضرت اباعبدالله(ع) و ابوالفضل العباس(ع) در تالار شهدا، به تاثیرگذاری و نقش اساسی انقلاب اسلامی و صیانت از مقدسات و قیام آنان در فضای حسینی پرداخت. بر تالارهای موزه تسلط دارد.

یادمان به مناسبت سالگرد مبارزه با استعمار انگلیس، شما را به شهر تاریخی دلوار در استان بوشهر می برد و در گفتگو با سرپرست «شهید رئیسعلی دلواری» پرویز عزابی، شما را با این اثر فرهنگی اسلامی آشنا می کند. «موزه.در قسمتی دیگر از یادمان سارو در یادداشتی به قلم نجمه بدر به معرفی موزه مجلس شورای ملی در بحرین تهران می پردازد.

در فصل راوی این شماره از مجله سارو در گفت و گو با «عباس سلیمی نمین» مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران به رفتار ننگین آمریکا و نقش آن در دوران پهلوی پرداخته است. شورش 28 اوت. در این بخش، زندگی سیاسی و آینده ابوالحسن بنی صدر و مسعود رجوی در مقاله «فرزام شوم» مورد تحلیل قرار گرفته است.

مصاحبه سروه با سردار غلامرضا جلالی «رئیس سازمان پدافند غیرعامل» و بررسی و نقش سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در اوباش کردستان، شکست عملیات مرصاد و تحلیلی از وضعیت کنونی این سازمان. سازمان بدنام از دیگر بخش‌های راوی است.
در بخش ناظر، گفت‌وگویی با محمدرضا ورزی، نویسنده و مدیر مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی بنام، با محوریت اهمیت پرداختن به رویدادهای مهم تاریخی معاصر از جمله نهضت مشروطه انجام شده است.

خاطره بازی با بوی پیراهن یوسف یکی از مهم ترین فیلم های ساخته شده درباره آزادگان سرفراز قطعه شعر عاشورایی بعد از انقلاب اسلامی از دیگر قسمت های ساعت است.
در ادامه این نشریه، در بخش گفت و گوی سارو، سارو پرسمن، سارو راهیان و ترجان سارو، تحلیلی از جریان فکری مشروطیت و راه اندازی جریان های عدالت خواه در ایران، جنبش کردستان، طراحی گرافیک و پوستر و جنگ در ایران در دوران انقلاب اسلامی، فرهنگ دوران بمب اتمی و جنگ 2006 لبنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
لازم به ذکر است مجله سارو در 120 صفحه توسط موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به سردبیری علی اصغر جعفری چاپ و منتشر می شود.
علاقه مندان برای تهیه فایل کامل و بخش های جداگانه مجله غم می توانند با مراجعه به آدرس https://www.magiran.com/magazine/about/8155 این ماهنامه را خریداری کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا