فرهنگ و هنر

چگونه سفرهای جاده‌ای خود را مقرون‌ به‌ صرفه کنیم؟

مخبران/ خراسان رضوی وسایل نقلیه در جاده ها تقریباً سه چهارم انتشار دی اکسید کربن (CO2) حمل و نقل را تشکیل می دهند و یکی از بزرگترین تولید کنندگان گازهای گلخانه ای در سراسر جهان هستند. برای کمک به حل این مشکل باید راه هایی را انتخاب کنیم که کمترین تاثیر را بر محیط زیست داشته باشند.

به گفته Vifrom، مردم در سراسر جهان در تمام جنبه های زندگی خود انتخاب های پایدارتری انجام می دهند.

فشارسنج اعتماد Edelman 2022 (Government Trust Survey) نشان داد که 75 درصد از ما در سراسر جهان نگران تغییرات آب و هوایی هستیم یا می ترسیم. جستجو برای اضطراب آب و هوا در سال جاری به بالاترین حد خود رسید. همچنین در پنج سال اخیر جستجو برای کالاهای پایدار تقریباً پنج برابر شده است.

یک راه حل برای بهبود زندگی در شرایط فعلی این است که مردم مسیرهای جاده ای مورد نظر خود را برای بهینه سازی مصرف سوخت و انتخاب های پایدارتر در جاده و صرفه جویی در هزینه بهینه کنند.

مردم اکنون علاوه بر نشان دادن سریع ترین مسیر، کم هزینه ترین مسیرها را نیز ارائه می دهند. از زمان معرفی آن در ایالات متحده و کانادا، مردم از آن برای صرفه جویی در بیش از نیم میلیون تن گازهای گلخانه ای استفاده کرده اند که معادل خروج 100000 خودروی سوخت فسیلی از جاده است.

در اروپا، ویژگی جدیدی نیز راه اندازی خواهد شد که به رانندگان اجازه می دهد تا نوع موتور وسیله نقلیه خود (بنزینی، دیزلی، هیبریدی یا الکتریکی) را مشخص کنند. بنابراین مسیر ارائه شده برای نوع سوختی که می خواهید صرفه جویی کنید مناسب است.

این فناوری توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شده است که مبتنی بر فناوری پیشرفته برای مبارزه با بحران آب و هوا است. هوش مصنوعی تمام مسیرهای قابل قبولی را که می توان برای رسیدن از یک مسیر به مسیر دیگر طی کرد، شناسایی می کند و مصرف سوخت را برای هر کدام بر اساس الگوهای ترافیکی تاریخی، شیب و نوع جاده و موارد دیگر محاسبه می کند. این فناوری به افراد این امکان را می دهد تا در کسری از ثانیه مقرون به صرفه ترین و سریع ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد بیابند.

البته، این ویژگی جدید صرفه جویی در مصرف سوخت تنها راه برای سفر پایدارتر نیست. جایگزین های مختلفی برای رانندگی مدت هاست که از جمله وسایل حمل و نقل عمومی و مسیرهای دوچرخه سواری ارائه شده است.

بحران اقلیمی همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد و یک شبه قابل حل نیست، اما با استفاده از راهکارهای مناسب و پیمودن مسیرهای سبز می توان به سمت آینده ای سبزتر حرکت کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا