ورزشی

چینی‌ها مدال طلای ورزشکار زن ایرانی را سرقت کردند

محمد شروین اسبقیان سرپرست تیم ملی پارا دو ومیدانی معتقد است نفوذ چین باعث شد که یک سرقت صد در صد ورزشی و مدالی صورت بگیرد و مدال‌های طلا و نقره هاشمیه متقیان و زینب مرادی پس گرفته شود.

چینی‌ها مدال طلای ورزشکار زن ایرانی را سرقت کردند
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و توان یابان گفت: اعتقاد دارم یک سرقت ورزشی و مدالی صورت گرفته است چرا که ورزشکاران ما را اجازه دادند در کال روم و سپس مسابقه شرکت کنند و شش پرتاب سنگین هم داشتند و در نهایت مدال طلا به هاشمیه متقیان و مدال نقره به زینب مرادی رسید و حکم مدال‌های ما را هم اهدا کردند که حتی هم اکنون هم نزد ما هست و از طرفی قهرمانان ما در تست دوپینگ هم شرکت کردند و در واقع همه مراحل و فرآیند را طی کردند.

سید محمد شروین اسبقیان ادامه داد: بعد از مسابقه چینی‌ها اعتراض کردند که ورزشکاران ما دقایقی دیر وارد کال روم شدند که این خلاف مقررات است چرا که داور بر اساس مقررات آنجا تشخیص داده که مشکلی نیست و در آن مرحله داور تصمیم گیرنده است و در چنین مواقعی کارت زرد نشان می‌دهد و تاکید می‌کند در صورت تکرار مشکل ایجاد می‌شود، هر چند که هیچ جا ثبت نشده که تاخیر داشتند یا نداشتند و قطعا غیر قانونی این سرقت مدالی توسط تشکیلات ورزش چین با توجه به نفوذی که داشتند، صورت گرفته است و وقتی مدال طلا و نقره ورزشکاران ما در این ماده را گرفتند، ورزشکار چین که سوم شده بود، به مدال طلا رسید که در میان بهت و حیرت ما این اتفاق رخ داد و رئیس کمیته ملی پارالمپیک هم مکانبه‌ای با فدراسیون جهانی داشته و تا به این لحظه توجهی به اعتراض ما نکرده اند.

او تاکید کرد: این اتفاق ناخوشایند از ارزش‌های ورزشکاران ما کم نمی‌کند و هاشمیه متقیان ورزشکار متدین و با ایمان ما مدار پارالمپیک توکیو را دارد.

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا