فرهنگ و هنر

کاروان هنری «روایت حبیب» وارد بندرعباس شد

مخبران/ هرمزگان رئیس حوزه هنری هرمزگان گفت: مردم استان در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی، کاروان هنری «روایت حبیب» را از 27 آذر لغایت 1 آذر برگزار می کنند.

سعید عبدالی زاده در گفت وگو با مخبران، اظهار کرد: «کاروان هنری روایت حبیب» به همت بنیاد حفظ آثار و نشر آثار و با همکاری شهید سرلشکر قاسم سلیمانی (مدرسه حاج قاسم) و هنر انقلاب اسلامی راه اندازی شد. مرکز استان کرمان انجام داد.

وی در تشریح اهداف کاروان هنری از «روایت حبیب» گفت: رشادت، ایثار و مکتب خواهی حاج قاسم سلیمانی نماد مقاومت همه مظلومان و آزادگان امروز جهان است. انقلاب اسلامی.

شهید سلیمانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری یک شخص نیست بلکه یک مکتب است، بیان کرد: مدرسه نمونه کلاسیک انقلابی گری و انقلابی بازیگری است و مدیر حوزه هنری هرمزگان گفته است که بهترین نمونه انقلاب و انقلاب است. فرهنگ. این امر برای نسل های آینده با پایداری و مقاومت به ویژه هنر امکان پذیر است.

عبدلی زاده در این راستا با اشاره به جایگاه روایت با تکنیک هنری گفت: شهید سلیمانی توجه ویژه ای به تعریف فرهنگ هنر و مقاومت داشت و این مهم پس از راه اندازی و خرید واحد تبلیغات لشکر 41 ثارالله بود. . خاطرات جنگ پس از حفاظت مقدس و توجه ویژه. او در کنگره های شهدا کاملاً به چشم می خورد.

وی با تشریح رویدادهای جشنواره هنری «روایت حبیب» بندرعباس بیان کرد: ویژه برنامه های فرهنگی هنری از جمله شب بزرگداشت، شعر خوانی، ترانه و موسیقی، اجرای فیلم، اجرای تئاتر، فیلمنامه، حماسه خوانی، رونمایی از کتاب و عکاسی برگزار می شود. یک نمایش.

رئیس حوزه هنری هرمزگان افزود: روز گذشته 27 آذرماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم رونمایی از نوبت شهید سلیمانی به یاد شهدای گمنام در بندرعباس بزرگ برگزار شد. مسجد.

به گفته عبدالی زاده، روز دوشنبه 30 آذرماه ساعت 18 رویداد هنری «روایت حبیب» برگزار می شود. در امامزاده سید مظفر بندرعباس افتتاح می شود.

وی گفت: ویژه برنامه فرهنگی هنری این هفته سه شنبه 29 آذرماه در فرهنگسرای فرهنگسرای ایسینی با نمایش خوانی و مقاومت، حماسه خوانی، تئاتر، شعر خوانی و سرود ادامه خواهد داشت.

رئیس حوزه هنری هرمژگان گرامیداشت: نقالی حبیب بندرعباس در مراسم کاروان هنر چهارشنبه 10 دی ماه ساعت 18 با حضور شاعران و هنرمندان کشوری و استانی در گلزار شهدا پایان یافت.

به گزارش مخبران، کرمان، اصفهان، جانجان، کردستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان مناطق میزبان «کاروان هنر روایت حبیب» هستند و اختتامیه آن در تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا