کاروان ورزش ایران درآستانه ۲۰ طلا شدن/پارادوومیدانی مدال‌باران شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین از هانگژو، کاروان ورزش ایران که با نام «فرزندان ایران» و با شعار «ایمان، ایران، افتخار» و حضور ۲۱۰ ورزشکار در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی به میزبانی چین شرکت کرده است، در روز دوم صاحب ۴۷ مدال طلا، نقره و برنز شد و بعد از چین در جایگاه دوم جدول قرار گرفت.

در سومین روز این بازی‌ها کاروان ورزش ایران در رشته‌های مختلف نماینده خواهد داشت و امیدوار است با درخشش ورزشکارانش تعداد مدال‌های خود را افزایش دهد.

عملکرد ورزشکاران ایران در سومین روز از بازی‌های پاراآسیایی چین در این گزارش تکمیل می‌شود…

تیم دوبل ریکرو مردان ایران طلایی شد

تیم دوبل ریکرو مردان پارا تیراندازی با کمان ایران  با پیروزی ۵ بر ۳ مقابل چین مدال طلای بازی های پارا آسیایی هانگژو را به ارمغان آورد. تیم ایران متشکل از محمدرضا عرب عامری و غلامرضا رحیمی تیم چین میزبان را که از حمایت قابل توجه تماشاگران هم بهره می برد، با نتیجه ۵-۳ شکست داد تا اولین طلای پاراتیراندازی با کمان ایران در این رقابت ها به ثبت برسد.

تیم دوبل ریکرو مردان ایران طلایی شد 

هرمز صیدی به مدال نقره رسید

در ادامه رقابتهای پارادوومیدانی چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی که از صبح امروز چهارشنبه در ورزشگاه مرکزی شهر هانگژو چین آغاز شده است، مسابقات پرتاب نیزه کلاس F۳۷ برگزار شد. در پایان این رقابت هرمز صیدی بعد از ورزشکاری از هند به عنوان دوم رسید و مدال نقره این رشته در بازیهای پاراآسیایی را از آن خود کرد. 

هرمز صیدی مرد نقره ای پارادوومیدانی ایران 

مسجدی به مدال طلا رسید/ مختاری به مدال نقره رسید 

در پایان رقابتهای پرتاب وزنه رشید مسجدی عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کرد. مسجدی روز گذشته یک مدال برنز برای ایران به ارمغان آورده بود. علیرضا مختاری دیگر ملی پوش ایران در پرتاب وزنه به عنوان دوم و مدال نقره رسید. مختاری پیش از این یک مدال طلا برای کاروان ورزش ایران به ارمغان آورده بود. در این بخش اسدالله عظیمی به عنوان چهارمی دست پیدا کرد و نتوانست به مدال برسد.

رشید مسجدی مرد طلایی پارادوومیدانی ایران 

«کبگ زن» مدال برنز را بر گردن آویخت

ملی پوش بانوی ایران مدال برنز رقابتهای پرتاب وزنه کلاس F۶۴ بازیهای پاراآسیایی را به خود اختصاص داد. در فینال این رقابت ها لیلا کبگ زن با پرتابی به طول ۱۰ متر به عنوان سوم و مدال برنز این دوره از بازیها دست پیدا کرد. سعیده عبداللهی دیگر ملی پوش ایران در این ماده با پرتاب وزنه به طول ۹ متر و ۷۱ سانتیمتر به عنوان چهارم رسید.

لیلا کبگ زن دارنده مدال برنز بازیهای پاراآسیایی 

علیرضا زارع چراغ اول طلایی هایی را روشن کرد

ملی پوش پارادوومیدانی ایران در ماده ۲۰۰ متر زودتر از رقیبانش از خط پایان عبور کرد و به مدال طلای بازیهای پاراآسیایی دست پیدا کرد.  در رقابت فینال ماده ۲۰۰ متر مردان در کلاس T۳۵ برگزار شد و علیرضا زارع به مدال طلا دست پیدا کرد.  زارع در این رقابت با ثبت زمان ۲۵.۵۱ زودتر از دیگر رقبا از خط پایان عبور کرد و مدال طلای این رشته را به گردن آویخت. 

علیرضا زارع مرد طلایی پارادوومیدانی ایران 

تیم دوبل ریکرو ایران به مدال نقره رسید

در دیدار فینال مسابقات دوبل پاراتیروکمان در بخش ریکرو تیم ایران با ترکیب زهرا نعمتی و سمیه رحیمی در یک رقابت مهیج و نزدیک در تیر طلایی با نتیجه ۵ بر۴  مقابل میزبان این دوره از رقابت ها مغلوب شد و به مدال نقره این رقابت‌ها دست یافت.

تیم دوبل پاراتیروکمان بانوان ایران 

مرادی به مدال نقره دست پیدا کرد

رقابتهای پارادوومیدانی چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی از صبح امروز چهارشنبه در ورزشگاه مرکزی شهر هانگژو آغاز شد که در فینال مسابقات پرش طول کلاس T۱۳ مهدی مرادی با ثبت رکورد ۶.۲۲ عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره این دوره از بازی‌ها را از آن خود کرد.

دومین مدال حبیبی نقره شد

در فینال مسابقات پرتاب وزنه F۳۲ رقابتهای پارادوومیدانی پرستو حبیبی به رقابت با حریفانش پرداخت و با پرتابی به طول ۵.۴۹ به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره دست پیدا کرد. پرستو حبیبی پیش از این یک مدال طلا را به خود اختصاص داده بود و این دومین مدال او در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی به شمار می‌رود.

پرستو حبیبی دارنده یک مدال طلا و یک نقره بازیهای پاراآسیایی

مدال آوران ایران در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی:

مدال طلا
۱- امیرحسین علی‌پور (پارادوومیدانی – پرتاب وزنه کلاس F۱۱)
۲- سعید حسین پور (پاراقایقرانی – پاراکانو)
۳- امان الله پاپی (پارادوومیدانی – پرتاب نیزه)
۴- میثم بنی طبا (پاراجودو)
۵- الناز دارابیان (پارادوومیدانی – پرتاب دیسک)
۶- سینا ضیغمی نژاد (پاراشنا – ۱۰۰ متر قورباغه)
۷- علیرضا مختاری (پارادوومیدانی – پرتاب دیسک)
۸- سینا ضیغمی (پاراشنا – ۵۰ متر آزاد)
۹ – الهام صالحی – (پاراپرتاب وزنه)
۱۰ – مهرداد مرادی (پارادوومیدانی)
۱۱ – اسلام جاهدی (پاراقایقرانی)
۱۲ – پرستو حبیبی (پارادوومیدانی)
۱۳- علی پیروج (پارادوومیدانی – پرتاب نیزه)
۱۴- فائزه احمدی (پاراتیراندازی – تپانچه ۱۰ متر)
۱۵- رزا ابراهیمی (پاراتکواندو)
۱۶- مهدی پوررهنما (پاراتکواندو)
۱۷ – علیرضا زارع (پارادوومیدانی – ۲۰۰ متر)
۱۸ – رشید مسجدی (پارادوومیدانی – پرتاب وزنه)
۱۹ – تیم دوبل ریکرو مردان(پاراتیروکمان)

 

مدال نقره
۱- مهدی اولاد (پارادوومیدانی – پرتاب وزنه کلاس F۱۱)
۲- رضا حاتمی (پارادوومیدانی – دو چهار در صد متر)
۳- وحید علی نجمی (پارادوومیدانی – دو صد متر)
۴- حنان کعب امیر (پارادوومیدانی – پرتاب دیسک)
۵- شاهین ایزدیار (پاراشنا – ۱۰۰ متر قورباغه)
۶- اسدالله عظیمی (پارادوومیدانی – پرتاب دیسک)
۷- شاهین ایزدیار (پاراشنا – ۵۰ متر آزاد)
۸- محمدحسین کریمی (پاراشنا – ۱۰۰ متر کرال پشت)
۹ – شهلا بهروزی راد (کانو کلاس kl۳)
۱۰ – صادق بیت سیاح (پرتاب نیزه)

۱۱- محسن بختیار (پاراوزنه برداری)
۱۲ – امیر خسروانی (پرش طول – پارادوومیدانی)
۱۳- سجاد نیک پرست (پارادوومیدانی – پرتاب نیزه)
۱۴- ساره جوانمردی (پاراتیراندازی – تپانچه ۱۰ متر)
۱۵- سعید صادقیان پور (پاراتکواندو)
۱۶- موسی غلامی (پاراجودو)
۱۷- رومینا چمسورکی (پاراتکواندو)
۱۸- امیر جعفری (پاراوزنه برداری)

۱۹- سینا ضیغمی نژاد (پاراشنا – ۲۰۰ متر مختلط انفرادی)
۲۰ – پرستو حبیبی (پارادوومیدانی – پرتاب وزنه)
۲۱ – مهدی مرادی (پارادوومیدانی – پرش طول)
۲۲ – هرمز صیدی (پارادوومیدانی – پرتاب نیزه)

مدال برنز
۱- سارا عبدالملکی (پاراقایقرانی – کایاک)
۲- مریم عبدالله پور (پاراتکواندو)
۳- نرگس جوادی (پاراتکواندو)
۴- مهدیه سادات حسینی (پاراتکواندو)
۵- سعید کوهکن (پاراجودو)
۶- شید مسجدی (پارادوومیدانی – پرتاب دیسک)
۷ – رؤیا سلطانی (کانو کلاس kl۲)
۸- سیدیوسف یوسفی (پاراوزنه برداری)
۹- محمد دلیر (پارادوچرخه سواری – تایم تریل)
۱۰- مهدی برچلو (پاراجودو)
۱۱- شاهین ایزدیار
(پاراشنا – ۲۰۰ متر مختلط انفرادی)
۱۲ – محمدحسین کریمی (پاراشنا پروانه)

دکمه بازگشت به بالا