عمومی

کاش حکم را در کشوی جادویی نگه می‌داشتید

رای محمد حسین کنعانی‌زادگان غیرمنتظره بود. در این رای آمده بود: یک میلیارد ریال جریمه نقدی و دو بازی ملی فوتبال و فوتبال ساحلی. به محض دیدن این جمله سوالاتی در ذهنم ایجاد شد.
اولاً اگر کنعانیان مرتکب جنایتی شوند که به اتوبوس و ماجراجویی های غیراخلاقی ختم شود، رأی نیست. یعنی عبرت کسی که بخواهد حرمت و اخلاق و منافع ملی را تهدید کند مجازات درستی نیست.
محرومیت از دو بازی تشریفاتی چه فایده ای دارد؟ سوال بعدی این است که اگر کنعانیان مرتکب جرمی نشدند چرا او را غارت کردید و مجازاتش کردید؟
مجهز به کمیته اخلاق همه ما می دانیم که محمد حسین یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی است، او تمام تلاش خود را کرده و می تواند یکی از گزینه های دفاعی تیم ملی باشد، اما بدون تعارف، می توانم چیزی بخواهم؟ این جمله را به چه کسی مسخره کردید؟ قراره به کسی دست بزنی؟ این حکمی که شما دادید نه اخلاقی است و نه سنگین تر.
بهتره قضاوت نکنی و به قول پوپولیست ها زیر میز بخزی و از همه چیز امتناع کنی. به این ترتیب حیثیت تیم ملی حفظ شد در حالی که کمیته اخلاق و کنعانی ها خودشان را حفظ کردند.
ما نمی گوییم این فوتبالیست را نابود کنید، اما آقایان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال. آیا در مدتی که این قضاوت را می کردید پرونده بسیاری از بازیکنان فوتبال را بررسی کرده اید؟ ناگهان یاد مهدی رحمتی افتادم و عکسی از یک خانم که در خارج از کشور منتشر شده بود! سیلی ام را زدم و گفتم چرا آن موقع به سید خیانت کردند؟ برگشتم و رسیدم به مرحوم میناوند و مجاهد خزیروی و خیلی های دیگر که فوتبال را خراب کرده بودند. ما نمی گوییم با قضاوت های عجیب و غریب کسی را خراب کنید، اما ای کاش این حکم را نمی دادید…

251 251

دکمه بازگشت به بالا