ورزشی

کاهش ۶۷ درصدی کمبود‌های دارویی در ۱۴۰۲

پیکان‌پور مطرح کرد؛

کاهش ۶۷ درصدی کمبود‌های دارویی در ۱۴۰۲

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از کاهش ۶۷ درصدی کمبود‌های دارویی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ محمد پیکان‌پور گفت: کمبود‌های دارویی کشور در سال ۱۴۰۲ با کاهش ۶۷ درصدی، از ۴۲۰ قلم در آنلاین ۱۴۰۱ و میانگین ۳۴۲ قلم در ماه‌های شهریور تا آبان ۱۴۰۱ به میانگین ماهانه ۱۱۲ قلم رسید.

وی افزود: طی سال ۱۴۰۲ تمامی ظرفیت‌های تولید به کار گرفته شده و با بازخوانی کامل برنامه‌های تولید شرکت‌ها، همزمان با اعطا مجوز مکفی برای تأمین نیاز ۱۸ ماه آینده کشور، روند تأمین دارو به طوری جدی تسهیل شد.

پیکان‌پور ادامه داد: جلسات تعاملی با سندیکا‌ها و انجمن‌های مربوطه برگزار شد و با آسیب شناسی فرآیندها، تسریع جدی در روند فعالیت‌های جاری شرکت‌ها در سازمان صورت پذیرفت.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، با بیان اینکه در سال گذشته مدت زمان انتظار بازدید GMP شرکت‌های تولیدکننده مواد اولیه از بیش از ۴ ماه به کمتر از ۱.۵ ماه کاهش یافت، گفت: همچنین میزان صدور و تمدید پروانه‌های دارویی در سال ۱۴۰۲ به ۲۱۳ درصد رشد نسبت به سال ۱۴۰۱ رسید.

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا