ورزشی

کاپیتان تیم ملی کبدی: هیچ چیز به اندازه طلا خوشحال‌مان نمی‌کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین از هانگژو، فاضل اتراچالی کاپیتان تیم ملی کبدی پس از پیروزی مقابل چین تایپه گفت: بازی خوبی بود. البته حدس می زدیم که تایپه را ببریم. چرا که رقیب اصلی ما هند است.

وی ادامه داد: اگرچه در این بازی اندکی هم به چالش کشیده شدیم که البته برای ما بد هم نبود. چرا که پیش از مسابقه فینال نقطه ضعف های خود را بشناسیم و موشکافی کنیم. از طرفی ترکیب نهایی و تاکتیک اصلی خود را رو نکردیم تا دستمان برابر هند رو نشود. برای هند یک سورپرایز داشته باشیم. در کل خوشحالم از اینکه به فینال رسیدیم.

وی درباره اینکه ظاهرا شکست تیم زنان سبب شده بود تا حریف را دست کم نگیرند، گفت: بله، این بازی برای ما انتقامی بود و خوشحالم که شکست تلخ تیم زنان را جبران کردیم. برای تیم دختران خیلی ناراحتم. بدشانس بودند و پیش از اعزام یکی دو بازیکن اصلی آنها مصدوم شد و مسابقات را از دست دادند و کار را برایشان سخت کرد. با این وجود ما فینالیست شدیم و جبران شد.

کاپیتان تیم ملی کبدی درباره بازی فینال گفت: ما مدال نقره را از الان داریم و چیزی برای از دست دادن نداریم. ما به میدان می رویم تا از مدال طلا و قهرمانی دوره قبل دفاع کنیم. 9 ماه تمرینات بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و مزد این زحمات فقط با طلا جبران می شود و هیچ چیز به جز طلا نمی تواند ما را خوشحال کند.

اتراچالی که خود در پرولیگ کبدی هند بازی می کند، درباره شرایط تیم هند گفت: از لحاظ انفرادی و مهره ای هند قویتر است و ستاره های خوبی دارد اما از منظر تیمی ما بهتریم. در بازیهای آسیایی دوره قبل هم همینگونه بود و آنها از منظر فردی بهتر بودند ولی ما با کار تیمی آنها را بردیم. همیشه به بچه ها می گویم که مهم نیست که آنها ستاره های بهتری دارند چون کار تیمی ما مهم است. ورزش ما تیمی است و اگر ما تیمی بازی کنیم، قطعا نتیجه می گیریم.

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا