اجتماعی

کتاب فروشی‌های سیار در سطح شهر فعال می‌شوند/نمایشگاه بین المللی کتاب سال آینده برگزار می‌شود

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در جریان نشست کتاب و کتابخوانی از کتابفروشی های خیابان انقلاب و کتابفروشی های خیابان انقلاب بازدید کرد.

به گزارش مخبران، توکلی زاده درباره وضعیت بازار کتاب گفت: فکر می کنم در این هفته که به موضوع کتاب اختصاص دارد بتوان به برخی از مسائل صنعت نشر پرداخت. و ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی کتاب را به کالاهای فرهنگی جامعه برگرداندند تا مردم بتوانند از این محصول فرهنگی استفاده کنند.

افرود: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و گرانی کتاب، عموم مردم به ویژه دانشجویان به کتاب دسترسی ندارند و وظیفه ما تسهیل این بستر برای حفظ فضای کتاب و کتابخوانی است. ..

توکلی زاده با اشاره به برنامه های شهرداری برای فرهنگ سازی کتابخوانی در بین شهروندان گفت: مسائل فرهنگی از جمله رونق تولیدات فرهنگی و آموزش به دلایل مختلفی از جمله توسعه فضای مجازی و الکترونیکی باعث کاهش تمایل مردم شده است. رسانه ها.” ایجاد یک کتاب؛ این وظیفه ماست که روش‌های جدیدی را برای ترویج فرهنگ مطالعه در پیش بگیریم تا عموم مردم بتوانند از تأثیر عمیقی که کتاب بر سبک زندگی، فرهنگ جامعه و سطح علمی افراد می‌گذارد، بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: برای رسیدن به این سطح از محصولات و محتوای فرهنگی باید با برنامه های واقع بینانه کتاب را به یکی از نیازهای اصلی و ضروری خانواده تبدیل کنیم چرا که کتاب در کنار غذا غذای روح و جسم است. .

کتابفروشی شهر نوجوان واقع در خیابان انقلاب و در حوزه نوجوانان در ارائه و تعریف معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، به اهمیت عرضه ویژه محصولات فرهنگی اشاره کرد و افزود: اما عامل دیگری که مورد توجه قرار گرفته عدم دسترسی شهروندان و نوجوانان به این فروشگاه هاست.

توکلی زاده گفت: در نظر داریم با تسهیلاتی که در اختیار داریم کتابفروشی ها را در سطح فرهنگسراها، مدارس و مساجد محله فعال کنیم؛ البته اجرای کتابفروشی های سیار در سطح شهر در دستور کار قرار گرفته است. همسایگی میل به ایجاد

نمایشگاه بین المللی کتاب سال آینده برگزار می شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه نمایشگاه بین المللی کتاب با وجود علاقه مندان زیادی که در آینده برگزار می شود یکی از جذاب ترین رویدادهای فرهنگی کشور است، تصریح کرد: این اتفاق آسیب های قابل توجهی به حوزه کتابفروشی و کتابفروشی وارد کرده است. به مخاطبان این حوزه. عدم دسترسی به کتابفروشی ها، آنها را از نیازهای خود محروم می کند.

یکی از اعضای شورای معاونت شهرداری تهران ضمن ابراز خوشحالی از کاهش مرگ و میر عروق کرونا ویروس در کشور و افزایش روزانه واکسن های رایج در کشور: نمایشگاه بین المللی کتاب در آینده با رسیدگی و بهبود شرایط عروق کرونا ویروس، رسیدگی به مسائل بهداشتی و شکاف های اجتماعی ، بسیار ممکن است؛ البته شهرداری تهران نیز در نظر دارد با میزبانی از نمایش های مجازی، جشنواره های کوچک با امتیاز و سایر برنامه های جانبی برای توزیع و در دسترس قرار دادن کتاب، فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در بین شهروندان هر چه بیشتر فرهنگ سازی کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی شهرداری تهران، شهرداری تهران تاکید می کند که این دوره مدیریتی با محوریت مدیریت فرهنگی و اجتماعی، با همکاری کارشناسان حوزه شهروندان تهرانی برای برگزاری رویدادهای ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار می شود. تالیف و کتاب های باکیفیت وظیفه شهرداری است و در این دوران مدیریت شهری در تهران و در این راستا کتابخوانی می آفرینیم که برای دستیابی به نتایج بهتر در حوزه فرهنگی، همکاری مردم و مسئولان کشور را می طلبد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا