اجتماعی

کریدور شمال به جنوب، گلستان را از بن‌بست اقتصادی خارج می‌کند

مخبران/گلستان معاون مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تاثیر کریدور شمال – جنوب (اینچه برون – گرگان – شاهرود – طبس) بر امنیت غذایی کشور گفت: این پروژه می تواند گلستان را از خارج کند. هرج و مرج اقتصادی

بهروز رحمانی امروز یکشنبه 21 تیرماه در پنجمین نشست کریدور شمال – جنوب گفت: برنامه ریزی ریلی و سیاست های مشترک حوزه حمل و نقل همواره از مجموعه پروژه های اولویت دار و از چهار گروه جاده، ریلی، هوایی و دریایی است. حمل و نقل همانطور که مجمع تشخیص مصلحت نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید دارند، برنامه ریزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی کاهش مصرف سوخت و تصادفات را یکی از مزایای حمل و نقل ریلی برشمرد و با اشاره به پروژه احداث راه آهن اینچه برون، شاهرود – طبس گفت: این پروژه ما را به آسیای میانه متصل می کند و مزایای خاص خود را دارد. تحول جدیدی که اتفاق افتاده است، پروژه مهمی برای کمک به امنیت غذایی ایران محسوب می شود.

معاون مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی اینچه برون با بیان اینکه احداث راه آهن شاهرود – طبس می تواند گلستان را از بحران اقتصادی خارج کند، یادآور شد: بر اساس توافقنامه انجام شد. تصمیم گرفت. استانداری گلستان تفاهم نامه های خود را برای سرمایه گذاری با این منطقه امضا می کند. به صورت خصوصی نتیجه گیری می کند و برای ما ارسال می کند و در ازای آن ما مطالعات 12 سال گذشته را به آنها ارائه می دهیم تا بتوانند مطالعات به روز و تجمعی را برای ما ارسال کنند.

رحمانی گفت: اگر استانداری گلستان مطالعات به روز و تفاهم نامه منعقده با بخش خصوصی را ارسال کند، برای تصویب به سازمان برنامه و بودجه ارسال می کنیم و نظر دولت برای اجرای این طرح مثبت است.

وی به موانع زیست محیطی کریدور شمال – جنوب اشاره کرد و گفت: مشکلات زیست محیطی در گلستان مهم است و فقر استان زیر سرسبزی پنهان شده و توجه به معضلات زیست محیطی توسعه کمتری را در این استان می طلبد. استان.”

معاون مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از این پروژه غافل نبوده ایم و در سال های اخیر مطالعات مختلفی روی آن انجام شد اما توجیهی نداشت گفت: در سال های گذشته مطالعات انجام شده نشانه عدم توجیه این پروژه بود و هیچ یک از سرمایه گذاران حاضر به سرمایه گذاری در این پروژه نبودند.

رحمانی تاکید کرد: امروز استان گلستان پروژه کریدور شمال به جنوب را دنبال می کند و بخش خصوصی نیز برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده است که اقدام ارزشمندی است.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا