بین الملل

کلمبیا خرید تسلیحات از رژیم صهیونیستی را تعلیق می‌کند

گوستاوو پترو، رئیس‌جمهور کلمبیا اعلام کرد که این کشور در پی حمله مرگبار امروز رژیم صهیونیستی به کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه در غزه، خریذ تسلیحات از این رژیم را تعلیق خواهد کرد.

به گزارش مخبران، پترو در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: ۱۰۰ فلسطینی که تقاضای غذا داشتند به دست نتانیاهو کشته شدند. به این کار نسل‌کشی گفته می‌شود. چنین چیزی یادآور هولوکاست است؛ هرچند قدرت‌های جهانی به درستی این مسئله را درک نمی‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم مقابله جهانی با نتانیاهو گفت: کلمبیا خرید تسلیحات از اسرائیل را به حالت تعلیق درمی‌آورد.

اشغالگران صهیونیست امروز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. 

مایکل فخری، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حق غذا نیز اخیرا در گفت وگو با روزنامه «گاردین» با تأکید بر اینکه ممانعت از دسترسی به غذا جنایت جنگی محسوب می‌شود، تصریح کرد اسرائیل به شکل عمدی فلسطینی‌ها را گرسنگی می‌دهد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در نشست خبری امروز خود به اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود کمک‌ها به غزه و ممانعت از دسترسی فلسطینیان به غذا اشاره کرد و گفت: «حادثه کمک‌های غذایی امروز در غزه، مذاکرات مربوط به گروگان‌ها را پیچیده خواهد کرد».

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا