اجتماعی

کلیات تعرفه های سلامت و میزان رشد آن در سال ۱۴۰۱ به تصویب رسید

در جلسه بعد از ظهر یکشنبه هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور، کلیات تعرفه های سلامت و نرخ رشد آن در سال 1401 بررسی و تصویب شد.

به گزارش مخبران، هیات وزیران امروز در جلسه خود با استناد به بند (الف) قانون احکام دائمی (9) برنامه های توسعه کشور و سازمان برنامه و بودجه، تعرفه ها و مبالغ عمومی سلامت مصوب 1396 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دولت در سال 1401 .

ارائه گزارش سند انتقال دولت به هیأت وزیران

در ادامه جلسه امروز شورای وزیران، نظارت بر کارنامه تحول دولت در رابطه با گزارش و سند ارجاع شده از سوی ستاد راهبردی وزارتخانه بررسی شد.

سند تحول حکومت بر اساس منویات مقام معظم رهبری در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404، سیاست های کلی نظام و اتکا و بهره مندی امام از خمینی (ره) بیانات و تحول مقام معظم رهبری. بر اساس اعلامیه مرحله دوم انقلاب نوشته شده و در اجرای اصل 134 قانون اساسی، برنامه ریزی و سیاستگذاری دولت و اقدامات قوه مجریه، وزرا و نهادهای اجرایی به عنوان مبنایی تهیه و تدوین شده است. .
عدالت محوری، مردم محوری، دانش محوری و خانواده محوری چهار رکن اصلی کارنامه است.
از دیگر زمینه های کلیدی در کارنامه تحول دولت می توان به چگونگی شناسایی مسائل ملی رفاه، ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی و مسائل اولویت دار کشور اشاره کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا