فرهنگ و هنر

گروه‌های خبری و برنامه‌ساز صداوسیما به قطر اعزام شده‌اند

رئیس صدا و سیما بر نقش موثر و حمایتی شبکه های مختلف صدا و سیما برای تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی 2022 قطر و همچنین پوشش گسترده حضور این تیم در جام جهانی تاکید کرد. رسانه ملی دوازدهمین شریک تیم ملی در این رویداد بین المللی ورزشی است.

به گزارش مخبران، به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما در نشست مشترک نمایندگان کمیسیون های فرهنگی و تلفیق شورای اسلامی با وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور یافت. ورزش و جوانان و همچنین میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دوازدهمین حامی آن در این مسابقات هستند.

جبلی گفت: پخش ویژه برنامه های مختلف و متنوع به صورت زنده و تولید شده با محوریت تحلیل و بررسی زوایای مختلف جام جهانی با دعوت از کارشناسان و پیشکسوتان این عرصه و همچنین پخش مستندهای جذاب در توضیح ترکیب، تاریخچه و حواشی. . در این رویداد بزرگ ورزشی و فوتبالی که در دستور کار قرار گرفته و 10 روز مانده به افتتاحیه این مسابقات روی آنتن شبکه های مختلف صدا و سیما، تیم ها و کشورها حضور دارند.

وی از اعزام تیم های خبری و برنامه ای متشکل از خبرنگاران، گزارشگران، مجریان و عوامل فنی به قطر، تجهیز و تجهیز استودیوی اختصاصی در محل برگزاری مسابقات خبر داد که به صورت زنده برای مخاطبان و علاقمندان به فوتبال پخش خواهد شد. . متن و حواشی بازی ها و نحوه برگزاری جام جهانی 2022 را تعیین می کند.

احمد راستینه هفشجانی سخنگوی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی به تشریح دستور کار این کمیسیون پرداخت و گفت: این جلسه در خصوص بحث و بررسی پیوندهای فرهنگی جام جهانی با حضور وزرای ورزش و جوانان، فرهنگی است. و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، روسای سازمان صدا و سیما و منطقه آزاد کیش جمعی از مدیران عامل و نمایندگان کمیسیون تلفیق برگزار کردند.

روستین تاکید کرد: در این جلسه جبلی رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به آخرین اقدامات در راستای تولید محتوا در رسانه ملی، گزارش برنامه های پیش بینی شده در رسانه ملی برای بازتاب گسترده برگزاری مسابقات فوتبال در نشست بین المللی جام جهانی 2022 که توسط قطر ارائه شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگان به بررسی دغدغه ها و پیشنهادات خود برای حضور بهتر در برنامه و انعکاس آن پرداختند. همچنین هماهنگی بین نهادها و تهیه پیوست فرهنگی جامع برای بهره برداری از این برنامه فرهنگی از دیگر درخواست های اکثر نمایندگان حاضر در این جلسه بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ضرورت ارائه بسته های ارزان گردشگری برای مشارکت و پیش بینی برای ارتقای روحیه ملی پوشان با محوریت حمایت از تیم ملی فوتبال و آمادگی فنی تیم ملی را مطرح کرد. سایر مسائل هواداران در جام جهانی از سوی نمایندگان حاضر در این جلسه به صورت ویژه مطرح شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا