اقتصادی

گریز آلمان از رکود – مخبران

فشار بر اقتصاد آلمان در آغاز سال بیشتر کاهش یافت زیرا بخش خدمات برای اولین‌بار از ژوئن رشد کرد که این نشانه دیگری است که شاید این کشور را از رکودی که بسیاری در نتیجه جنگ روسیه در اوکراین پیش‌بینی کرده بودند، دور کند.

به گزارش مخبران، بر اساس نظرسنجی اس‌اندپی گلوبال، فعالیت بخش خصوصی در این کشور در ژانویه انعطاف‌پذیر باقی ماند و فشارهای تورمی همچنان کاهش یافت.

فیل اسمیت، اقتصاددان در اس اند پی گلوبال گفت: نظرسنجی آلمانی از این ایده حمایت می‌کند که رکود در بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه یورو به هیچ وجه یک نتیجه قطعی نیست. بررسی اولیه ژانویه در کنار کاهش فشارهای زنجیره تامین، همچنین به کاهش مداوم نرخ تورم اشاره کرد.

این انتشار به مجموعه‌ای از داده‌های خوش‌بینانه‌تر در مورد اقتصاد آلمان اضافه می‌کند زیرا احتمال کمبود انرژی کاهش می‌یابد و قیمت گاز طبیعی کاهش می‌یابد.

بوندس بانک (بانک مرکزی آلمان) اعلام کرد که تولید در سه ماهه چهارم بهتر از حد انتظار بوده است و اولاف شولز، صدراعظم نیز گفته که کشور از رکود در سال جاری اجتناب خواهد کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جوهیز، اقتصاددان اس‌اندپی گلوبال گفت که در گزارش فرانسه نیز اخبار مثبت زیادی از جمله کاهش بیشتر تورم قیمت نهاده‌ها و بازار کار انعطاف‌پذیر وجود دارد.

اعتماد کسب‌وکار در هر دو کشور بهبود یافت و با نظرسنجی‌های جداگانه نشان داد که شرکت‌ها نسبت به چشم انداز اقتصادی کمتر بدبین می‌شوند. ارقام ژاپن نیز نشان داد که بخش خصوصی در آغاز سال ۲۰۲۳ به رشد بازگشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا