عمومی

گزارش علیه کی‌روش – مخبران

در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 گزارش هایی از سوی برخی سازمان ها به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رسید مبنی بر اینکه نتایج بازی ایران و قطر به این شکل اعلام شده است.»

به گزارش مخبران و به نقل از تمرین سهسرمربی تیم ملی ایران در یکی از صحبت های اخیر خود در نقدی که پیشتر انجام داده بود، ماجرای قدیمی را بیان کرد. یک روز قبل از بازی مهم تیم ملی، وزیر گفت که کی روش نتیجه بازی را به بازیکنان فروخته است.

با انتشار این قسمت از صحبت های کی روش، گوش ها بلند شد و گمانه زنی ها مبنی بر اینکه کی روش با حداقل دو وزیر ورزش دیگر رابطه بسیار تیره ای دارد، به راه افتاد. نام اول مسعود سلطانی فر وزیر اسبق ورزش و سپس محمود گودرجی اولین وزیر ورزش کابینه حسن روحانی بود.

اما حقیقت این است که داستان این دو وزیر به عقب بر نمی گردد. ساعتی پیش در گفت و گو با علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال این موضوع را از وی جویا شدیم. به گمان قوی این موضوع مربوط به دوران ریاست وی بر فدراسیون فوتبال و اولین دوره همکاری کی روش و این سرپرست سابق فوتبال ایران است. کفاشیان با تایید این اتفاق گفت: البته هیچ وقت اینطور نبود که وزیر این حرف را بین بازیکنان بزند و این موضوع صحت ندارد اما چنین اتفاقی افتاده است.

کفاشیان ادامه می دهد: در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2014 پس از کناره گیری مهدی رحمتی از تیم ملی ایران، شایعات مختلفی در مورد بازگشت وی به تیم ملی مطرح شد و در نهایت آقای کی روش رحمان احمدی به عنوان دروازه بان اصلی انتخاب شد و ملی آن را وارد دروازه بان کرد. با توجه به اینکه رحمتی دروازه بان پیشتاز آن زمان محسوب می شد، منتخب، گزارش هایی از برخی ارگان ها به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رسید و به اصطلاح نتیجه بازی ایران و قطر معامله شد.

کفاشیان می گوید: این موضوع را به ما گفته بودند اما من هیچ وقت به کیروش نگفتم چون فکر نمی کردم این خبر صحت داشته باشد و سرمربی تیم ملی را باور کرده بودم اما آقای وزیر در گفتگویی این موضوع را به او گفته بود. با جواد نکونام.. (البته این موضوع شخص وزیر است (معلوم نیست که آیا این تحلیل یا خبر را به نکونام رسانده است.)

وزیری که کفاشیان از آن صحبت می کند، محمد عباسی، وزیر ورزش در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد بود که طی آن صعود ایران به جام جهانی 2014 اتفاق افتاد. این بود که ایران برای اولین بار به جام جهانی راه یافت و با سه پیروزی مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی به عنوان تیم اول گروه کارلوس کی روش تبدیل شد.

کفاشیان می گوید: انتشار این شایعه فشار عجیبی برای ما ایجاد کرد؛ ضمن اینکه قطر در آن دیدار خوب عمل کرد و موقعیتی داشت که ما را شکست دهد اما در نهایت تیم ملی ایران از حداقل زمان خود استفاده کرد و به جهان صعود کرد. جام به بهترین شکل با سه برد.

از آن دوره تاکنون ایران در دو دوره متوالی به جام جهانی صعود کرده است. یک بار با کارلوس کی روش و یک بار با دراگان اسکوچیچ و جالب اینجاست که حالا کارلوس کی روش به فوتبال ایران بازگشته تا با نشستن روی نیمکت همین تیم برای سومین دوره متوالی جام جهانی رکورد جدیدی را ثبت کند.

جالب است که این اصطلاحات در فوتبال ایران سپری شده و عده ای پیگیر چنین شایعات و مسائلی هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا