ورزشی

گزارش مخبران از مرحله اول تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان

مخبران/آذربایجان شرقی پرونده مرحله نخست سی‌وششمین دوره تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان با قهرمانی رکابزن تایلندی به اتمام رسید که این مرحله از تور با اتفاقات مختلفی همراه بود.

تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان معتبرترین تور دوچرخه‌سواری ایران و قدیمی‌ترین تور دوچرخه سواری در قاره آسیا به‌شمار می‌آید که همه ساله در اواخر بهار در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل زیر نظارت فدراسیون بین‌المللی دوچرخه‌سواری (UCI) برگزار می‌شود.

نخستین دوره این رقابت‌ها در سال ۱۳۶۵ در سطح ملی و با حضور تیم‌های ایرانی برگزار شد.

سی‌وششمین دوره تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان نیز، ۵ لغایت ۹ شهریورماه با حضور ۱۵ تیم داخلی و خارجی به میزبانی سه استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل برگزار درحال برگزاری است.

گزارش ایسنا از مرحله اول تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان

تور سی‌وششم با شلیک تپانچه توسط یونس فاتح، فرماندار تبریز آغاز شد.

در مرحله نخست این تور دوچرخه‌سواران مسافت ۱۵۳‌ کیلومتری تبریز تا ارومیه را طی کردند، رکابزنان در طول این مسیر با استقبال شهرستان های مختلف روبه رو شدند و با عبور از پل میان گذر دریاچه‌ی نیمه‌جان ارومیه به شهر ارومیه رسیدند.

این مرحله از تور به نام “شهید مهدی باکری” نام‌گذاری شده بود.

در پایان این مرحله لوکاس کاریستنسن از تیم تایلند مقام اول، جاری اشتراوش از تیم هلند مقام دوم و مهدی سهرابی از تیم عراق مقام سوم را کسب کردند.

همچنین بهترین دوچرخه سوار جوان ولادیمیر پول تن اوف از تیم قزاقستان پیراهن سفید را بر تن کرد.

مهدی سهرابی از تیم عراق به عنوان بهترین دوچرخه سوار امتیازی پیراهن سبز رنگ بر تن کرد.

جاکوب بوئیک از تیم هلند پیراهن قرمز رنگ کوهستان را از آن خود کرد.

لوکاس کارستنسن از تیم تایلند نیز صاحب پیراهن طلایی شد.

رسول اسدی، رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در اولین روز برگزاری سی‌وششمین دوره تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان به مخبران گفت: سی‌وششمین دوره تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان به صورت نیمه حرفه‌ای درحال برگزاری است.

وی افزود: امتیازات این تورنمت با تور قهرمانی آسیا برابری می‌کند و این تور برای افزایش امتیاز تیم‌ها در رنکینگ جهانی از اهمیت بسزایی برخوردار است‌.

محمد علی، رکابزن تیم‌ملی عراق نیز در گفت‌وگو با مخبران اظهار کرد: به دلیل بالا بودن سطح رقابت‌ها این تور برای ما خیلی مهم است.

وی افزود: رکابزنان بزرگی از سراسر جهان در تور ایران-آذربایجان حضور دارند و امیدواریم در ادامه کار در این مسابقات عملکرد خوبی داشته باشیم.

به گزارش مخبران، مرحله دوم سی‌وششمین دوره تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان، روز دوشنبه ۶ شهریورماه برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان مسیر ۱۴۸/۹ کیلومتری تبریز تا جلفا را رکاب می‌زنند.

انتهای پیام

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا