عمومی

گفتگوی هیأت‌های ایران و روسیه در وین

به گزارش مخبران،

پس از مذاکره با اعضای گروه ۱+۴ در هشتمین دور مذاکرات وین، هیئت های ایرانی و روسیه با روسای دو هیئت در هتل کوبورگ دیدار کردند.

مذاکرات برای رفع تحریم ها که از 27 دسامبر آغاز شد، اما با احتیاط ادامه دارد. اگر جمهوری اسلامی ایران در وین به توافق برسد، طرف‌هایی که از معاهده 1994 خارج شده‌اند، ابتدا باید تحریم‌ها را حذف کنند و پس از بررسی بگویند که اقدامات هسته‌ای ایران در چارچوب معاهده برجام انجام می‌شود.

ایران تاکید می‌کند که طرف مقابل در رفع تحریم‌ها جدی‌تر است و هر چه پذیرش رویه‌های تعیین‌شده توسط جمهوری اسلامی ایران در رفع تحریم‌ها جدی‌تر باشد، زمان کمتری برای رسیدن به توافق نهایی نیاز است.

جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با جدیت و اقتدار لازم برای دستیابی به یک توافق پایدار و معتبر در حال مذاکره است. سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در جمع خبرنگاران گفت که جمهوری اسلامی ایران “از سرعت مذاکرات راضی نیست.” طرف مقابل زمان زیادی را در دور هفتم سپری کرد و سپس با ابتکارات ایران موافقت کرد.
وی تاکید کرد: هیئت ایرانی این توانایی را دارد و ماموریت های دیگری نیز با این نیروی تصمیم گیرنده در وین وجود دارد و باید این سوال مطرح شود که آیا ایران باید تمام تلاش خود را به کار گیرد و ابتکارات و مسائل را مطرح کند؟

دکمه بازگشت به بالا