ورزشی

گلبال مردان ایران مجوز حضور در پارالمپیک پاریس را گرفت

سرمربی تیم ملی گلبال مردان از حضور این تیم در پارالمپیک پاریس خبر داد و گفت: با توجه به این که سیاست کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام ورزشکاران به پاریس کسب مدال و قرار گرفتن روی سکوست، مجوز اعزام این تیم با قول کسب مدال در پارالمپیک صادر شد.

بهمن دوستی در گفت‌وگو با مخبران، با اشاره به قطعی شدن اعزام گلبال مردان به بازی‌های پارالمپیک پاریس از سوی کمیته ملی پارالمپیک، اظهار کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا در هانگژو چین قهرمان شدیم و سهمیه پارالمپیک پاریس را کسب کرده بودیم اما کمیته ملی پارالمپیک با این نگاه که امکان کسب مدال و قرار گرفتن روی سکو را در پاریس نداریم ما را جزو رشته‌های اعزامی به پارالمپیک قرار نداده بود و شرایط مشخصی برای اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده نداشتیم. طی جلسات متعددی که با معاونت فنی و رییس کمیته ملی پارالمپیک داشتیم این قول را دادیم که در صورت اعزام روی سکو قرار خواهیم گرفت. بنابراین با دریافت مجوز از کمیته ملی پارالمپیک اولین اردوی آماده سازی خود را با حضور ۹ ورزشکار آغاز کردیم که این اردو تا ۲۹ دی ادامه خواهد داشت. خوشحالم که بعد از ۱۲ سال دوباره شرایط حضورمان در پارالمپیک پاریس فراهم شد.

وی درباره برنامه‌های آماده سازی این تیم برای شرکت در پارالمپیک پاریس گفت: تا پایان سال به جز ۴ اردوی آماده سازی که برای تیم ملی گلبال مردان پیش‌بینی شده، برای شرکت در یک تورنمنت برون مرزی، فروردین با ۶ ورزشکار عازم آلمان می‌شویم. همچنین در سال جدید یک تورنمنت برون مرزی دیگر در سوئد پیش‌بینی شده تا با ارزیابی ورزشکاران بهترین تیم را عازم پاریس کنیم.

دوستی با اشاره به حضور ۸ تیم چین، ژاپن، برزیل، ایران، اوکراین، مصر، فرانسه و آمریکا در پارالمپیک پاریس اظهار کرد: با توجه به این که سیاست کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام ورزشکاران به پارالمپیک پاریس کسب مدال است ما نیز تابع این سیاست هستیم و تنها برای کسب مدال با این تیم‌ها رقابت خواهیم کرد.

وی یکی از مشکلات تیم ملی گلبال مردان را نداشتن زمین اختصاصی گلبال عنوان کرد و افزود: چون زمین اختصاصی گلبال نداریم هر بار که سالنی را برای آماده سازی ورزشکاران اجاره می‌کنیم مجبوریم سالن را خط کشی و تمیز کنیم تا گلبالیست‌ها دچار آسیب دیدگی نشوند، اگر سالن اختصاصی برای گلبال داشته باشیم مشکلات کمتر و شرایط مناسبی برای آماده سازی ورزشکاران خواهیم داشت.

دوستی در پایان گفت: از رییس کمیته ملی پارالمپیک به خاطر اعتمادی که به تیم ملی گلبال مردان داشت تشکر می‌کنم و تلاش خواهیم کرد که بعد از ۱۲ سال دوری از پارالمپیک، در پاریس بهترین نتیجه را کسب کنیم.

انتهای پیام

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا