عمومی

۲۰۰۰ اثر فرهنگی ناملموس در کشور ثبت شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عزت الله ضرغامی ظهر جمعه در جلسه شورای فرمانداری شهرستان گنبدکاوس اظهار داشت: شناخت ظرفیت های بخش های مختلف کشور و استفاده بهینه از آن بسیاری از مشکلات مردم را حل می کند.

وی افزود: استان گلستان دارای تنوع قومیت ها و فرهنگ های غنی، گردشگری و صنایع دستی است که می توان از آن برای توسعه اقتصاد و معیشت مردم استان استفاده کرد.

جرگامی خاطرنشان کرد: شهرستان گنبد کاووس دارای توانایی های ویژه ای در زمینه های قومیتی، فرهنگی و صنایع دستی است که همه به دنبال تمدن و همچنین آثار تاریخی و ملموس مانند گنبد کابوس هستند.

وی ادامه داد: اسب سواری و پرورش اسب در گنبدکاووکس از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار است، بی شک اسب ترکمن و مسابقات اسب سواری در سراسر کشور زبانزد و متعلق به مردم این منطقه است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه بالغ بر دو هزار اثر انتزاعی در کشور به ثبت رسید، گفت: ارزش تمدن دست نخورده این است که فرهنگ، آیین ها و رفتارها هویت هر ملتی است و می تواند الگو باشد.

ضرغامی یادآور شد: مدیران ما باید جسارت داشته باشند و از این توانمندی ها برای حل مشکلات استفاده کنند و دولت و قوه قضاییه نیز از آنها حمایت می کنند، اما برخی اجازه کار با مواد و تبصره های غیرضروری قانونی را نمی دهند و برخی نیز در گذشته طراحی شده است. ” هیچ کاری نکن

وی گفت: مسئولان باید کارهای خود را به مردم بگویند و این کارها باید برای رضای خدا و مشکل مردم باشد و برای حفظ جایگاه خود این کار را نکنند.

دکمه بازگشت به بالا