10 ارز دیجیتال با رشد های باورنکردنی برای سرمایه گذاری

هر روز کاربران از ما می پرسند: چه ارز دیجیتالی بخریم؟ یا بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟ در این مقاله سعی داریم با در نظر گرفتن عوامل مختلف، اخبار ارز دیجیتال، وضعیت شبکه، تحلیل احساسات و تحلیل تکنیکال، 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری را به شما معرفی کنیم.

نکته خیلی مهم: ارز های ارائه شده در این مقاله سیگنال خرید یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست لطفا قبل از سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

1- بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین نوعی پول مجازی است که کاربران می توانند بدون واسطه یا مؤسسات مرکزی آن را خریداری و بفروشند. تمامی تراکنش های ارز دیجیتال بیت کوین در پلتفرم بلاک چین ثبت و ذخیره می شود. به عبارت دیگر، بیت کوین یک برنامه کامپیوتری است که به کاربران اجازه می دهد مستقیماً ارزش پول را معامله کنند. این ارز دیجیتال اولین محصول رمزنگاری مبتنی بر اکوسیستم بلاک چین است که می تواند؛ می توان آنها را مانند پول نقد بین کاربران خرید و فروخت. در واقع معامله با ارز دیجیتال بیت کوین کاملاً ناشناس و بدون دخالت واسطه است.

ویژگی های ارز بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین ویژگی های مثبت زیادی دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های آن استقلال و پیکربندی آسان آن است. شبکه بیت کوین توسط بانک مرکزی کنترل نمی شود و هر رایانه ای که ارز را استخراج می کند بخشی از شبکه در نظر گرفته می شود. در نتیجه یک سازمان دولتی نمی تواند در بازار ارز دیجیتال بیت کوین بحران مالی ایجاد کند. یکی دیگر از ویژگی های این ارز نصب آسان است. برای افتتاح حساب در بانک های معمولی باید مراحل اداری را طی کنید تا حساب تجاری داشته باشید. اما راه اندازی حساب بیت کوین بسیار سریع است و نیازی به هزینه اضافی ندارد.

پیش بینی آینده بیت کوین

هیچ کس نمی تواند آینده بیت کوین را پیش بینی کند. برخی کشورها استخراج و تجارت این ارز را قانونی کرده و قوانین خاصی را برای استفاده کنندگان آن وضع کرده اند. همچنین برخی از کشورها مانند ژاپن و استرالیا قصد داشته اند قوانین این ارز دیجیتال را برای استفاده کامل تغییر دهند. اما بسیاری از کارشناسان در این زمینه مطمئن نیستند که آینده ارز دیجیتال بیت کوین را پیش بینی کنند.

2- اتریوم

اتریوم یک سیستم ارز دیجیتال رایگان است که مبتنی بر فناوری بلاک چین است. این ارز دیجیتال دارای مرورگر، زبان برنامه نویسی و سیستم پرداخت مخصوص به خود است. اتریوم واحد کنترل مرکزی ندارد و توسط هزاران سیستم کامپیوتری در سراسر جهان کنترل می شود. کاربران این ارز دیجیتال را Node یا Node می نامند و مسئولیت امنیت شبکه را نیز بر عهده دارند. اتریوم به طور کامل تمام اطلاعات موجود در شبکه را بین کاربران توزیع می کند و هر گره یک کپی از تمام داده های بلاک چین دارد.

ویژگی های ارز اتریوم

در ارز دیجیتال اتریوم، به دلیل عدم وجود شخص ثالث برای مدیریت، داده های شبکه به هیچ وجه قابل تغییر یا حذف نیستند. برای ایجاد حتی کوچکترین تغییر در این پلتفرم باید مورد تایید تمامی اعضا و کاربران آن باشد. توزیع اطلاعات بین کاربران عمومی بوده و امکان سانسور آنها وجود ندارد. همچنین به دلیل عدم وجود سرور و سازمان مرکزی، اطلاعات افراد در سیستم های شخصی آنها ثبت و ذخیره می شود. ویژگی های منحصر به فرد اتریوم احتمال هک و سرقت اطلاعات را تا حد زیادی کاهش می دهد.

پیش بینی آینده ارز اتریوم

اتریوم یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال است. اکثر تحلیلگران و کارشناسان این بازار آینده روشنی را برای ارز اتریوم پیش بینی می کنند و آن را گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری های بلندمدت می دانند. اما باید بدانید که هرگونه سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال باید با تحقیقات کامل انجام شود. متاسفانه بسیاری از افراد بدون اطلاعات کافی وارد این بازار می شوند و در نهایت سرمایه خود را از دست می دهند.

3- BNB

بایننس کوین یک ارز دیجیتال است که با نماد BNB نماد آن است. این توکن توسط صرافی بایننس طراحی شده و به مدت 6 ماه در بین سایر صرافی ها محبوب بوده است. کاربران ارز دیجیتال BNB از ویژگی هایی مانند کاهش هزینه تراکنش ها و افزایش فرصت های کسب توکن های IEO بهره مند می شوند. دلیل محبوبیت این توکن در بین کاربران بازارهای ارزهای دیجیتال کارمزد پایین، امنیت بالا و رابط کاربری بسیار ساده آن است.

ویژگی های ارز BNB

ارز دیجیتال BNB دارای ویژگی های پیشرفته بسیاری است که به کاربران کمک می کند تراکنش ها را آسان و ایمن کنند. به عنوان مثال، اگر از BNB به جای بیت کوین در تراکنش های خود در این صرافی استفاده کنید، تخفیف هایی در کارمزد تراکنش دریافت خواهید کرد. همچنین، اگر از صرافی بایننس برای معامله توکن های BNB استفاده می کنید، کارمزد تراکنش شما شامل 50 درصد تخفیف می شود.

پیش بینی ارز BNB

صرافی بایننس به دنبال طراحی برنامه ای برای وفاداری مشتریان است. ارز دیجیتال BNB با کاهش کارمزد تراکنش ها و ارائه تخفیف های شگفت انگیز تعهد خود را به کاربران خود نشان داده است. در نتیجه، تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال آینده بسیار خوب و مثبتی را برای این ارز نوظهور پیش بینی کرده اند.

4- دای (DAI)

ارز دیجیتال دای (DAI) یک توکن ERC-20 است که در بلاک چین اتریوم تعبیه شده است و ارزش آن یک دلار آمریکا است. کریپتوکارنسی یک سکه پایدار است و به دلیل ثبات دلار، نوسان قیمتی بسیار پایینی در این بازار دارد. این ارز دیجیتال خدمات زیادی مانند وام، استقراض و نقل و انتقالات آسان را به کاربران ارائه می دهد. قیمت ارز دیجیتال DAI با استفاده از یک قرارداد هوشمند به نام Midaw در حد مشخصی نگه داشته می شود. در نتیجه، این ارز پرکاربرد می تواند جایگزین مناسبی برای ارزهای فیات آمریکایی مانند دلار باشد.

ویژگی های ارز دای (DAI)

همانطور که گفتیم، ارز دیجیتال دای (DAI) یک ارز با ثبات و غیرمتمرکز با سابقه امنیتی بسیار خوب است. در نتیجه یکی از مهم ترین ویژگی های این ارز دیجیتال ابزارهای امنیتی مانند کیف پول یکپارچه، احراز هویت دو مرحله ای و چک های منظم است. ارز DAI به هیچ بانکی وابسته نیست و کاملاً با USDT متفاوت است. یعنی در هنگام سرمایه گذاری در این شبکه نه خطر بسته شدن یا مصادره حساب شما توسط بانک وجود دارد و نه نگرانی بابت منابع مالی موجود در بانک وجود دارد.

پیش بینی آینده DAI (DAI)

تحلیلگران و کارشناسان بازار سرمایه ارزهای دیجیتال آینده درخشانی را برای DAI پیش بینی کرده اند. به گفته آنها، تقریبا 5 سال از عرضه ارز دیجیتال دای می گذرد، اما ارزش این توکن در بازار ارزهای دیجیتال همچنان در حال افزایش است. در نتیجه سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال برای کاربرانی که به دنبال کمترین ریسک در بازار سرمایه هستند بسیار مناسب است.

5- TonCoin

تون کوین که محصول پروژه پیام رسان تلگرام است، اخیرا مورد توجه تمامی کاربران بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. تا همین اواخر، هیچ بیانیه رسمی از سوی تلگرام مبنی بر تایید پروژه TonCoin وجود نداشت. اما از سال ۲۰۲۱ پاول دورف، موسس تلگرام، طی پیامی از بعد جدید و مسیر توسعه این پروژه خبر داد.

TonCoin ارائه می دهد

Ton مخفف Open Network است که سریعتر و امن تر از بیت کوین است. این ویژگی به شما امکان می دهد هزاران تراکنش در ثانیه را با کارمزد بسیار پایین انجام دهید. این پروژه همچنین از جامعه کاربران در فرآیند توسعه خود برای سرعت بخشیدن به توسعه پروژه و به اشتراک گذاری بیشتر آن استفاده کرد. تلگرام همچنین کیف پول رسمی خود را برای ذخیره توکن Ton رونمایی کرده است. در حال حاضر، می توانید صدای خود را در Trustwall و Metamask ذخیره کنید.

آینده پروژه TonCoin

با توجه به محبوبیت پیام رسان تلگرام و امکاناتی که هر روز اضافه می شود، امکان پرداخت پول شما به این شبکه اضافه می شود. طبیعتاً پس از افزودن این ویژگی، تقاضا برای آهنگ ها افزایش می یابد و احتمالاً قیمت ها افزایش می یابد.

6- Polygon

ارز دیجیتال پلیگان ابتدا با نام ماتیک به بازار سرمایه معرفی شد. این شبکه سعی در ایجاد ارتباط و تعامل امن بین بلوک های مختلف دارد. هدف اصلی ارز دیجیتال Polygon (Matic) حل مشکلاتی مانند مقیاس پذیری، پهنای باند محدود، کارمزد بالا، تاخیر در تراکنش ها و سرعت پایین است. در نتیجه، لایه دوم برای این پروژه خاص ایجاد شد تا تراکنش ها و قراردادهای هوشمند اتریوم را بر روی پلتفرم خود اجرا کند. این لایه تایید خارج از زنجیره را با سرعت و امنیت بالا انجام می دهد.

ویژگی های ارز (Matic)

زنجیره ارز دیجیتال Polygan (Matic) در مقایسه با ارزهای مشابه موجود در بازار، دارای ویژگی های منحصر به فرد بسیاری است. به عنوان مثال، این شبکه تراکنش ها را با سرعت بالاتری روی پلتفرم لایه دوم اتریوم انجام می دهد. در واقع، شبکه ارز دیجیتال Polygon (Matic) تا حد زیادی فقدان مقیاس پذیری اتریوم را برطرف می کند. یکی دیگر از ویژگی های این ارز دیجیتال امنیت بالای آن است که باعث افزایش محبوبیت ماتیک در بین کاربران بازار سرمایه شده است. این شبکه از روش اثبات سهام اتریوم برای اعتبارسنجی بلاک ها و جلوگیری از تقلب در این زمینه استفاده می کند.

پیش بینی آینده (Matic)

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال Polygan با هدف رفع مشکلات شبکه اتریوم ایجاد و راه اندازی شد. اما پس از گذشت 4 سال همچنان نتوانست به اهداف خود در بازار سرمایه دست یابد. به گفته تحلیلگران، عدم موفقیت این شبکه در دستیابی به اهداف خود در بازار ارزهای دیجیتال منجر به افت قیمت آن در بازار خواهد شد.

7- پولکادات

ارز دیجیتال پولکادوت یک بلاک چین است که بلاک چین های مختلف را به هم متصل می کند. در واقع، سکه پولکاداتا یک پروتکل بلاک چین است که به تسهیل انتقال زنجیره های اطلاعاتی یا سرمایه گذاری کمک می کند و طیف گسترده ای از بلاک چین ها در این بلاک چین همکاری می کنند.

ویژگی های ارز پولکادوت

ارز دیجیتال پولکادوت ویژگی ها و امکانات مثبت زیادی دارد. از ویژگی های کلیدی آن می توان به کارایی مقیاس پذیری، انعطاف پذیری شبکه و بهبود سیستم کاربر محور اشاره کرد. در واقع، ارز پولکادوت می تواند تراکنش های زیادی را روی چندین زنجیره مختلف به صورت موازی انجام دهد که این امر مقیاس پذیری را بهبود می بخشد. شبکه ارز دیجیتال پولکادوت بسیار منعطف و سازگار است و می تواند برای معرفی ویژگی های جدید یا رفع باگ ها خودکار شود. علاوه بر این، این ارز دیجیتال کاربر محور است و امنیت آن به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده تراکنش کنید.

پیش بینی آینده ارز پولکادوت

بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده اند که سکه پولکادات در آینده رشد قابل توجهی خواهد داشت. به گفته این کارشناسان بازار، افزایش قیمت پولکادوت در سال 2021 ادامه دارد و این ارز دیجیتال می تواند در سال 2022 افزایش قیمتی 25 درصدی داشته باشد و در نهایت می توان گفت که ارز دیجیتال پولکادوت از نظر شرایطی وضعیت پایداری خواهد داشت. ارزش در سال آینده

8- Helium

شاید طرفداران کریپتو در مورد اینترنت اشیا، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های بدون بلاک چین که دستگاه‌ها را به اینترنت اشیا متصل می‌کند، شنیده باشند، اما Heli مانند یک پروژه مبتنی بر بلاک چین با کاربرد مشابه و رویکردهای متفاوت به نظر می‌رسد. Heli از گره های ویژه به عنوان نقاط اصلی برای اتصال دستگاه های بی سیم به شبکه استفاده می کند. توکن بومی HNT شبکه را تقویت می‌کند و هر زمان که نقاط اتصال داده‌های اتصال را به شبکه منتقل می‌کنند، اپراتورها با ارز دیجیتال هلیوم پاداش می‌گیرند. توصیه می کنیم: ارز دیجیتال هلی چیست؟

شبکه ارز دیجیتال هلیوم دارای ویژگی های خاص و ایده آلی است که باعث رشد چشمگیر این ارز در سال های اخیر شده است. از جمله این ویژگی ها می توان به امنیت بالا، شبکه انسانی، سرعت عالی، اتصال به انواع دستگاه های IOT و قابلیت ماینینگ اشاره کرد.

پیش بینی های آینده رمزارز Helium

بسیاری از کارشناسان مالی پیش بینی می کنند که آینده هلیوم روشن و روشن است و معتقدند که این ارز دیجیتال می تواند در آینده قدرت زیادی داشته باشد. این پروژه که ترکیبی از اینترنت اشیا و بلاک چین است، پنجره جدیدی را به روی جامعه و کاربران باز می کند. همچنین هلیوم می‌تواند امنیت داده‌های IOT را افزایش داده و آن را به روشی منحصربفرد مدیریت کند. همین دلایل باعث محبوبیت او در بین هواداران شد و آینده درخشانی در انتظار اوست.

9- Optimism

ارز دیجیتال Optimism دومین بلوک شبکه اتریوم است که امنیت خود را از شبکه اصلی اتریوم می گیرد و از اندازه اکوسیستم اتریوم از طریق تجمع Optimism پشتیبانی می کند. این بدان معناست که فعالیت ها به خوبی برای خوش بینی مستند شده اند. اما در نهایت در اتریوم ایمن هستند. Optimism یکی از بزرگترین راه حل های اتریوم با بیش از 500 میلیون دلار در کل راه حل است. OP توسط بنیاد خوش بینی، یک سازمان غیرانتفاعی اداره می شود.

ویژگی های Optimism

هدف خوش بینی سادگی، عملی بودن و ثبات است، بر برآورده کردن نیازهای واقعی تمرکز می کند و سعی می کند به تدریج ویژگی هایی مانند EVM ها را ایجاد کند. میزبان 97 پروتکل مختلف از جمله Optimism Synthetics (SNX) و Uniswap Derivatives Exchange.

Optimum با هدف پایداری درازمدت طراحی شده است، به همین دلیل است که اتریوم از کویل‌ها برای استفاده از فرآیند اجماع و مقیاس‌بندی شبکه استفاده می‌کند. در این روش، تراکنش‌ها بدون تایید مستقیم صحت آن‌ها در اتریوم ثبت می‌شوند و قابلیت به چالش کشیدن آن‌ها را برای مدت معینی (به مدت ۷ روز) دارند. پس از این مدت، معامله نهایی در نظر گرفته می شود.

آینده Optimism

با توجه به اینکه Optimism بزرگ‌ترین راه‌حل مقیاس‌پذیری اتریوم و یک بلاک چین سطح دوم مانند سایر پروژه‌های ثانویه است، اکنون در حال رقابت برای اثبات مهارت خود است. با تشدید رقابت بین این نوع پروژه ها، به ویژه در توسعه بخش DeFi، تمرکز بر روی یکدیگر خواهد بود. همانطور که انتظار می رفت، قیمت های OP در پایان سال 2023 به طور متوسط ​​233 دلار بسته می شود و قیمت های OP در سال های 2024 و 2025 به طور میانگین در 334,444 دلار باقی می ماند.

10- بیبی دوج کوین

Baby Doge Coin یک میم کوین مانند Doge Coin است که در حال حاضر بیش از 300000 کیف پول فعال دارد. موسس BabyDog هدف از ایجاد این ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار دادن پدرش Dogecoin با نرم افزار و سرعت بالای تراکنش اعلام کرده است. این ارز دیجیتال که در 1 ژوئن 2021 راه اندازی شد، جزئیاتی در مورد تیم توسعه منتشر نکرد، اما طبق این گزارش، توسط Christian Campisi ایجاد شده است. BabyDog با استفاده از زنجیره هوشمند Binance برای ایجاد یک اکوسیستم سازگار با اتریوم ایجاد شد.

ویژگی های Baby Dodge Coin

مانند ارزهای دیجیتالی که از مکانیزم سوزاندن برای محدود کردن عرضه بیش از حد استفاده می کنند، BABYDOGE برای هر تراکنش 5 درصد ارز دیجیتال را به کیف پول مالک اضافه می کند. همچنین برای هر معامله، مقداری سکه به صرافی غیرمتمرکز سوآپ پنکیک اضافه می شود تا نقدینگی جفت ارز را تامین کند. بنابراین دارندگان سکه بیبی داگ تنها با نگه داشتن این ارز دیجیتال در کیف پول خود، از هر تراکنش 5 درصد کمیسیون دریافت می کنند.

از دیگر ویژگی های متمایز BABYDOGE می توان به کاربردهای واقعی آن اشاره کرد که در بین ارزهای دیجیتال نادر است. کارت‌های Baby Doge و اپلیکیشن موبایل آن‌ها با مشارکت سایر سیستم‌های پرداخت، امکان استفاده از Baby Doge Coin را در پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی مانند Shopify و WooCommerce فراهم کردند.

آینده Baby Dodge

طبق برخی پیش بینی ها، سکه بیبی دوج در نیمه دوم سال 2023 افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه خواهد کرد و احتمالاً به 0.00000000174125 دلار خواهد رسید. این افزایش قیمت تدریجی خواهد بود، اما کاهش قابل توجهی در روند ایجاد نخواهد شد. برآورد میانگین 0.0000000162516 دلار بلندپروازانه به نظر می رسد، اما با توجه به همکاری های اعلام شده و پیشرفت های برنامه ریزی شده، باید به زودی قابل دستیابی باشد. روند صعودی قیمت BABYDOGE در سال های 2024 و 2025 به دلیل افزایش همکاری های احتمالی ادامه خواهد داشت.

از کجا ارز دیجیتال بخریم؟

اگر قصد خرید هر یک از این ارزهای دیجیتال را دارید ما به شما صرافی بیت ارز را معرفی میکنیم.

دکمه بازگشت به بالا