بین الملل

11 کشته و 88 مجروح در پی انفجار مهیب در انبار سوخت در گینه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مخبران، انفجار مهیب یک انبار سوخت در گینه، کشور واقع در غرب آفریقا به کشته شدن دستکم ۱۱ نفر و جراحت ۸۸ نفر منجر شد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» این انفجار غروب دوشنبه به وقت تهران در انبار اصلی سوخت گینه در «کوناکری» پایتخت این کشور رخ داد.

ریاست جمهوری گینه اعلام کر دکه این انفجار خسارات قابل توجهی در قلب منطقه اداری این شهر وارد کرد. یک مقام نظامی گفت: «ارزیابی و آمارهای داده شده موقتی است.»

هنوز مشخص نیست که چه عاملی باعث انفجار در انباری شده است که بیشتر سوخت گینه را تامین می‌کند.

 

اینک ترس از اختلال عمده در عرضه سوخت وجود دارد، زیرا این کشور به محصولات نفتی پالایش شده وارداتی متکی است.

یکی از کارگران این انبار سوخت گفت که انفجار زمانی رخ داد که یک کشتی در حال تخلیه بود.

وی گفت:«من چند نفر از دوستانم را در این آتش سوزی از دست دادم. برخی مثل من نگهبان هستند و برخی دیگر تکنسین. … همه دفاتر و همچنین تمام تجهیزات ویران شده است.»

«باچیر دیالو» وزیر امنیت گینه گفت که آتش مهار شده و برخی از کشورها از جمله سنگال و مالی در حال اعزام گروه‌های  پزشکی و ایمنی هستند.

یکی از ساکنان منطقه‌ای که انفجار در آنجا رخ داد، گفت: «خواب بودم که صدای سوت و سپس یک انفجار کر کننده شنیدم.»

مقام‌های دولت گینه مدارس و اماکن عمومی پایتخت را تعطیل کرده‌اند و دفتر ریاست جمهوری از مردم خواسته در خانه‌ها بمانند.

«ممدی دومبویا» رئیس جمهور گینه گفت که دولت به طور کامل از مجروحان مراقبت می‌کند. دومبویا گفت:«از مردم گینه می‌خواهم در این لحظات سخت، همبستگی خود را حفظ و برای مردم دعا کنند.»

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا