علمی و پزشکیمطالب برتر

عملیات موج گیری و تراش آسفالت

مهندسان روزبه شن در تلاشند تا تمام راه ها را برای تدد درهر شرایطآب و هوایی، مطلوب سازد. عملیات تراش آسفالت با ماشین آلات مخصوص انجام می شود و مانند لکه گیری آسفالت باید به صورت کاملا تخصصی انجام بگیرد. تراشیدن سرد آسفالت هم جاده را برای رانندگی بهتر آماده می کند و کم هزینه ترین نوع نگهداری از راه است. اما چه زمانی آسفالت نیاز به تراش کاری دارد؟

وقتی که جهت ترمیم، به صورت مداوم روند بهسازی، روکش یا لکه گیری آسفالت انجام می شود، قطر آن نیز زیاد شده و نیاز به تراشیدن دارد. با تراش آسفالت، عمر و ظرفیت باربری آن را افزایش می دهیم و دیگر شاهد خرابی کوتاه مدت جاده ها نیستیم. عمق تراش آسفالت باید توسط کارشناسان روزبه شن بنا بر یکنواختی و بعد از بستر ریزی مجدد، تعیین شود.  عملیات تراشیدن باید طوری انجام شود که در صورت قیر ریزی، سطح یکنواخت تری داشته باشیم.

آسفالت تراش w1000 | اجاره آسفالت تراش

 مزیت استفاده از ماشین تراش آسفالت

عملیات تراش آسفالت با استفاده از ماشین مخصوص انجام می شود که آسفالت آسیب دیده را می تراشد و سپس سایر متخصصان امر روزبه شن، به جای آن آسفالت جدید می ریزند. آسفالت توسط یگ گردنده که چندین تیغه بر روی آن متصل است، تراشیده می شود. استفاده از ماشین مخصوص تراش آسفالت، دو مزیت مهم دارد:

  • فقط مواد اولیه برداشته می شود و دقیقا همان مقطع جاده با مصالح و آسفالت جدید پر می شود. سایر تاسیسات هم در سطح کار باقی می ماند.
  • می توان تمام مواد تراشیده شده را بازیافت کرد.

مهندسان روزبه شن عملیات اجرای تراش آسفالت را توسط چنین ماشین آلات مخصوصی انجام می دهد. برای خرید و فروش و اجاره انواع دستگاه آسفالت می توانید با مشاوران روزبه شن مشورت کنید.

تراشیدن سرد آسفالت

آسفالت سرد از مخلوط شدن سنگدانه ها با مصالح سنگی دیگر، بیتومن یا قیر محلول بدست می آید. سنگدانه ها هنگام مخلوط شدن با بیتومن باید کاملا خشک و بدون رطوبت باشند. دقیقا نکته آسفالت سرد در روش خشک شدن آن است که حتما باید در دمای محیط فرایند خشک شدن صورت بگیرد. این آسفالت هم مانند آسفالت سرد قابل بازیافت است و در صورت تخریب بهتر است که تراشیده شود.

 از آن جا که کیفیت آسفالت در ایجاد یک راه ارتباطی خوب موثر است باید حتما به کیفیت مواد و مصالح دقت به عمل آوریم. روزبه شن با تجربه چندین ساله و داشتن پروژه های متعدد عملیات بهسازی، راه وجاده های کشور را با بهترین روش ترمیم میکند. لکه گیری آسفالت یا تراشیدن آسفالت از جمله عملیات های تخصصی هستند که توسط کارشناسان این شرکت انجام می شود.

ماشین آلات راهسازی

روزبه شن دارای بروز ترین ماشین آلات در زمینه راه سازی است. درکارخانه روزبه شن تمامی محصولات توسط مهندسان و باکیفیت ترین مصالح ساخته می شوند. ضمنا امکان عرضه تمام محصولات به سراسر کشور وجود دارد و اجرای آن هم نیز با توجه به نیاز مشتری قابل انجام است. انواع دیوارها و سقف های پیش ساخته، نیوجرسی بتنی پیش ساخته و لوله بتنی پیش ساخته در کارخانه تولید شده و در انبارها به صورت کاملا محافظت شده نگهداری می شود. در صورت ثبت سفارش و آشنایی با عملکرد متخصصان می توانید با مشاوران روزبه شن تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا