علمی و پزشکیمطالب برتر

انتخاب شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی و نکات آن

تعمیر تجهیزات پزشکی

تعمیرات انواع تجهیزات پزشکی شامل دستگاه خلوص سنج اکسیژن؛ اکسیژن ساز، بای پپ و تخت بیمارستانی و دیگر دستگاه‌ها توسط تیم مجرب پزشک نجهیز انجام می‌شود. اگر مایل هستید که قبل از هر اقدامی اطلاعات بیشتری درباره تعمیرات تجهیزات پزشکی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم به نکات پیرامون انتخاب یک شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی توجه ویژه داشته باشید.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی | آموزش رایگان تعمیر تجهیزات پزشکی

تعمیرات تجهیزات پزشکی در تهران

تیم تخصصی پزشک تجهیز با سال‌ها سابقه در زمینه ارائه محصولات پزشکی، با ارائه خدمات تعمیرات و عیب‌یابی وسایل پزشکی مانند ساکشن، تخت بیمار، اکسیژن ساز، زردی نوزاد و… پیشرو در خدمت‌رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

در هنگام انتخاب شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

ناگفته نماند که استفاده از تجهیزات پزشکی و دستگاه هولتر فشار خون در مرکز درمانی و حتی در خانه، گزینه جدایی ناپذیر است. ساده کردن مسئولیت‌های روزانه و اجتناب از مسئولیت در خط مقدم ذهن هر مدیر یا بیماری است. با این حال، تعمیرات تجهیزات پزشکی و نگهداری آن در محل همیشه امکان‌پذیر نیست. گاهی اوقات، همکاری با شرکت‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی یک ضرورت هستند، به خصوص اگر تعمیرات نیاز به دانش محصول یا برند خاص داشته باشد.

انتخاب شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی مناسب را می‌توان در سه عامل خلاصه کرد: تخصص، زمان تحویل و بازگشت سرمایه. بدون رعایت این عناصر کلیدی، مدیران نباید همکاری با یک شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی را در نظر بگیرند. انتخاب شرکت‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی مناسب فراتر از اطمینان از عملکرد و کیفیت مداوم تجهیزات در مرکز شما است. همچنین بر کیفیت خدماتی تأثیر می‌گذارد که می‌توانید به بیماران خود ارائه دهید.

تجربه و تخصص

اولین عامل مهمی که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام شرکت‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی را می‌خواهید در نظر بگیرید، صلاحیت‌ها و مشارکت آن‌ها است. بسیاری از این شرکت‌ها برای سرویس‌دهی تجهیزات پزشکی یک رویکرد همه جانبه ارائه می‌کنند. این شرکت‌ها تخصص خود را برای طیف وسیعی از دستگاه‌ها مانند ماسک‌های تنفسی، دستگاه‌های اکسیژن ساز، پاپ آپ و دستگاه‌های نوار قلب و بسیاری دیگر از دستگاه حیاتی تبلیغ می‌کنند. با این حال، چیزی که آن‌ها تبلیغ نمی‌کنند، عدم تخصص یا گواهینامه معتبر برند برای هر یک از این ماشین‌ها است.

شرکت مناسب خدمات و تعمیرات تجهیزات پزشکی تخصص‌های خود را به رخ می‌کشد. خواه با برندهای خاصی کار می‌کند یا با انواع تجهیزات، آن‌ها به این ترتیب اطلاع می‌دهند که تکنسین‌هایی که به کار می‌گیرند به طور ویژه برای رسیدگی به تمام جنبه‌های سرویس آن تجهیزات آموزش دیده‌اند. علاوه بر این، اگر آن‌ها یک مرکز تعمیر مجاز برای تولید کنندگان خاصی هستند، می‌توانید روی توانایی آن‌ها برای عیب‌یابی و تعمیر دستگاه‌های ساخته شده توسط آن برند حساب کنید. همین امر در مورد شرکت‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی که در خدمات انواع خاصی از تجهیزات پزشکی تخصص دارند، صدق می‌کند. این تخصص‌ها به این معنی است که شما یک تکنسین با مجموعه مهارت‌های پیشرفته دارید که دستگاه‌های شما را تعمیر یا نگهداری می‌کند.

تیم مجرب و متخصص پزشک تجهیز این امکان را برای هموطنان عزیز فراهم کرده است که با اطمینان تجهیزات پزشکی خود را برای تعمیرات و عیب‌یابی به ما بسپارند.

زمان تحویل

بیشتر قطعات تجهیزات پزشکی برای انجام عملیات روزانه برای مراکز درمانی حیاتی هستند. نگهداری و تعمیر دستگاه‌هایی مانند ونتیلاتور، سیستم‌های مانیتورینگ و دیگر دستگاه‌ها باید به شیوه‌ای سریع و کامل انجام شود، هم برای حداقل تأثیر بر عملکرد روزانه یک مرکز و هم رفاه بیماران صورت گیرد. بنابراین ضروری است که هر گونه نگهداری یا تعمیرات پیشگیرانه با در نظر گرفتن کیفیت و حداقل زمان خرابی انجام شود. برای اطمینان از این نتیجه، توجه به شرکت‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی که در انجام سریع و صحیح کار شهرت دارند، ضروری است.

یک راه عالی برای اطمینان از خدمات سریع انجام شده توسط متخصصان، استفاده از شرکت‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی با سرویس دپو است. از طریق خدمات انبار، می‌توانید از لیست انتظار برای نگهداری در محل اجتناب کنید. این بدان معناست که تجهیزات پزشکی شما سریع‌تر در دست افراد حرفه‌ای قرار می‌گیرد و با شرکتی که به یک چرخش سریع افتخار می‌کند، مهم‌ترین تجهیزات خود را بسیار سریع‌تر پشتیبان‌گیری و کار خواهید کرد. به این ترتیب، مرکز شما هرگز یک ضربان عملیاتی را پشت سر نمی‌گذارد و درمان روزانه بیماران شما هرگز تغییر نمی‌کند.

صرفه جویی در هزینه ها

در حالی که نیاز به نگهداری و تعمیرات تجهیزات پزشکی داوطلبانه نیست، مدیران برای برآورده کردن این نیاز به طور قطع باید بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنند. یکی از عوامل کلیدی در این انتخاب، بازگشت سرمایه تسهیلات است. شرکت‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی که نیازهای امکاناتی را درک می‌کنند که ارائه می‌کنند و این موضوع را می‌دانند، بنابراین مطمئن می‌شوند که خدمات درجه یک و کارآمد را انجام می‌دهند و در عین حال هزینه‌های اضافی پایین و مقرون به صرفه بودن را برای مراکز بهداشتی در سراسر کشور دارند.

خدمات انبار یک راه عالی برای مدیریت هزینه‌ها در نگهداری و تعمیرات تجهیزات پزشکی است. کارکنان شما مجبور نخواهند بود با تجهیزات به یک مرکز جداگانه سفر کنند و نیازی به صرف زمان و منابع بیشتر برای این خدمات را از بین ببرد. علاوه بر این، هیچ اختلالی در عملیات در محل به جز حذف و جایگزینی تجهیزات در حال کار وجود ندارد. تاسیسات شما همچنان فعال است و تجهیزات شما خدمات کالیبر بالای مورد نیاز را دریافت می‌کنند. این روش همان بازگشت دقیق سرمایه است که مدیران باید به دنبال آن باشند.

 نحوه انتخاب تکنسین مناسب تعمیرات تجهیزات پزشکی

زمانی که نیاز به تعمیرات تجهیزات پزشکی دارید، همیشه باید به دنبال بهترین و با تجربه‌ترین افراد باشید. تعمیرات تجهیزات پزشکی یک فرآیند بسیار فنی است که به مهارت‌های تعمیر، تخصص فنی و دانش پزشکی نیاز دارد. برخی از مواردی که در انتخاب تکنسین تعمیرات پزشکی باید در نظر بگیرید:

  • قابلیت اطمینان
  • داشتن مهارت حل مسئله
  • جزئی نگر
  • دانش فنی

وقتی صحبت از قابلیت اطمینان در صنعت پزشکی می‌شود، وقت‌شناسی و ثبات بسیار مهم است. تفاوت بین به موقع و دیرهنگام می‌تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد. تکنسین شما باید همیشه به موقع باشد، بداند که چه کاری انجام می‌دهند و هر چقدر هم تعمیرات تجهیزات پزشکی پیچیده یا دشوار باشد، کار را انجام خواهم داد.

آیا همکاری با تکنسین آسان است؟ بهترین تکنسین‌ها می‌دانند که ممکن است با خدماتی که ارائه می‌دهند، زندگی دیگران را نجات دهند. یک انسان به ماشینی نیاز دارد که دوباره بتواند به زندگی عادی خود برگردد. آن‌ها در محیط‌های پر استرس کار می‌کنند و برنامه کاری دقیقی دارند.

اغلب، یک تکنسین می‌داند که مشکل دقیق تجهیزات پزشکی چیست. این زمانی که توانایی حل مسئله و دانش تخصصی یک تکنسین ماهر تجهیزات پزشکی تعمیرات وارد عمل می‌شود. شما باید به دنبال تکنسین‌هایی باشید که می‌توانند مشکلات شناخته شده را تعمیر کنند و همچنین می‌توانند بسیاری از مشکلاتی را شناسایی کنند که ممکن است در مورد تجهیزات رخ دهد.

برخی تجهیزات پزشکی قطعات پیچیده‌ای از ماشین آلات هستند که از قطعات کوچکی تشکیل شده‌اند که هر کدام عملکرد خاص خود را انجام می‌دهند. هنگامی که نیاز به تعمیرات تجهیزات پزشکی احساس می‌شود، هر یک از آن قطعات کوچک ممکن است دچار مشکل شود. بهترین تکنسین‌های دقیق گرا می‌توانند حتی کوچک‌ترین ناهنجاری‌ها را در دستگاهی شناسایی کنند که در حال سرویس دهی هستند.

تجهیزات پزشکی نه تنها از قطعات مکانیکی تشکیل شده اند، بلکه از برنامه‌های کامپیوتری دقیقی نیز تشکیل شده‌اند که برای عملکرد آن‌ها لازم است. یک تکنسین می‌تواند مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری را حل کند که ممکن است پیش بیاید.

تعمیرات تجهیزات پزشکی در پزشک تجهیز

انتخاب خدمات پزشک تجهیز نباید یک سوال یا چالش باشد. امکانات شما، برنامه زمانی شما و بیماران شما شایسته یک شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی هستند که اولویت‌های مشابه شما را داشته باشد. به این ترتیب، می‌دانید که تجهیزات پزشکی شما توسط متخصصان مجاز سرویس می‌شوند که با کمترین زمان خرابی و تا حد امکان هزینه‌های اضافی کار می‌کنند. در نهایت، شما یک ارائه‌دهنده خدمات می‌خواهید که به همان اندازه به ایمنی تجهیزات شما اهمیت می‌دهد و از مشکلات احتمالی مسئولیت برای تسهیلات شما یا آسیب رساندن به بیماران خود جلوگیری می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا