عمومیمطالب برتر

چگونه یک رپورتاژ خوب بنویسیم

چگونه یک رپرتاژ خوب بنویسیم؟ راهنمایی عملی برای نگارش رپرتاژ آگهی

رپرتاژ آگهی چطور محتوایی است؟ رپرتاژ آگهی را اغلب به عنوان یک محتوای تبلیغاتی می‌شناسند. هدف نگارش رپرتاژ معمولا معرفی محصول و خدمات، ایجاد آشنایی با یک کسب‌وکار، فروش بیشتر و… یا ترکیبی از این‌ها است. بنابراین می‌توان آن را تکنیکی جذاب برای بیان خبرهای مربوط به کسب‌وکار دانست.

در این مطلب قصد داریم خصوصیات محتوای رپرتاژ آگهی استاندارد و حرفه‌ای را معرفی کنیم. همینطور ترفندهایی برای نگارش رپرتاژ خلاقانه و مشتری‌پسند را با شما به اشتراک بگذاریم.

رپرتاژ چه فرقی با سایر محتواها دارد؟

رپرتاژ آگهی ترکیبی دقیق از سایر انواع محتوا است. با این تفاوت که شکل هیچ یک از آن‌ها نیست. به عبارت دیگر؛ رپرتاژ مانند پست وبلاگی باید اطلاعات با ارزشی را با مخاطب به اشتراک بگذارد و می‌تواند هدف آموزشی داشته باشد. مثل محتوای صفحه وب بازدیدکنندگان را به سمت خرید یا استفاده از خدمات یا محصولی مشخص هدایت می‌کند.

مانند محتوای توضیح محصول فرصتی برای بیان برتری کسب‌وکار، خدمت یا محصول را فراهم می‌کند. همینطور مثل یک پست شبکه‌ی اجتماعی باید دارای عنوانی مخاطب‌پسند و خاص باشد. اما اگر محتوایتان فقط یکی دو مورد از این ویژگی‌ها را داشته باشد، حتما یک جای کارش می‌لنگد.

ویژگی‌های اصلی یک رپرتاژ آگهی مناسب کدامند؟

یک رپرتاژ آگهی خوب هیچ وقت ماهیت تبلیغاتی بودن خودش را فریاد نمی‌زند. همه‌ی ما می‌دانیم که کار رپرتاژ تبلیغ کردن است. ولی مهارت اصلی نویسنده‌ی رپرتاژ، مربوط به خلاقیتی است که در پنهان کردن این حقیقت از خود نشان می‌دهد.

از دیگر خصوصیات رپرتاژ مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیانی خلاقانه و داستان‌پردازی عالی دارد.
 • درباره‌ی دغدغه‌ها و مشکلات مخاطب صحبت می‌کند. (رپرتاژهایی با موضوعات آموزشی یکی از بهترین انتخاب‌ها هستند)
 • به صورت غیرمستقیم و با تحریک مشکلات مخاطب، هدف تبلیغاتی خود را دنبال می‌کند.
 • لحن روایی و زبان نگارش آن به سایر محتواهای برند نزدیک است.
 • از صحبت‌های حاشیه‌ای و نامرتبط با عنوان اصلی رپرتاژ پرهیز می‌کند.
 • طول استاندارد بین 700 تا 1500 کلمه دارد و با پرگویی بیش از اندازه‌ درباره‌ی کسب‌وکار، حوصله مخاطب را سر نمی‌برد.
 • از کلی‌گویی درباره‌ی محصول یا کسب‌وکار اجتناب می‌کند و روی جنبه‌های کمتر شناخته شده و ویژه برند یا خدمات تمرکز می‌کند.
 • به جای بیان مزایای کسب‌وکار یا محصول از فواید آن‌ها برای مشتری، حرف می‌زند.
 • تعداد فراخوان به عمل (call to action)‌های متعادلی دارد. (حداکثر سه یا چهار مورد کافی است.)
 • به هر بهانه تلاش می‌کند تا تجربه‌ی کاربری مخاطب را از مطالعه‌ی رپرتاژ ارتقا دهد. (مثلا با معرفی کمپین‌های جدید برند یا دادن تخفیف‌های اختصاصی برای مطالعه رپرتاژ، مخاطب را خوشحال و راضی می‌کند.)
 • دارای ساختاری منسجم و خوانایی بالا است. (زیرتیتر و ساختار بولت‌وار دارد)
 • حتی اصلاحات و خصوصیات پیچیده‌ی کسب‌وکار یا محصول را با کلماتی ساده و شفاف بیان می‌کند.
 • از استانداردهای نگارشی و سئوی محتوا پیروی می‌کند.
 • برای جلوگیری از یکنواختی متن از شعار برند یا جملات خلاقانه برای معرفی محصول یا تیترهای داخلی رپرتاژ آگهی بهره می‌برد. (مثلا: با (اسم برند) دست به سیاه و سفید نزنید!)

چطور یک رپرتاژ استاندارد و حرفه‌ای بنویسیم؟

رپرتاژ آگهی فقط مختص دنیای مجازی نیست بلکه می‌توان آن را در مجلات کاغذی و روزنامه‌ها هم پیدا کرد. نمونه دم‌دستی آن تراکت‌های تبلیغاتی هستند. حتما برای شما هم پیش آمده که در کنار خیابان تراکت تبلیغاتی بگیرید. اکثر افراد تنها در حد سه ثانیه به آن نگاه می‌کنند. سپس اگر به اصول شهرنشینی اهمیت بدهند در بهترین حالت آن را در اولین سطل زباله می‌اندازند. در غیر این صورت با صحنه‌ای از کفپوش‌های رنگی در پیاده‌روها مواجه خواهید شد.

تراکت‌ها نمونه‌ای ناقص از نگارش رپرتاژ آگهی هستند. بیشتر اوقات در آن‌ها با کلمه‌هایی مثل «حراج بزرگ» و «تخفیف استثنایی» مواجه می‌شوید. برخی از آن‌ها از این فرصت برای شکستنِ عجیب و غریب نرخ قیمت‌های یک محصول استفاده می‌کنند. بنابراین مخاطب در نگاه اول تصور می‌کند که با اجناسی به درد نخور یا بی‌کیفیت سروکار دارد. پس پیش از اینکه سرش کلاه برود، تراکت را گوشه‌ای انداخته و فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد.

برای نوشتن یک رپرتاژ آگهی حرفه‌ای، فرم نوشتن محتوا در تراکت‌های خیابانی را مجسم کنید. در قدم بعد فقط تلاش کنید تا اشتباهات نگارشی آن را تکرار نکنید. راهکار‌های زیر برای نوشتن یک رپرتاژ آگهی حرفه‌ای و استاندارد به شما کمک می‌کنند:

1- داستان‌پردازی خلاقانه

آدم‌ها عاشق قصه هستند. اگر جایی شنیدید که دنیای تبلیغات و رپرتاژ آگهی با داستان‌پردازی بیگانه است. حتما کسی قصد دارد سر به سرتان بگذارد. روزانه هزاران کسب‌وکار برای محصولات و خدماتشان رپرتاژ آگهی منتشر می‌کنند. تنها ویژگیِ اختصاصی که می‌تواند انبوه این محتواها را از هم تفکیک کند، شیوه‌ی داستان‌سرایی آن‌ها است.

این تکنیک زمانی ارزشمندتر است که بخواهید برای یک کسب‌وکار چندین رپرتاژ آگهی متفاوت بنویسید. در این صورت کافی است برای هر محتوا یک داستان مجزا پیدا کنید.

ترفند نگارش: برای یافتن داستان هر رپرتاژ می‌توانید از دو تکنیک دشمنی و مشکل‌تراشی استفاده کنید:

 • یک دشمن بسازید: مثلا اگر رپرتاژ درباره‌ی یک سیستم حسابداری ابری است. دشمن می‌تواند سررسید پرداخت مالیات یا سیستم آفلاین حسابداری باشد.
 • مشکل‌ساز شوید: عدم آمادگی برای پرداخت مالیات در سررسید، شبیه ورود به شکنجه‌گاه است. همینطور مدیران ارشدِ کسب‌وکار با سیستم حسابداری آفلاین نمی‌توانند بدون محدودیت مکانی و زمانی به حساب و کتاب‌هایشان دسترسی داشته باشند.

 در هر دو تکنیک، (پس از ساخت دشمن و معرفی مشکل) می‌توانید محصول یا خدمات مدنظرتان را به عنوان راه‌حلی مفید یا چاره‌ای هوشمندانه ارائه دهید.

2- تمرکز روی ارزش‌ آفرینی رپرتاژ

تبلیغات آخرین هدفی است که برای نگارش رپرتاژ باید به آن توجه کنید. برای شروع بهتر است که محتوا برای خواننده‌ها ارزشمند و مفید باشد. بنابراین هیچ وقت به صورت مستقیم و به قصد تبلیغ یک محصول یا کسب‌وکار رپرتاژ ننویسید.

ترفند نگارش: لحن و زبان رپرتاژ آگهی را به پست وبلاگی کسب‌وکار نزدیک کنید. اطلاعاتی را درج کنید که برای مخاطب مفید است و دغدغه و مشکلش را حل می‌کند. فکر کنید که چطور می‌توانید با محتوایی آموزشی در قالب رپرتاژ به مخاطب خدمت کنید.

3- وفاداری متن به عنوان اصلی

تیتر یا عنوان اصلی رپرتاژ یکی از ملاک‌های خواننده‌ها برای مطالعه است. عدم وفاداری به عنوان باعث می‌شود تا اعتماد مخاطب را از دست بدهید. این موضوع با هدف اصلی نگارش رپرتاژ برای افزایش آگاهی از برند و اعتمادسازی در تعارض است.

ترفند نگارش: عنوان رپرتاژ آگهی‌تان «فتح زنجیره سئو سایت» است. اما در متن فقط درباره‌ی آژانس بازاریابی محتوایی یا کسب‌وکارتان تبلیغ کردید؟

 این اشتباهی پرتکرار در نگارش رپرتاژ است. با این کار محتوایتان به توضیح محصول تغییر ماهیت می‌دهد و دیگر یک رپرتاژ نیست. در عوض باید در متن از ترفندها و تکنیک‌های مؤثر برای بهبود سئو سایت حرف بزنید و به صورت غیرمستقیم آن را به خدمات کسب‌وکارتان ارتباط دهید.

4- سرمایه‌گذاری روی مخاطب‌ها

خدمت به مشتری محورِ نگارش رپرتاژ است و با ارائه‌ی محتوایی با کیفیت می‌توانید به مخاطب‌های جدید دسترسی پیدا کنید. بنابراین سعی کنید در انتخاب عنوان و متن اصلی به حل چالش‌ها و مشکلات مخاطب‌ها توجه کنید.

برای اینکه مخاطب از خواندن رپرتاژ تجربه‌ی کاربری خوبی داشته باشد، موضوعات رپرتاژ را از میان نیازها و دغدغه‌های اصلی مخاطب‌های کسب‌وکار انتخاب کنید.

ترفند نگارش:  برای نوشتن رپرتاژ، مشتری و دغدغه‌هایش را در ابتدای محتوا قرار دهید و بعد بگویید که کسب‌وکار، خدمات یا محصول مدنظر، کدام یا چطور چالش‌ها را حل می‌کند. مثلا اگر رپرتاژ مربوط به شرکت اجاره ماشین است؛ از تیتر‌های اصلی مشابه‌ی «تکنیک‌های پیدا کردن شرکت‌های معتبر اجاره ماشین» یا «برای اجاره به سراغ چه ماشینی برویم؟» استفاده کنید.

5- پایانی خوش

درست است که رپرتاژ آگهی را با داستان‌سرایی شروع می‌کنید ولی در انتها نمی‌توانید آن را با یک پایان باز یا ناخوشایند رها کنید. شما قصد ندارید تا برنده‌ی بهترین فیلنامه در جشنواره کَن شوید. پس محتوا را با یک جمع‌بندی اصولی و پایانی خوش به آخر برسانید.

ترفند نگارش:  انتهای رپرتاژ آگهی بهترین مکان برای معرفی کمپین‌های جدید کسب‌وکارها، تخفیف‌های اختصاصی محصول و شلیک آخرین گلوله برای جلب اعتماد مخاطب است. پس سعی کنید رابطه‌‌تان با مخاطب را به صورت یک همراهِ دلسوز و کاربلد به نمایش بگذارید. (البته از اغراق بپرهیزید، چون مخاطب باهوش‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید)

مروری بر ترفندهای رپرتاژنویسی

یک رپرتاژ استاندار و حرفه‌ای  برای مخاطب کسب‌وکار یا محصول نوشته می‌شود. پس در ابتدا مشکلات و دغدغه‌هایشان را بشناسید و از آن‌ها برای انتخاب تیتر اصلی، داستان‌پردازی و انتخاب تکنیک‌های روایی محتوا استفاده کنید.

با مزایا و ویژگی‌های محصول یا خدمات کسب‌وکار، مخاطب را بمباران نکنید. در عوض به مخاطب بگویید که آن‌ها چه مشکلی را از او حل می‌کنند و چه فایده‌ای برایشان دارند. این روشی ساده برای جلب نظر مشتری‌های بالقوه و بهبود تجربه‌ی کاربری است.

البته رپرتاژ آگهی بدون بهینه‌سازی متن برای سئو و استفاده اصولی از کلمات کلیدی هم هیچ ارزشی برای افزایش نرخ تبدیل کسب‌وکارها ندارد. بنابراین پس از نگارش، حتما رپرتاژ آگهی را از لحاظ فنی و سئو بازبینی کنید.

اگر صاحب کسب‌وکار هستید و تیم خودتان توانایی تولید چنین متنی را ندارد یا تولید آن زمان زیادی از تیم شما می‌گیرد، قلم نویسندگان حرفه‌ای ما در اختیار شماست. متخصصان تولید محتوای ما با بررسی کسب‌وکار شما متن با کیفیت و مناسبی برای شما تولید کنند. شما می‌توانید با چند کلیک سفارش خود را ثبت کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

چگونه یک رپورتاژ خوب بنویسیم؟(5 نکته مهم)

برای اینکه یک رپورتاژ خوب بنویسید باید اصول نوشتن رپورتاژ آگهی را کامل یاد بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه از رپورتاژ آگهی را بگیرید.  در این مقاله آموزش رپورتاژ آگهی قصد داریم نکات بسیار کلیدی و مهمی را به شما بگوییم تا بتوانید بهترین تاثیر از رپورتاژ را بگیرید.

رپورتاژ خوب رپورتاژی است که  بتوانند محتوا را در صفحه نگه دارد.  با توجه به الگوریتم های جدید گوگل نوشتن رپورتاژ کار بسیار سخت و  دشواری شده است، چون اگر گوگل خیلی راحت بفهمد که خودتان برای سایتتون رپورتاژ آگهی گرفته‌اید تاثیرش را بسیار کم میکند.

برای همین باید یاد بگیرید که برای اینکه بهترین نتیجه از رپورتاژ را بگیرید  یکسری نکات را باید رعایت کنید تا  بهترین نتیجه را از یک رپورتاژ خوب بگیرید.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با مهمترین نکته آموزش سئو در رپورتاژ آگهی آشنا کنیم.

چگونه یک رپورتاژ خوب بنویسیم؟

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در رپورتاژ آگهی این است که  بسیاری از افراد فکر می‌کنند فقط لینکی که  از رپورتاژ دریافت می کنید مهم است! در صورتی که اگر شما  محتوای خوب و جذاب ننوشته باشید  قدرت لینکی که از رپورتاژ میگیرید بسیار کاهش پیدا می‌کند.

نکته بسیار مهم برای یک رپورتاژ خوب این است که شما باید محتوای تولید کنید که کاربر وقتی وارد آن می شود  بهترین نتیجه و تاثیر از آن را بگیرد.  در غیر این صورت شما نمی توانید بهترین نتیجه از رپرتاژ آگهی تان را بگیرید.

وقت شما فقط به فکر بهینه سازی سایت تان باشید و فقط به دنبال این باشید که از رپورتاژ آگهی تان یک لینک دریافت کنید در نتیجه هیچ وسواسی روی محتوا رپورتاژ تان نخواهد داشت.  محتوایی  که می‌نویسید بسیار اثرگذار است و اگر محتوای تان یک محتوای با کیفیت و  خوب باشد قدرت بک لینکی که در پورتاژ می گیرید   بسیار بیشتر خواهد شد.

پس حواستان باشد که اگر به دنبال این هستید که یک رپورتاژ خوب بنویسید باید اصول محتوا نویسی در متن رپورتاژ را کامل رعایت کنید. حالا در ادامه  نکات بسیار کلیدی و کاربردی به شما خواهیم گفت که با رعایت کردن این نکات می توانید  بهترین نتیجه از رپورتاژ آگهی در سئو او را بگیرید.

پس در ادامه همراه ما باشید تا شما را  با این نکات بسیار کلیدی و مهم آشنا کنیم.

نکات بسیار مهم و کاربردی برای رپورتاژ آگهی خوب

نکته بسیار مهمی که می خواهم به شما بگویند متن رپورتاژ آگهی است.  وقتی متن رپرتاژ آگهی شما ما بسیار با کیفیت و تاثیر گذار باشد، قدرت لینکی که از رپرتاژ تان دریافت میکنید بسیار بیشتر می شود.  همین قدر که شما برای محتوا سایتتان زمان می‌گذارید  و محتوای با کیفیت تولید می‌کنید باید برای محتوای رپورتاژ آگهی تان همزمان بگذارید  و یک محتوای با کیفیت و خوب تولید کنید.

برای اینکه یک رپورتاژ خوب بنویسید باید تمام نکاتی که در ادامه به شما خواهیم گفت را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه از رپورتاژ تان را بگیرید.

1- انتخاب تیتر جذاب

اولین کاری که برای رپورتاژ تان باید انجام دهید این است که شما یک عنوان و تیتر مناسب انتخاب کنید. وقتی یک رپرتاژی را منتشر می‌کنید، رپورتاژ شما در بین تعداد زیادی محتوا در یک سایت خبری منتشر می شود.

اگر بتوانید یک عنوان بسیار جذاب و ترغیب کننده برای محتوای رپرتاژ تان انتخاب کنید می توانید بهترین نتیجه از  آن رپرتاژ را بگیرید چون وقتی محتوای شما  عنوان بسیار جذابی داشته باشد باعث می شود کسانی که  در آن سایت خبری محتوای رپرتاژ تان را می بینند  ترغیب شوند و روی رپورتاژ تان کلیک کنند.

همین کلیک کردن روی رپورتاژ  باعث می‌شود که قدرت لینکتان افزایش پیدا کند و شما بهترین بک لینک از این رپورتاژ دریافت  کنید.

عنوان رپرتاژی که انتخاب میکنید باید کاملاً احساسی باشد، هر چقدر بتوانید عنوان تان را احساسی تر بنویسید باعث می شود که کاربران بیشتر روی عنوان رپورتاژ تان کلیک کنند.

اگر سایت‌های خبری را دیده باشید می بینید که تمام این سایتها از عنوان های بسیار جذابی استفاده می کنند.  برای همین اگر می خواهید از عنوان های جذاب الگوبرداری کنید وارد معروفترین سایتهای خبری شوید و عناوین آنها الگو بگیرید.

2- رفع نیاز کنید نه تبلیغات

دومین نکته ای که یک رپورتاژ خوب دارد این است که شما باید نیاز کاربران تو را برطرف کنید.  هدف از رپرتاژ تان فقط نباید این باشد که شما یک محتوای منتشر می‌کنید و در آن محتوا سایت تان را معرفی می کنید و به سایت تان می دهید.

همین قدر که شما در محتواهای سایتتان نیاز کاربران را برطرف میکنید، در رپرتاژ آگهی هم باید نیازهای کاربران تان را شناسایی کنید و با توجه به نیازهای آنها راه حل هایی را به آنها معرفی کنید.

وقتی شما در رپرتاژ تان فقط محتوای سایت تان را تبلیغ می کنید باعث می شود خواننده از خواندن آن صرف نظر کند  و از آن صفحه خارج شود.  وقتی خواننده از آن صفحه خیلی زود خارج میشود  قدرت آن صفحه از نظر گوگل کاهش پیدا می‌کند  و در نهایت شما کمترین تاثیر را از آن خواهید گرفت.

اگر کاربر احساس کند که می‌خواهد یک محتوای تبلیغاتی را بخواند  سریع آن صفحه را ترک می کند.  توجه داشته باشید که مهمترین رفع نیاز کاربرانتان است.  پس به جای اینکه فقط سایت تان را تبلیغ کنید سعی کنید در محتوای رپورتاژ تان نیاز کاربران را برطرف کنید  و بعد از آن به صورت کاملا غیر مستقیم سایت تان را معرفی کنید.

3- محتوای رپورتاژ تان را سئو کنید

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در یک رپرتاژ خوب این است که شما باید محتوایی که برای رپورتاژ آگهی تان تولید می کنید  یک محتوا سئو شده باشد.  شما باید تمام فاکتور های سئو محتوا را مو به مو با جزئیات دقیق رعایت کنید.

سعی کنید محتوای که می‌نویسید را برای یک کلمه کلیدی در نظر بگیرید و آن محتوا را برای آن کلمه کلیدی که در نظر گرفته اید بهینه سازی کنید.

کلمه کلیدی تان را به صورت کاملاً طبیعی  در محتوای رپورتاژ تان تکرار کنید.  سعی کنید از کلمات کلیدی هم مرتبط با کلمه کلیدی که انتخاب کردید استفاده کنید.

با توجه به اینکه سایت های خبری اعتبار بسیار بالایی دارند وقتی شما یک محتوا را  برای چندین کلمه بهینه سازی میکند باعث می شود که آن سایت خبری روی آن کلمه و کلمات مرتبط رتبه بگیرد.

وقتی رپرتاژ آگهی تان  روی کلمات کلیدی زیادی رتبه بگیرد و از آن کلمات ورودی داشته باشد قدرت رپرتاژ تان بیشتر میشود.

پس شما سعی کنید محتوایی که تولید میکنید برای چندین کلمه کلیدی بهینه سازی کنید. فقط نکته خیلی مهمی که باید رعایت کنید این است سعی نکنید دقیقا کلمه کلیدی رپورتاژ تان به کلمه کلیدی سایت تان یکی باشد.

سعی کنید از موضوعات هم مرتبط استفاده کنید. به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی اصلی من “کسب و کار اینترنتی” است ، کلمه کلیدی رپورتاژم را یک کلمه مرتبط با کسب و کار اینترنتی انتخاب کنم مثل “آموزش بازاریابی اینترنتی” و…

4- مخاطب را وارد سایت خود کنید

نکته بعدی بسیار مهمی که یک رپورتاژ آگهی خوب دارد  این است که اگر بتوانید از طریق لینکی که داخل محتوای رپرتاژ داده اید کاربر را وارد سایت تان کنید نهایت قدرت از رپرتاژ را خواهید گرفت.

همانطور که گفتیم شما باید سعی کنید در محتوای تان نیاز کاربر را برطرف کنید، اگر محتوای آن را خیلی خوب نوشته باشید وقتی از کاربر بخواهد که برای اطلاعات بیشتر وارد سایت شما بشود و روی لینک سایت شما کلیک کند  کاربر این کار را انجام می‌دهدو شما بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

5- قدرت رپورتاژ را بالا ببرید

یکی از تکنیک های بسیار مهم در رپورتاژ آگهی این است که به صورت کاملا طبیعی قدرت رپورتاژ تان را افزایش بدهید.  بعد از اینکه محتوای رپرتاژ تان را نوشتید و روی یک سایت خبری منتشر کرد حالا باید در این مرحله برای صفحه رپورتاژ تان شروع به لینک سازی کنید.

تکنیک های بسیار زیادی برای افزایش قدرت رپورتاژ وجود دارد که یکی از بهترین روش ها ساخت بک لینک هرمی است.  در این روش شما به صورت کاملاً طبیعی شروع لینک سازی برای صفحه تان خواهید کرد. در لینک سازی هرمی شما برای صفحات رپورتاژ تان به صورت دستی بک لینک میسازید.

هر چقدر بتوانید برای رپورتاژ تان  بک لینک های بیشتری بسازید  قدرت رپورتاژ تان بیشتر خواهد شد.  برای اینکه برای رپرتاژ تان شروع لینک سازی کنید باید روند لینک سازی رپورتاژ تان کاملاً طبیعی باشد.  اگر به صورت غیر طبیعی برای رپورتاژ تان بک لینک بسازید آن نتیجه ای که می خواهید را نمی گیرید و ممکن است حتی گوگل تشخیص بدهد که روند لینک سازی سایت تان کاملا غیر طبیعی است.

شما باید اصول لینک سازی طبیعی را کامل یاد بگیرید و برای صفحه رپورتاژ تان شروع به ساخت بک لینک کنید. میتوانید از سایت هایی که اجازه ایجاد بک لینک رایگان مثل سایت های وبلاگی، انجمن ها، شبکه های اجتماعی میدهند استفاده کنید.

جمع بندی

رپورتاژ آگهی یکی از از بهترین روش ها در لینک بیلدینگ است.  با توجه به الگوریتم های جدید گوگل  نوشتن یک رپورتاژ و بهترین نتیجه گرفتن از آن رپرتاژ کار سختی شده است.  برای همین اگر میخواهید یک رپورتاژ آگهی خوب بنویسید باید اصول رپورتاژ نویسی را کامل رعایت کنید.

اگر محتوای رپرتاژ تان طوری باشد که کاربر خیلی زود از آن خارج شود، قدرت بک لینکی که  در آن رپورتاژ به به سایت خودتان داده اید بسیار کم می شود.  برای همین اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید باید قوانین یک رپورتاژ خوب و باکیفیت را کامل رعایت کنید که من در این مقاله تمام فاکتورها و اصولی که شما باید رعایت کنید را به شما گفتم.

اگر می خواهید بهترین نتیجه از رپورتاژ آگهی را بگیرید حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.  هر سوالی هم در این زمینه دارید در آخرین مقاله بپرسید تا کامل پاسخ سوالتان را بدهم.

منابع مقاله :

https://tesmino.com/blog/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d9%86%d9%88%d8%b4%d8%aa%d9%86-%d8%b1%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%aa%d8%a7%da%98-%d8%a2%da%af%d9%87%db%8c/

https://tesmino.com/blog/what-is-content-writing/

دکمه بازگشت به بالا