عمومیمطالب برتر

تاثیر امنیت وب سایت در سئو – خط قرمز گوگل در سئو

امنیت یک سایت را شاید بتوان یکی از مهمترین مولفه های موجود برای ان معرفی کرد. لذا در کنار محتوایی که برای سایتتان تولید می کنید و نظارتی که بر سئوی آن دارید می بایست حتما امنیت را هم در نظر داشته و برای پیاده سازی آن کارهای لازم را انجام دهید. چون وقتی سایت شما امنیت بالایی داشته باشد خود به خود می تواند ترافیک ارگانیک را به دست آورد.

امنیت سایت و تاثیر آن یک نکته مهم است که خط قرمز گوگل به شمار می آید. براساس نظرسنجی که به وسیله hubspot انجام شد 82 درصد از کاربران هنگامی که از امنیت یک سایت مطمئن نباشند بلافاصله آن را ترک می کنند. در این مطلب قصد داریم ببینیم که امنیت سایت در سئو که خط قرمز گوگل هم به شمار می آید چگونه می تواند بر سئو تاثیرگذار بوده و به پیاده سازی آن کمک کند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

امنیت وب سایت: خط قرمز گوگل در سئو

یکی از سوالاتی که معمولا برای کاربران پیش می آید این است که با توجه به این که امنیت سایت خط قرمز گوگل در سئو محسوب می شوند، لذا این موضوع یعنی امنیت چگونه می تواند در پیاده سازی سئو و گرفتن جایگاه و رنک مناسب از آن کمک کننده باشد؟ بر اساس آپدیت گوگل کروم در سال 2017 سایت هایی که از فرم بهره می بردند در حالی که پروتکل SSL در اختیار نداشتند به عنوان سایت هایی که امنیت ندارند شناخته میشدند.

SSL یا همان Secure Sockets Layer تکنولوژی است که به کمک آن میتوان لینکی که میان بروزر و وب سرور وجود دارد را به صورت کدگذاری شده درآورد. به کمک این تکنولوژی میتوانیم سایت ها را از هک شدن محافظت کرده و مطمئن شویم که کلیه داده هایی که بین بروزر و وب سرور منتقل می شوند به شکلی کاملا محرمانه باقی خواهد ماند. وب سایت های نرمال در قسمت آدرس بار خود یک آیکون کلید به صورت قفل شده دارند.

در مقابل سایت هایی که از پروتکل SSL استفاده نمی کنند نه تنها این کلید را نداشته بلکه یک تگ Not Secure هم برای آنها به نمایش درمی آید. و خوب است که بدانید آن موضوع برای تمام وب سایت هایی که هرگونه فرم در اختیار داشته باشند پیاده سازی خواهد شد.

همانطور که در ابتدای این مطلب هم گفتیم 82 درصد از کاربرانی که با پیام Not Secure مواجه می شوند وارد ان سایت نخواهند شد. با توجه به این که حدود 67 درصد از کل سهم بازار در اختیار گوگل کروم است این اعداد و ارقام به معنی از دست رفتن حجم ترافیک عظیمی برای سایت ها است.

چطور امنیت سایت می تواند ترافیک بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد؟

همانطور که گفتیم خط قرمز گوگل برای سایت ها امنیت آنها است. این موضوع بر روی سئو هم بسیار تاثیرگذار است. چرا که همانطور که گفتیم بسیاری از کاربران اگر سایتی امنیت نداشته باشد حتی وارد آن نمی شود. همین امر هم سبب از دست رفتن ترافیک ورودی شده و می تواند بر سئوی سایت اثر منفی بگذارد. این اثر منفی می تواند سبب از دست رفتن جایگاه وب سایت شما در موتورهای جستجو شده و در نتیجه سایتتان را در موقعیت بدی قرار می دهد. پس می بینید که این خط قرمز گوگل برای امنیت تا چه اندازه مهم است.

اگر بخواهیم به صورت فنی هم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم اینطور می توان گفت که سایت هایی که از پروتکل امن HTTPS: Hypertext Transfer Protocol Secure به عوض پروتکل معمول HTTP: Hypertext Transfer Protocol استفاده می کنند می توانند راحت تر داده های شخصی را هم با کاربران خود به اشتراک بگذارند. چرا که HTTPS ارتباطی با ضریب امنیت بالاتر را برای کاربران به ارمغان می آورد.

همچنین این موضوع برای سایت هایی که بحث پرداخت هزینه برای آنها مطرح می شود بسیار کاربردی است و میتواند لایه های امنیتی بیشتری را برای سایت به وجود آورد و همه چیز در امنیت بالایی اتفاق بیفتد. برای این که بتوانید امنیت را به وسیله پروتکل HTTPS برای سایتتان برقرار کنید و به این شکل از خط قرمز گوگل گذر نکنید می بایست حتما پروتکل SSL را بر روی سایتتان نصب کنید. وقتی که به درستی این پروتکل نصب شده و با موفقیت روی وب سرور کانفیگ شود  آنگاه یک نور سبز مشاهده خواهید کرد.

تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم خط قرمز گوگل بر روی رتبه بندی سایت

به طور کلی امنیت که خط قرمز گوگل برای سایت ها محسوب می شود تاثیر مستقیم کمی بر روی رنکینگ و رتبه بندی سایت دارد اما اگر به اثرات غیرمستقیم آن نگاه کنیم می بینیم که بسیار زیاد هستند. این به ان مفهوم است که شما در ابتدا هزینه ای برای برقراری این امنیت متحمل می شوید اما در ادامه اثرات این هزینه را به صورت ملموس مشاهده خواهید کرد و از مزیت های آن بهره مند خواهید شد و می بینید که این هزینه ارزش آن را داشته است.

همانطور که میدانید کاربران برا اطلاعات شخصی شان اهمیت بالایی قائل هستند و سایت ها می بایست تمام تلاش خود را برای حفظ این اطلاعات شخصی داشته باشند. خصوصا اگر سایت مورد نظر سایت فروش محصولات و خدمات بوده از درگاه های پرداخت استفاده می کند این موضوع شدت بیشتری پیدا می کند. لذا همانطور که گفتیم استفاده از پروتکل امن SSL میتواند کمک شایانی به این موضوع کرده و سبب از دست نرفتن ترافیک سایتتان شود.

دکمه بازگشت به بالا