اقتصادیمطالب برتر

نکات مهم قبل از اجاره انبار

اجاره انبار برای وسایل منزل در شرق تهران | اجاره انبار برای وسایل منزل در غرب تهران

اجاره انبار جزو یکی از نیازهای اساسی تمامی مردم در هر کسب و کاری است زیرا بسیاری از واحدهای آپارتمانی و مسکونی فاقد انباری هستند، بنابراین افراد به مکانی برای نگهداری وسایل منزل خود نیاز دارند. اما همه مردم قبل از اجاره انبار از شرکت‌های انبارداری باید برخی نکات اساسی در ارتباط با انتخاب شرکت انبارداری و قبل و بعد از اجاره انبار را به خوبی بدانند تا فرایند اجاره انبار آنها از ابتدا تا انتها بدون مشکل انجام شود. به همین سبب در این مطلب قصد داریم تا تمامی نکات مهم قبل از اجاره انبار را بررسی کنیم تا بتوانید از خدمات اجاره انبار به خوبی استفاده نمایید.

نکات مهم برای انتخاب شرکت انبارداری

اجاره انبار برای وسایل منزل در شرق تهران | اجاره انبار برای وسایل منزل در غرب تهران

شرکت‎های انبارداری بسیاری وجود دارند و ممکن است انتخاب بین آنها برایتان سخت باشد بنابراین چندین نکته که در زیر بیان شده است را بررسی نمایید تا یک شرکت انبارداری خوب برای نگهداری از کالاهای خود انتخاب نمایید.

امکانات و تجهیزات

تمامی شرکت‌ها انبارداری دارای امکانات متفاوتی هستند که این امکانات ممکن است در هر کدام از آنها کم یا زیاد باشد. امکانات شرکت انباداری شامل امنیت انبارها، سیستم تهویه، لیفتراک جهت حمل کالاها، نگهبانان متعهد و … می‌باشد. اگر برایتان مهم است که کالاهای خود را با خاطری آسوده به آنها بسپارید گویی که آنها را در انباری ساختمان خود نگهداری می‌کنید، حتما امکانات و تجهیزات یک شرکت انبارداری را به خوبی بررسی نمایید.

بررسی قرارداد

برای اجاره انبار لازم است تا یک قرارداد رسمی میان شرکت انباری و مشتری عقد گردد. در هنگام اخذ قرارداد اجاره انبار حتما قبل از امضا کردن تمامی بندهای قرارداد را مطالعه نمایید تا بعدها هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید. همچنین حتما دقت فرمایید تا مبلغ دقیق رهن یا اجاره انبار و حتی پیش پرداخت شما در قرارداد قید شده باشد.

شرایط خروج کالاها

ممکن است در وسط قرارداد شما نیاز داشته باشید تا قرارداد را فسخ نمایید و کالاهای انبار شده خود را خارج نمایید در اینصورت شرایط فسخ قرارداد و خروج کالاها را در قرارداد مطالعه نمایید و برای اطمینان بیشتر در این باره از کارشناسان و مدیران مجموعه انبارداری سوال نمایید.

بررسی انبارها

در مجموعه‌های انبارداری، انبارهای مختلفی نظیر انبار کانتینری، سوله، کانکس و … وجود دارد بنابراین شما به عنوان یک مشتری و فردی که قصد دارد کالاهای خود را انبار نماید باید بررسی کنید که به چه نوع انباری نیاز دارید و سپس انبار مدنظر خود را از جهات متراژ، نظافت و امنیت در مجموعه انبارداری بررسی نمایید.

شعبات انبارداری

برخی از شرکت‌های انبارداری دارای چندین شعبه در تهران و اطراف آن می‌باشند تا اگر یک مشتری قصد داشت یک انبار را در نزدیکی محل سکونت خود اجاره نماید این امکان برای او فراهم شود؛ برای مثال اگر شما ساکن محله تجریش بودید و به کالاهای انبار شده خود به صورت مداوم نیاز داشتید ‌می‌توانید از شعبات اجاره انبار در شمال تهران مجموعه‌های انبارداری استفاده نمایید. این شرکت‌های انبارداری که شعبات متعددی دارند و معمولا مشهور هستند ممکن است هزینه بسیاری را برای انبارهای خود در نظر بگیرند؛ در هر صورت اگر برایتان مهم است که انبارهایی که اجاره کرده‌اید به شما نزدیک باشد حتما در ارتباط با شعبات انبارداری مجموعه سوال نمایید.

نطرات مشتریان

قبل از اجاره انبار از یک مجموعه حتما نظرات مشتریانی که قبلا از خدمات آنها استفاده کرده‌اند را بررسی نمایید تا بتوانید تصمیم درست‌تری بگیرید. برای خواندن نظرات مشتریان می‌توانید از مشتریانی که در مجموعه هستند سوال نمایید تا نظرات کاربران در سایت و گوگل را بررسی نمایید. البته این مورد را در نظر بگیرید که شرکت‌های انبارداری که چندین شعبه دارند باید از مشتریان همان شعبه سوال نمایید زیرا ممکن است خدماتی که در مجموعه انبارداری غرب تهران خود ارائه می‌دهند با خدمات مجموعه انبارداری در شرق تهران متفاوت باشد برای مثال ممکن است امنیت انبارها در غرب تهران از شرق تهران بهتر باشد.

نکات مهم قبل از انبار کردن کالاها

اجاره انبار برای وسایل منزل در شرق تهران | اجاره انبار برای وسایل منزل در غرب تهران

پس از این که یک شرکت انبارداری خوب را برای اجاره انبار پیدا کردید حال نوبت آن رسیده تا نکاتی را برای انبار کردن کالاها بررسی نمایید. برخی نکات قبل از انبار کردن کالاها عبارتند از:

  • کالاهایی که قصد انبار کردن آنها را دارید به صورت صحیح بسته‌بندی نمایید تا در حین بارگیری و انبار کردن هیچگونه خطری نتواند آنها را تهدید نماید برای مثال اگر قصد انبار کردن خودروی خود را دارید، با نایلون‌های مخصوص و محکم دورتادور خودرو را بپوشانید. اگر در امر بسته‌بندی وسایل ماهر نیستید می‌توانید از کارگران حرفه‌ای بسته‌بندی وسایل و اسباب کشی استفاده نمایید.
  • اگر وسایلی که قصد انبار کردن آنها را دارید بسیار سنگین است حتما از ماشین‌های مخصوص باربری استفاده نمایید و وسایل خود را با آنها بارگیری نمایید.
  • هنگام بارگیری وسایل سنگین مانند وسایل خانه از کارگران مخصوص حمل اسباب بهره بگیرید تا حین جابجایی وسایل هیچگونه آسیبی به آنها وارد نشود.

سخن پایانی

استفاده از خدمات اجاره انبار بسیار آسان است به شرط آنکه تمامی نکات مهم در ارتباط با اجاره انبار را رعایت نمایید تا بتوانید کالاهای خود را جهت انبار کردن به راحتی به یک مجموعه انبارداری بسپارید. علاوه‌براین پس از بررسی تمام نکات، لازم است بودجه خود را تعیین نمایید و بررسی کنید که آیا هزینه اجاره انبارهای مجموعه‌ای که انتخاب کرده‌اید با بودجه‌ای که برای اجاره انبار در نظر دارید متناسب است یا خیر.

 

منبع: انبار VIP تهران

دکمه بازگشت به بالا