علمی و پزشکیمطالب برتر

نکات مهم در لیزر موهای زائد بدن و صورت

لیزر موهای زائد بدن یکی از سریع ترین و پرطرفدارترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن می باشد که در چندین سال اخیر تقاضاهای بسیار زیادی داشته است. لیزر باعث می شود شما از شر سالن های اپلاسیون، هزینه های گزاف، تیغ، موبر، مومک و عواض ناشی از استفاده آن ها خلاص شوید. استفاده از تیغ، موبر یا هر وسیله دیگری هر چند ممکن است موهای بدن را از بین ببرد اما پس از مدتی موها مجدداً رشد کرده و ضخیم تر از قبل خواهند شد.

اما با استفاده از دستگاه لیزر موها از ریشه از بین خواهند رفت و مجددا رشد نخواهند کرد. در صورتی که تصمیم به انجام این تکنیک از بین بردن موهای زائد دارید، توصیه می کنیم این مقاله که توسط بهترین مرکز لیزر موهای زائد در اصفهان تهیه شده است را تاانتها مطالعه کنید.

قیمت لیزر موهای زائد مردان اصفهان | لیست قیمت لیزر در اصفهان

عملکرد دستگاه لیزر به چه صورت می باشد؟

دستگاه لیرز برای از بین بردن موهای زائد از خود نور تولید می کند. این نور هر چیزی را که تیره رنگ باشد را با حرارتی که دارد می سوزاند و از بین می برد. از آنجایی که موها درون فولیکول قرار دارند با برخورد این اشعه خود فولیکول نیز آسیب می بیند و از بین می رود در نتیجه فولیکول دیگر توانایی رشد مو را نخواهد داشت. از آن جایی که مو های بدن دارای یک چرخه رشد و استراحت هستند و تمامی مو ها به صورت یک جا رشد نمی کنند. اگر فولیکول مو در حال استراحت باشد نور لیزر هیچ تاثیری بر روی آن ندارد، به همین دلیل است که شما برای لیزر کردن مو های اضافه بدن خود باید به چندین جلسه لیزر با فاصله زمانی مشخص بروید.

نواحی قابل لیزر موهای زائد

از روش لیزر می توان برای از بین بردن موهای اضافی کل بدن استفاده کرد. البته امروزه بیشتر مراجعات برای لیزر برخی از قسمت های بدن بیشتر است. به عنوان مثال در خانوم ها لیزر کردن مو های زائد واژن ، بیکینی و لیزر موهای صورت بیشتر می باشد. در آقایان نیز لیزر موهای زیر بغل ، خط ریش ، کمر و پشت گردن شایع تر می باشد. فرقی نمی کند که محل تحت درمان وسیع یا محدود باشد ، برای حذف و یا کاهش موثر موهای زائد ، حتما باید یک دروه درمانی کامل شود. این دوره معمولا 4 الی 6 جلسه می باشد.

در نظر داشته باشید که زمان بیدار شدن و انتخاب یک لباس زیبا برای طول روز بدون شمردن تعداد روز های گذشت از آخرین اصلاح پاهایتان یا یافتن شلواری بلند برای دیده نشدن این ناحیه ، چگونه خواهد بود. فکر کنید چقدر راحت است که دست خود را بر روی پاهایتان بکشید و همواره همان صافی بلافاصله بعد از اصلاح را مشاهده کنید.

لیزر کردن موهای زائد پا بدون اینکه خطر جدی را برای شما به وجود آورند با تاثیر فوق العاده خود در چند جلسه درمانی می تواند نتایج باور نکردنی و زیبایی را برای شما فراهم آورد. در ابتدا بعد از انجام این پروسه مو های پای شما از زیر پوست از بین می رود و بیرون می ریزد. پس از آن منافذ پوست به طور کامل بسته می شوند و تنها پوستی صاف و خوش تراش برای شما باقی خواهد ماند و شما می توانید از نتایج آن لذت ببرید.

چه کسانی می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند ؟

تمامی افراد اعم از خانوم ها و آقایان بالای 12 سال می توانند تمامی قسمت های بدن خود را لیزر کنند. تاثیر لیزر بستگی به رنگ موها و ویژگی های فردی شخص دارد. هرچقدر رنگ موهای بدن تیره تر باشد اثر گذاری آن بیشتر خواهد بود.

چه کسانی مناسب برای لیزر نیستند؟

دستگاه لیزر نیز مانند سایر روش های رفع موهای اضافی بدن برای بعضی از افراد مناسب نمی باشد. این افراد عبارت اند از:

 1. خانوم های که باردار هستند.
 2. افرادی که دارای اختلالات هورمونی هستند.
 3. کسانی که داروهای خاص مصرف می کنند.
 4. افرادی که دارای بیماری های خاصی مانند لوپوس هستند.
 5. لیزر موهای زائد در اصفهان برای افرادی که بدن خود را برنزه کرده اند و یا سابقه تبخال های پی در پی ، عفونت های فعال مثل جوش های چرکی و سابقه گوشت اضافه در محل عمل دارند مناسب نیست.

مزیت های لیزر موهای زائد در اصفهان

این تکنیک موثر در حذف موهای زائد در نواحی مختلف بدن ، به علت کم تهاجم بودن و بدون نیاز به جراحی دارای مزیت های فوق العاده ای می باشند که در ادامه به ان ها اشاره خواهیم کرد.

دقت بالا: جالب است بدانید که در پروسه حذف موهای زائد با استفاده از لیزر با دقت بسیار بالایی به سمت فولیکول های مو هدایت می شود و ان ها را تخریب و نابود می کند. البته این نابودی موهای زائد به گونه ای بوده که به بافت های مجاور هرگز آسیب نمی رساند.

سرعت بالای درمان: در ابتدا باید بدانید که سرعت درمان در هر فردی با توجه به فاکتور های گوناگون همچون وسعت محل درمان نیز بستگی دارد ، ( به این معنا که مدت زمان لازم جهت لیزر موهای زائد صورت بسیار کمتر از دیگر روش های موجود همچون وکس و شیو می باشد. همچنین نتایج حاصل از ان بلافاصله و در مدت زمان کوتاه نمایان می شود.)

هزینه و قیمت: ممکن است در ابتدای این پروسه شما نیز هزینه بسیار زیادی را صرف کنید ، اما باید بدانید که در دراز مدت انجام تکنیک لیزر مو های زائد شما به صرفه تر می باشد ، زیرا شما برای انجام تکنیک های دیگر همچون اپیلاسیون ، کرم اصلاح یا ریش تراش و وکس کردن در فواصل زمانی کم و تا همیشه باید هزینه جهت حذف موهای خود صرف کنید.  در صورتی که لیزر تکنیکی دائمی بوده و تنها لازم است هر چند ماه یک بار تنها تمدید شود ، که در نتیجه بسیار به صرفه خواهد بود.

احساس درد بسیار کم: میزان درد در هر ناحیه از بدن با نواحی دیگر متفاوت می باشد ، همچنین آستانه درد در هر فردی متفاوت بوده و هر شخصی با دیگری به یک اندازه درد را احساس نخواهد کرد. اما باید بدانید که میزان درد همراه با لیزر ،  امروزه با پیشرفت لیزر موهای زائد به صفر می رسد. البته برخی دستگاه ها همراه با احساس درد خواهند بود که با استفاده از بی حسی های موضعی می توان آن را به مقدار قابل توجهی کنترل کرد.

بکارگیری در تمامی نواحی بدن: جالب است بدانید که شما می توانید لیزر زائد موهای خود را در هر ناحیه از بدنتان نیز انجام دهید ، برای مثال صورت ، پا و پشت ، زیر بغل و خط بیکینی از جمله نواحی می باشند که می توان با استفاده از لیزر موهای زائد آن ها را نیز از بین برد.

مو های زیر پوستی: اگر نگران موهای زیر پوستی خود هستید ، باید بدانید که لیزر موهای زائد ، مو ها را از ریشه تخریب خواهند کرد ، در واقع دیگر جایی برای رشد نخواهند داشت. در صورتی که پس از شیو یا اپیلاسیون فولیکول های مو در محل خود باقی می مانند که به احتمال زیاد به هنگام رشد تغییر مسیر داده و عفونت می کنند. تاثیر فوق العاده در حذف موهای زائد: اشعه لیزر به عمق پوست نفوذ خواهد کرد ، در نتیجه فولیکول های مو را هدف قرار داده اند و آن ها را از بین می برند.

نکات مهم در مورد لیزر موهای اضافه بدن و مراقبت های پس از آن

 1. قبل از انجام لیزر باید مو های زائد بدن را به وسیله یک تیغ بتراشید.
 2. برای تسکین درد هنگام لیزر کردن از ژل های که رسانا هستند و داده می شوند حتما باید استفاده شود.
 3. برای محافظت بیشتر باید در هنگام لیزر کردن از عینک محافظتی که داده می شود استفاده شود.
 4. در صورت داشتن هر گونه ناراحتی و درد حتما آن را بیان کنید تا تنظیمات لیزر را برای شما تغییر دهند.
 5. پس از لیزر موهای زائد در اصفهان تا سه روز بعد از رفتن به سونا و استخر اجتناب فرماید.
 6. قبل از رفتن به پیاده روی حتما از کرم های ضد آفتابی که دارای SPF بالاتر از 30 هستند استفاده کنید.
 7. بهتر است به مدت یک هفته بعد از لیزر در مقابل تابش نور آفتاب قرار نگیرید.
 8. از دوش گرفتن بلا فاصله پس از لیزر کردن اجتناب کنید.
 9. از پوشیدن لباس های پلاستیکی و تنگ پرهیز کنید.

عوارض و خطرات لیزر موهای زائد

در این روش نیز مانند سایر روش ها همواره خطر زخم ، سوختگی و یا جوش زدن وجود دارد ، اما در صورتی که اپراتور شما دارای مهارت و تجربه کافی باشد. احتمال وقوع تمامی خطرات بسیار کم و یا صفر می باشد. ممکن است پس از لیزر کردن بر روی پوست خود کمی قرمزی ، تورم و گرمی احساس کنید. این احساسات کاملا طبیعی بوده اما در صورت لزوم به شما کمپرس یخ داده می شود تا التهاب روی پوستتان کاهش یابد. در صورتی که نیاز باشد نیز برای مراجعین کرم های کورتیکواستروئیدی تجویز می شود تا تورم و التهاب ناحیه بهبود بخشد.

استفاده از لیزر برای خانم هایی که تنبلی تخمدان دارند

انجام لیزر موهای زائد صورت یا بدن در اصفهان برای بانوانی که تنبلی تخمدان دارند ، مناسب نیست. زیرا لیزر موجب زیاد و ضخیم شدن موها می شود. البته استفاده از وکس ، موچین و بند انداختن نیز نمی تواند ، راه حل مناسبی برای این افراد باشد. در حالت کلی می توان گفت دستگاه لیرز برای افرادی که از تنبلی تخمدان رنج می برند به اندازه سایر افراد موثر نیست ، اما می تواند در کاهش موهای صورت نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد ، کمک کننده باشد.

هزینه لیزر موهای زائد در اصفهان

مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی برای محاسبه هزینه ها و تعیین قیمت این روش درمانی از روش های متفاوتی استفاده می کنند. از آن جایی که درمان در این روش در یک جلسه انجام نمی شود نمی توان قیمت دقیقی را برای آن تعیین کرد. اما می توان گفت هزینه لیزر مو های زائد در اصفهان به تعداد جلسات و نواحی که افراد می خواهند لیزر کنند بستگی دارد.

به عنوان مثال هزینه لیزر مو های زائد کل بدن از هزینه لیزر زیر بغل و یا لیزر پشت لب بیشتر می باشد. البته لازم به ذکر است که برای لیزر کردن بهتر است به مراکزی که دستگاه لیزر خوبی داشته باشند و یا از آی پی ال مناسب استفاده می کنند مراجعه کنید ؛ زیرا در غیر این صورت نه تنها پولی که پرداخت می کنید را از دست می دهید بلکه مو های زائدتان نیز پس از چند ماه مجددا باز می گردند.

سوالات متداول در مورد لیزر موهای زائد

 • آیا لیزر بیکینی درد دارد ؟

درد در ناحیه بیکینی ممکن است در سایر نواحی بیشتر باشد اما درد آن خفیف و قابل تحمل می باشد. تنها افرادی که آستانه درد آن ها پایین است ممکن است درد شدیدی را احساس کنند که این افراد می توانند از کرم های بی حس کننده استفاده کنند.

 • آیا رفع مو های زائد با لیزر باعث حذف کامل موها می شود ؟

لیزر تا 70 درصد در از بین بردن موهای زائد موثر است و می تواند باعث کاهش شدید رشد موها و نازک و کرکی شدن آن ها شود.

 • آیا لیزر موهای زائد بیکینی موجب نازایی می شود ؟

خیر ، لیزر تنها در حد چند میلی متر به پوست نفوذ می کند و نمی تواند به اندام های داخلی آسیبی وارد کند. بنابراین نیازی به نگرانی درباره این موضوع نیست.

 • چرا قبل از لیزر باید موها شیو شود و نباید موها را از ریشه کند ؟

لیزر بر روی ریشه و فولیکول های مو اثر می گذارد. به همین علت اگر موها از ریشه کنده شده باشند ، لیزر نمی تواند بر روی آن تاثیر بگذارد.

 • نتیجه لیز موهای زائد بعد از چند روز قابل مشاهده است ؟

بعد از 2 هفته از جلسه لیزر موها شروع به ریزش می کنند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب به 6 الی 8 جلسه لیزر نیاز دارید.

دکمه بازگشت به بالا