اجتماعیمطالب برتر

وکیل ملکی شمال تهران در چه زمینه هایی فعالیت و ارائه خدمت می کند؟

در اختیار داشتن یک وکیل ملکی خوب برای پرونده های ملکی و اراضی به شما این امکان را می دهد تا نگرانی بابت از دست دادن اموال و ضرر مالی را به کم ترین حد ممکن برسانید.

اگر تا به حال درگیر مشکلات پرونده های ملکی شده باشید، می دانید که حل و فصل این شکل از پرونده ها و گرفتن حق و حقوق در آن ها بدون در اختیار داشتن وکیل امور ملکی که تجربه کافی در این حوزه ها را دارد، امری پر چالش و با مشکلات فروان است. همچنین شانس پیروزی در این پرونده ها بدون در اختیار داشتن وکیل کمتر می باشد.

زیرا وکیل امور ملکی مجموعه وکیل تهران 24 تمامی امور مورد نیاز پرونده موکل خود را در اخیتار می گیرد و آن را به سرانجام می رساند تا شما به نتیجه دلخواه رسیده و حق حقوق خود را در پرونده به دست آورید.

در ادامه این مقاله ویژگی های بهترین وکیل ملکی در شمال تهران و تمامی نقاط تهران را به شما شرح خواهیم داد و اگر تا پایان این مقاله همراه باشید توانایی های وکیل زمین را خواهید دانست. همچنین با فعالیت های یک وکیل ملکی خوب نیز آشنا خواهید شد.

برای دریافت مشاوره از بهترین وکیل ملکی شمال تهران کافی است با شماره درج شده در سایت وکیل تهران 24 تماس برقرار کنید.

وکیل ملکی شمال تهران

زمینه های فعالیت وکیل امور ملکی شمال تهران

یک وکیل املاک با داشتن دانش بالا و مطالعات وسیع و برخورداری از تجارب عملی و تخصص در حوزه ملکی قادر است مسائل شما را به نحو مطلوب پاسخ دهد. شما بسته به نیازی که دارید در زمینه های زیر می توانید از وکیل ملکی شمال تهران کمک بگیرید:

دعوای خلع ید

در بسیاری از اوقات افراد برای دعوای خلع ید به وکیل دعاوی ملکی مراجعه می ‌کنند. به طور مثال ممکن است شما صاحب و مالک مال غیرمنقولی مثل خانه و زمین باشید. در این میان امکان دارد شخصی به هر علت آن مال را به تصرف خود درآورده باشد. چنانچه شما نسبت به تصرفات شخص متصرف رضایت خاطر نداشته باشید وکیل امور ملکی در زمینه دعوای خلع ید یاری رسان شما خواهد بود. شما می توانید دادخواست خلع ید را به مرجع قضایی مربوطه تقدیم کرده و درخواست دهید که فرد مذکور از ملکتان اخراج شود. به یاد داشته باشید که دعوای خلع ید تنها مربوط به اموال غیرمنقول نبوده و اموال منقول را هم در بر می گیرد.

دعوای تصرف عدوانی

دعوای تصرف عدوانی یکی دیگر از دعاوی ملکی است که پیگیری و به سرانجام رساندن آنها در تخصص وکیل ملکی شمال تهران است. دعوای تصرف عدوانی تنها به اموال غیرمنقول مثل زمین، مغازه و… مربوط می ‌شود. مثلا فرض کنید شما مالک یا مستاجر یک خانه یا مغازه هستید. تصرف عدوانی به این صورت اتفاق می افتد که شخصی در زمان حضور یا عدم حضور شما ملکتان را تصاحب می کند. در چنین حالتی از فرد متصرف تحت عنوان غاصب نام می برند. اقامه دعوای رفع تصرف عدوانی یکی از اموری است که توسط وکیل ملکی شمال تهران پیگیری می شود. همان طور که از مثال بر می آید در دعوای تصرف عدوانی برخلاف دعوای خلع ید نیازی نیست که شما مالک مال باشید. در واقع همین که شما متصرف سابق یک مال باشید کافیست و اگر کسی مالتان را غصب کند می ‌توانید علیه او اقامه دعوا کنید.

دعوای تخلیه ید؛ نمونه ای دیگر از دعاوی ملکی

پیگیری دعوای تخلیه ید یکی دیگر از اموری است که می توانید به وکیل ملک بسپارید. برای آشنایی با این امر تصور کنید که شما مالک خانه ای هستید و آن را به شخصی اجاره داده اید. زمانی که قرارداد اجاره خانه بین شما (موجر) و شخصی که آن را اجرا کرده (مستاجر) تمام می شود مستاجر باید خانه را تخلیه کند. در حقیقت ادامه تصرف مال اجاره ای بعد از به پایان رسیدن قرارداد اجاره یک‌ نوع تصرف غیرقانونی به شمار می ‌رود. در این صورت شما به عنوان موجر می توانید از طرف مقابل بخواهید که نسبت به تخلیه ملک شما اقدام کند.

شما برای مطرح کردن دعوای تخلیه ید باید دادخواست تخلیه مال را به شورای حل اختلاف ارائه دهید. در پرونده دعوای تخلیه ید نیازی به سند رسمی نیست. به همین دلیل ممکن است به نتیجه رسیدن این پرونده با دشواری ‌هایی همراه باشد. بنابراین تماس با شماره وکیل ملکی خوب در شمال تهران و پیگیری کار به کمک او می ‌تواند بسیار راهگشا باشد.

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی

اقامه دعوای الزام به تنظیم سند رسمی یکی دیگر از کارهایی است که می توانید به وکیل املاک در شمال تهران واگذار کنید. مالک هر ملکی از نظر دولت شخصی است که دفتر ثبت املاک نام او را به عنوان مالک به ثبت رسانده است. بنابراین زمانی که ملکی بین دو نفر معامله می‌ شود فروشنده ملک حتما می بایست جهت کامل کردن معاملات ملکی به دفتر ثبت املاک مراجعه کند. فروشنده در مراجعه به دفتر ثبت املاک سند رسمی ملک را به اسم کسی که آن را خریده است می زند. اگر فروشنده از انجام این کار خودداری کند خریدار می تواند دعوای الزام به تنظیم سند رسمی را علیه او اقامه کند.

وکیل ملکی شمال تهران

دعوای تغییر کاربری؛ یکی از زمینه‌ های فعالیت وکیل ملک

تغییر کاربری هم یکی از پرونده هایی است که وکیل املاک در شمال تهران برای به نتیجه رساندن پیگیری می ‌کند. برای تغییر کاربری باید نسبت به اخذ مجوزهای لازم از شهرداری، جهاد کشاورزی و… اقدام صورت گیرد. به همین دلیل دریافت مجوز برای تغییر کاربری کار چندان راحتی نیست. یک وکیل ملکی خوب با تخصص و تجربه ای که در زمینه تغییر کاربری دارد بسیار ساده تر و راحت تر از شما قادر به دریافت مجوز خواهد بود. بر این اساس شما با واگذار کردن دعوای تغییر کاربری به وکیل املاک می ‌توانید نیاز خود در این رابطه را آسان تر و با سرعت عمل بیشتری تامین کنید.

دعوای افراز ملک

دعوای افراز ملک درباره املاک مشاع مطرح می ‌شود. ملک مشاع به ملکی می ‌گویند که دو یا چند نفر در مالکیت آن به صورت مشترک سهیم هستند. در این نوع مالکیت مشخص نیست که هر شخصی مالک کدام بخش از مال است. حال اگر قرار باشد سهم هر شخص به طور دقیق تفکیک شود لازم است اقداماتی برای افراز ملک مشاع صورت گیرد. افراز ملک مشاع را می توان به دو نوع تقسیم کرد: افراز اجباری و افراز به تراضی. اقامه دعوای افراز ملک برای تفکیک سهم یک شخص از دیگران کاری است که وکیل ملکی شمال تهران توانایی پیگیری آن را دارد.

مواردی که تا اینجا توضیح داده شد فعالیت هایی هستند که وکیل ملکی خوب شمال تهران در پاسخ به نیازهای موکلان خود انجام می ‌دهد. وکیل امور ملکی علاوه بر این موارد باید در زمینه های دیگری هم از دانش و تجربه کافی برخوردار باشد. ابطال قرارداد، الزام به فک رهن، اخذ و مطالبه اجاره معوقه، الزام به اخذ پایان کار، تعدیل اجاره بها، فسخ قرارداد و… از جمله این امور هستند.

امکان دارد یکسری جرایمی هم در رابطه با معاملات و نقل و انتقالات ملکی رخ دهد مثل کلاهبرداری، خیانت در امانت، جعل سند و… وقوع چنین جرایمی باعث می شود روند پرونده مورد نظر بسیار متفاوت بوده و رسیدگی به آن نسبت به پرونده های ملکی و حقوقی فرق داشته باشد. در صورتی که وکیل ملکی شمال تهران بتواند مدارک مورد نیاز را به نحو مطلوب جمع آوری و جرم وقوع یافته را در دادگاه اثبات کند به نفع موکلش خواهد بود.

وکیل ملکی شمال تهران

آشنایی با خدمات وکیل امور ملکی

بهترین وکیل ملکی شمال تهران خدمات گوناگونی را به موکلان خود ارائه می‌ دهد که عبارتند از:

انجام مشاوره های حقوقی ملکی

ممکن است شما بخواهید حقوق ملکی خودتان را شخصا پیگیری کنید. در این صورت باید اطلاعات کافی برای پیگیری پرونده را در دست داشته باشید. مشاوره با وکیل املاک اطلاعات مورد نیازتان را در اختیار شما قرار می دهد. زمانی که مشاوره حقوقی انجام می دهید اهمیت و حساسیت زیاد پرونده و نیاز به گرفتن وکیل برای پیگیری آن هم معلوم می شود.

تنظیم دادخواست توسط وکیل ملکی شمال تهران

معمولا برای پیگیری پرونده های حقوقی ابتدا باید دادخواستی را تنظیم کرد. کسی که دانش حقوقی ندارد قادر به تنظیم کردن چنین دادخواستی نخواهد بود. اگر شکوائیه یا دادخواست ملکی به درستی تنظیم نشود ممکن است مورد توجه قرار نگرفته یا منجر به کسب نتیجه نگردد. یک وکیل ملکی خوب می‌ داند که باید دادخواست ملکی را به چه شکل تنظیم کند.

وکیل ملکی شمال تهران

انتخاب سریع ترین مسیر برای پیگیری پرونده های حقوقی

وکیل ملکی خوب در شمال تهران از این موضوع آگاه است که بهترین مسیر برای پیگیری یک پرونده حقوقی کدام است. وکیل ملکی تشخیص می دهد که باید از کدام مرجع یا مراجعی وارد عمل شده و چگونه پرونده را پیگیری کند.

جمع آوری مدارک

هنگام پیگیری بعضی از پرونده ها نیاز به جمع ‌آوری یکسری مدارکی وجود دارد. یک فرد متخصص در پرونده های ملکی می‌ داند که چه نوع مدارکی در پیگیری یک پرونده می تواند تاثیرگذارتر باشد و موکل را به کسب نتیجه مطلوب نزدیکتر کند. ممکن است وکیل ملکی جمع آوری مدارک مورد نیاز برای به نتیجه رساندن یک پرونده را شخصا انجام دهد. از طرف دیگر امکان دارد وکیل از موکل خود بخواهد که مدارک لازم را تدارک ببیند.

اعتراض نسبت به حکم دادگاه

اعتراض به حکم دادگاه هم از جمله خدماتی است که توسط وکیل ملکی شمال تهران ارائه می شود. لازم به ذکر است که حکم اولیه دادگاه به معنی اتمام روند دادرسی نیست. شما می توانید نسبت به حکم دادگاه بدوی اعتراض کنید. در صورت اعتراض امکان برگزاری دادگاه تجدید نظر وجود دارد. در دادگاه تجدید نظر شما مهلت پیدا می کنید که دفاعیه و اسناد و مدارک جدیدی را برای تغییر دادن حکم دادگاه ارائه کنید. در صورتی که اظهارات یک شخص در دادگاه تجدید نظر چنان که باید قوی نباشد ممکن است رای دادگاه بدون اعمال تغییر نهایی شود. در چنین موقعیتی کمک گرفتن از یک وکیل ملکی خوب از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا