فرهنگ و هنرمطالب برتر

معرفی کتاب برتری خفیف پرفروش‌ترین کتاب موفقیت در جهان

کتاب برتری خفیف از جمله کتاب‌هایی است که احتمالاً نام آن به گوش شما نیز خورده است. کتاب برتری خفیف توانسته است در چند سال متوالی در رتبه اول پرفروش‌ترین کتاب جهان قرار گیرد و همین موضوع سبب شده است که بیشتر مردم در نقاط مختلف جهان آن را مطالعه کنند. در این مقاله به نقد و بررسی این کتاب خواهیم پرداخت و دلیل استقبال از این کتاب را برای شما شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

انتشارات اندیشه آگاه | برتری خفیف

نقد و بررسی کتاب برتری خفیف

کتاب برتری خفیف نوشته جف اولسون آمریکایی است. این کتاب برای نخستین بار در سال 2005 منتشر شد اما جف اولسون تصمیم گرفت فصول بیشتری را به کتاب بیفزاید و تجربیات خوانندگان آن را نیز در کتاب بیاورد. به همین دلایل نسخه بازبینی شده برتری خفیف در سال 2013 منتشر شد که تاکنون نیز همین نسخه در جهان منتشر شده و به فروش می‌رسد.

برتری خفیف با این ایده ساده شروع می‌شود که انجام اقدامات بسیار ساده می‌تواند در طولانی مدت زندگی شما را تغییر دهد. این اقدامات به قدری کوچک و ناچیز هستند که انجام آن‌ها تقریباً وقت و انرژی از شما نمی‌گیرد. برای مثال فرض کنید که شما در هر روز تنها 20 دقیقه مطالعه کنید. پس از گذشت چند سال شما ده‌ها و شاید صدها کتاب را خواهید خواند که طبیعتاً ذهنیت شما را تغییر می‌دهند. همین عامل درباره ورزش کردن، کسب درآمد، موفقیت شغلی، شاد بود و سایر جنبه‌های زندگی نیز صادق است.

دلیل استقبال مردم از کتاب برتری خفیف و اثربخش بودن این کتاب را خود جف اولسون در کتابش توضیح می‌دهد. او می‌گوید که در طول سال‌های دهه 90 او با بیشتر مربیان موفقیت مشهور کار کرده است. پس از مدتی او پی برده است که اگرچه آموزه‌های این افراد مفید هستند اما یک عامل وجود دارد که باعث می‌شود افراد نتوانند ایده‌های کتاب‌های موفقیت را عملی کنند. جف اولسون عقیده دارد که این عامل همان برتری خفیف است.

انتشارات اندیشه آگاه | برتری خفیف

چرا باید کتاب برتری خفیف را بخوانیم؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که با وجود این‌همه کتاب درباره موفقیت و پیشرفت، چرا باید این کتاب را بخوانیم. همانگونه که در بالا نیز اشاره شد، جف اولسون با بیشتر افرادی که در زمینه موفقیت فعالیت دارند کار کرده است و به همین دلیل به نقاط ضعف و قوت کارهای آن‌ها پی برده است. این کتاب به نوعی عصاره چند دهه فعالیت در این حوزه است. از سوی دیگر بیان بسیار زیبای اولسون باعث شده است کتاب برای علاقمندانش بسیار خواندنی و لذتبخش باشد. او با داستان‌های زیبایی که در خلال کتاب تعریف می‌کند به درک بهتر مفاهیم این کتاب کمک می‌کند.

برتری خفیف را با کدام ترجمه بخوانیم؟

کتاب برتری خفیف با بیش از 20 ترجمه مختلف در ایران منتشر شده است. یکی از ترجمه‌های غنی و دقیق توسط انتشارات اندیشه آگاه منتشر شده است. این انتشارات که به صورت تخصصی در زمینه ترجمه و نشر کتاب‌های روانشناسی و موفقیت کار می‌کند به دلیل ترجمه‌های دقیق و ویراستاری‌های بی‌نقصی که ارائه می‌دهد در بین علاقمندان کتاب محبوبیت و جایگاه ویژه‌ای دارد. کتاب برتری خفیف جف اولسون با ترجمه شادبه بصیر در این انتشارات ترجمه و منتشر شده است. این مترجم توانا که دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی است توانسته است بهترین ترجمه ممکن از این کتاب را ارائه دهد. ویراستاری کتاب نیز به حدی دقیق است که حتی یک غلط املایی نیز در متن کتاب یافت نمی‌شود.

انتشارات اندیشه آگاه | برتری خفیف

با توجه به اینکه کتاب برتری خفیف یک راهنمای عالی برای زندگی می‌باشد و صرفاً نمی‌توان آن را کتابی برای موفقیت مالی و کاری دانست، توصیه ما این است که این کتاب را مطالعه کنید و سعی کنید آموزه‌های آن را در زندگی خود پیاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا