ابدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک؟

عمل لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی؛ کدام یک مناسب تر است؟

به نقل از سایت دکتر گویا استفاده از غذاهای چرب و پر روغن و عدم فعالیت های روزانه باعث به وجود آمدن چربی های اضافی در اندام های بدن و اضافه وزن خواهد شد. برای از بین بردن چربی های اضافی راه های فراوانی اعم از رژیم های غذایی، ورزش، و ابدومینوپلاستی وجود خواهد داشت. اما بسیاری از افراد از فعالیت های ورزشی و رژیم های سخت غذایی به دلایلی مانند کهنه شدن چربی ها جواب نگرفته و قادر به کاهش وزن نخواهند بود.

برای این افراد عمل زیبایی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی مناسب خواهند بود؛ اما کدام یک مناسب تر است؟ تفاوت عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در چیست؟

روش ها جزء روش های بروزی می باشند که افراد بسیار زیادی را به سمت انجام آنها ترغیب می نمایند. آبدومینوپلاستی و لیپوماتیک را می توان جزء بهترین دست آورد های چند سال اخیر توسط پزشکان دانست زیرا این دو روش کمک های شایانی به افرادی که دارای مشکلاتی نظیر اضافه وزن بودند، کرده اند. برای انجام این کار لازم است تا به بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران مراجعه نمایید.

گفتنی است که یکی از مهمترین ارکان موفقیت در انجام این دو روش بهره بردن از یک پزشک متخصص با دانش بسیار بالا می باشد. علاوه بر دانش پزشک متخصص، داشتن تجربه و مهارت بالا می تواند برای افراد تضمینی برای موفقیت و رسیدن به اهداف خود باشد. این دو روش خصوصا برای افرادی که نمی توانند ورزش مناسب و مرتبی در طول روز داشته باشند معقول می باشند.

لاغر شدن با عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی دو نمونه از این روش ها می باشند که برای بیماران قابل اجرا می باشند. لاغر شدن با عمل لیپوماتیک از جمله روش های نوین و جدیدی است که جایگاه بسیاری از شیوه های قدیمی دیگر مانند لیپوساکشن را گرفته است.

این امر به دلیل وجود مزایای زیاد این روش است که در سایر روش ها وجود ندارد. این متد به جراحان این امکان را داده تا با یک روش فوق ایمن چربی های اضافی بدن را تخلیه کنند و بتوانند آن ها را به نواحی دیگر تزریق نمایند، بدون اینکه سلول های چربی تخریب شده و از بین بروند.

این روش توانسته است رتبه برتر جهان را بدست آورد و سلامت بیماران تا حد قابل توجهی حفظ کند. برای اطلاع از جزییات این روش می توانید با الو پزشک ارتباط بگیرید.

سلول های چربی سالم زمانی که از اندام خارج می شوند، یک بار پاکسازی و تصفیه می شوند و سپس به سایر اندام ها مانند باسن و سینه تزریق خواهند شد. این روش موجب می شود تا فرد در یک جلسه وزن قابل توجهی را از دست بدهد. در اینصورت ظاهر اندام با خروج چربی ها کاملا تغییر می کند و فرد استایل جذاب و زیبایی را بدست خواهد آورد.

جهت انجام این متد برشی کوچک در حد 2 تا 5 میلی متر در اندام ایجاد می شود. ابزار این دستگاه به نام کانولا وارد اندام شکم شده و با توجه به چرخش هایی که دارد به بافت های چربی نفوذ خواهد کرد.

با انجام این تکنیک سلول های چربی را کاملا ریز کرده و به خارج از اندام هدایت می کند. خوشبختانه به علت عدم استفاده از حرارت، در این روش با پدیده سوختگی پوست یا نکروز که از جمله عارضه های روش های قدیمی تر می باشد، مواجه نخواهیم شد.

انجام آبدومینوپلاستی می تواند افراد را در رسیدن به رویای تناسب اندامی که در ذهن خود قبل از شروع درمان داشتند، برساند. البته رسیدن به این رویا ملزوم به برخورداری از شرایط مطلوب می باشد. در این صورت متقاضیان قادر به انجام آن بوده و می توانند برای رسیدن به اهداف خود از آن استفاده نمایند.

معمولا روش آبدومینوپلاستی جهت از بین بردن چربی های مازاد در ناحیه شکم و پهلو بکار می رود. در حقیقت این جراحی برای افرادی مناسب می باشد که در ناحیه شکم دارای میزان بسیار زیادی چربی بوده شکل ظاهری آن را به یک حالت شل و آویزان تبدیل کرده است.

پس از انجام ابدومینوپلاستی چروکی بر روی پوست باقی نمی ماند و حالتی صاف و کشیده خواهد داشت. جالب است بدانید که افتادگی شکم بانوان که به علت بارداری های متعدد به وجود آمده است با استفاده از روش آبدومینوپلاستی از بین خواهد رفت.

در واقع تجمع چربی ها به علت بالا بودن سن بیماران، زایمان های متعدد و … سبب می شود تا به مرور زمان شکم یک فرم بد و بزرگ به خود گرفته و تناسب اندام بدن کاملا برهم ریزد. در نتیجه آبدومینو پلاستی بهترین گزینه برای افراد است تا بتوانند فرم زیبای اندام خود را مجددا بدست آورند.

با توجه به اینکه این روش شباهت زیادی به لیپوماتیک دارد می توانیم بگوییم که هدف این دو روش رساندن افراد به تناسب اندام می باشد؛ بنابراین بستگی به افراد دارد که با توجه به انتظارت و اهداف خود از کاهش چربی های اضافی، کدام از این دو روش از برگزینند.

انتخاب آبدومینوپلاستی برای رسیدن به تناسب اندام مزایای بسیار زیادی داشته و در عین حال از عوارض کم تری در مقایسه با سایر روش موجود برخوردار است.

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

با تغییر رژیم غذایی انسان‌ها در قرن اخیر و ماشینی شدن جامعه بسیاری از افراد دچار چاقی و یا اضافه وزن شدند. گروهی از این افراد به دلایل پزشکی مانند حساس بودن قلب، آسیب پذیر بودن زانو‌ها و سایر اندام‌های بدنشان اجازه‌ ورزش کردن و سایر فعالیت‌های تمرینی را ندارند و به همین دلیل به دنبال متدهای دیگری برای خلاص شدن از شر چربی‌های مزاحم بدنشان هستند. در این مواقع پزشکان عمل‌های لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را توصیه خواهند کرد تا مقداری از چربی‌های اضافی بدن این افراد را کاهش دهند. اول مهم است بدانید که این دو روش جراحی به منظور کاهش وزن فرد نیستند!

به عبارتی هم لیپوماتیک و هم ابدومینوپلاستی (عمل جراحی شکم) متدهایی برای کانتورینگ و فرم‌دهی هستند نه کاهش وزن. انجام عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی توسط جراح پلاستیک انجام خواهند شد و برای هر دو روش نیاز به برش و بی‌حسی وجود دارد.

ابدومینوپلاستی نیاز به برش پوست ناحیه تحت درمان دارد و نوعی جراحی به حساب می‌آید اما برای لیپوماتیک نیاز به باز کردن بافت‌های بدن نیست. به طور کلی قطعاً تفاوت‌هایی بین این دو متد وجود دارد و در ادامه به توضیحاتی مختصر درباره نحوه چگونگی متد لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی بسنده شده است:

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی (همچنین با نام تامی تاک نیز شناخته می‌شود) روشی است که علاوه بر از بین بردن چربی‌های اضافی شکم، پوست اضافی آن را نیز از بین می‌برد. به طور معمول برای انجام متد  از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود و فرد در طول عمل به هوش نمی‌باشد. نحوه انجام لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی کمی متفاوت می‌باشد با این حال هدف از انجام هر دو متد رسیدن به تناسب اندام است. بعد از اعمال بیهوشی، برشی در پایین شکم حد فاصل زیر ناف تا پهلوها (خط سزارین) ایجاد می‌شود. هنگامی که عضلات در معرض دید قرار گرفتند، اگر عضلات دیواره شکم نیاز به کشیده شدن داشتخ باشند، جراح این کار را انجام داده و سپس آن‌ها را به هم می‌دوزد.

سپس پوست شکم را محکم می‌کشد و پوست اضافی بلقیمانده را کوتاه می‌کند و محل برش را با بخیه می‌بندد. عمل جراحی شکم در یک جلسه انجام می‌شود کل آن معمولاً دو تا سه ساعت طول می‌کشد. این خط بخیه‌ای شبیه اثر یک کمربند است و اغلب برای ترمیم کشش ناشی از چاقی مفرط در دوران باروری یا بیماری لازم است.

لیپوماتیک روشی بسیار کم تهاجمی‌تر نسبت به ابدومینوپلاستی است و تقریباً در هر قسمتی از بدن که چربی اضافی دارد قابل انجام است؛ نواحی مانند: شکم، پهلو، پشت، بازوها، ران‌ها و حتی زیر چانه. ابتدا برای انجام عمل لیپوماتیک پزشک از بی‌حسی موضعی به ناحیه تحت درمان استفاده خواهد کرد.

پس از بی‌حس شدن ناحیه مورد نظر، پزشک متخصص چند سوراخ کوچک در بافت چربی ایجاد کرده و لوله نازکی به نام کانولا را وارد آن می‌کند. این لوله با حرکات ارتعاشی باعث خرد شدن چربی‌ها خواهد شد و در این زمان، چربی به یک محلول روان تبدیل می‌شود که به راحتی با نیروی مکش، می‌توان آن را از بدن خارج نمود. برای کمک به خرد کردن سلول‌های چربی از محلول آب و نمک استفاده شده و آن را به سلول‌های چربی تزریق می‌کنند.

برخلاف جراحی شکم، لیپوماتیک پوست اضافی را از بین نمی‌برد و به همین دلیل است که برای حذف رسوبات ریز چربی مناسب است. علاوه بر این، مهم است که بدانید لیپوماتیک یک جراحی کاهش وزن نیست و شما با این روش وزن زیادی را از دست نخواهید داد.

نتایج و تاثیرات ناشی از ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

اگرچه لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی هر دو نتایج دائمی را مدعی هستند اما افزایش وزن قابل توجه بعد از هر دو روش می‌تواند این نتیجه را تغییر دهد. بسیاری از زیباجویان خواستار مشاهده نتایج فوری پس از لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی هستند اما باید در نظر داشته باشید که تا زمانی که از التهابات عمل کم نشود، نتایج قابل مشاهده نخواهند بود. بیشتر افراد شاهد نتایج لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در طی چندین ماه بعد از پیکرتراشی خود خواهند بود و تورم‌های ناشی از عمل حدوداً ۴ هفته پس از عمل برطرف خواهند شد.

پس از انجام جراحی لاغری باید بیشتر به غذا‌های مصرفی خود توجه کرده و مواظب باشید تا اضافه وزن پیدا نکنید. تا زمانی که بر تعادل وزن خود نظارت داشته باشید، این متدها نتایج دائمی خواهد داشت اما اگر وزنتان افزایش یابد، چربی‌های اضافی بیشتر در ناحیه شکم شما تجمع خواهند یافت. اگر بخواهیم نتایج ابدو و لیپو را به صورت مقایسه‌ای بررسی کنیم به موارد زیر خواهیم رسید:

  1. ابدومینوپلاستی: عمل ابدومینوپلاستی برخلاف عمل لیپوماتیک دارای نتایج فوری پس از عمل زیبایی بوده و فرد پس از چند روز می‌تواند نتیجه جراحی لاغری شکم را مشاهده کند. برخی از افراد پس از جراحی لاغری شکم متوجه می‌شوند که جای ناف آن‌ها تغییر کرده است. بیشتر جراحان سعی بر این دارند تا برش را در محلی بزنند که بتوان آن را زیر خط بیکینی پنهان کرد. پس از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی، شکم شما دارای پوستی محکم و صاف شده و از شکمی با پوست شل شده و چربی‌های اضافه خبری نخواهد بود مگر اینکه نوسانات وزن پیدا کرده و یا باردار شوید.
  2. لیپوماتیک: افرادی که لیپوماتیک را روی شکم خود انجام می‌دهند پس از بهبودی از عمل، قسمت میانی تنه‌شان صاف‌تر و متناسب‌تر به چشم خواهد آمد و خبر خوب این است که با حفظ وزن سالم، این نتایج قرار است دائمی باشند

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در چیست؟

با ابدومینوپلاستی فقط میتوان چربی هایی که در شکم است را استخراج کرد و افتادگی پوست شکم را برطرف کرد در واقع ابدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی شکم است در صورتی که با لیپوماتیک که یک روش برای لاغری موضعی است می توان از نواحی مختلف بدن مانند بازو، باسن، ران و پهلو چربی های اضافی را استخراج کرد و فرم زیبایی را در این نواحی ایجاد کرد.

در لیپوماتیک برای استخراج چربی ها از یک دستگاه مخصوصی استفاده می شود که مجهز به یک لوله به نام کانولا است اما در ابدومینوپلاستی برای استخراج چربی و از بین بردن افتادگی پوست جراحی صورت می گیرد. توصیه می‌شود پیش از انتخاب هر کدام از این روش‌ها، راجع به انواع چاقی، نحوه انجام این نوع جراحی‌ها، خطرات و تفاوت‌های آن آگاهی پیدا کنید. به همین دلیل، این دو روش برای کاهش حجم چربی از نواحی مختلف بدن، در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است تا به انتخاب درست‌تر شما برای تناسب اندام کمک نماییم.

انواع چاقی

اضافه وزن و چاقی به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

۱- چاقی و اضافه وزن کلی

چاقی کلی که اغلب ژنتیک، برخی بیماری‌ها و سبک زندگی در آن موثر است، یکی از مشکلات دامن‌گیر در عصر حاضر است و درصد بالایی از افراد جامعه به آن مبتلا هستند. البته این مشکل با مشورت با متخصصین تغذیه و ورزش قابل حل است و در مواردی هم به جراحی نیاز خواهد بود.

۲- چاقی موضعی

چاقی موضعی نیز به دلیل نوع شغل‌های امروزی که اغلب پشت میزنشینی هستند و فعالیت را از افراد سلب کرده است، رخ می‌دهد. این چاقی بیشتر در برخی از نواحی همانند شکم، پهلو‌ها، ران و بازو شکل می‌گیرد. بدن در این نوع چاقی اشکال مختلفی از جمله الگوی گلابی شکل، یا الگوی سیب شکل پیدا می‌کند. به دلیل موضعی بودن، آب کردن این نوع چربی سختی‌های خاص خود را دارد. به همین سبب است که افراد زیادی به دنبال روش‌های جراحی زیبایی برای رسیدن به اندام‌ ایده‌آل خود هستند. در ادامه، ۲ مورد از مهم‌ترین این روش‌ها را بررسی خواهیم کرد.

استفاده از دو عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی برای کاهش چاقی

عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی

ممکن است در برخی از مناطق بدن مانند بازو‌ها، ران‌ها، شکم و پهلو‌ها، چربی اضافه وجود داشته باشد که در این صورت عمل لیپوماتیک برای شما بسیار مناسب خواهد بود. در این مناطق برای انجام عمل لیپوماتیک به اندازه ۲ تا ۵ میلی‌متر منفذ ایجاد می‌شود و لوله کانولا دستگاه لیپوماتیک از طریق این سوراخ‌ها وارد بافت چربی می‌شود. بافت چربی با استفاده از امواج فراصوتی و ارتعاش لوله، به ذرات ریز خرد خواهد شد. در این روش، سوختگی و نکروز مشاهده نمی‌شود و هیچ درد و خونریزی وجود ندارد.

احتمالاً افراد زیادی را دیده‌اید که از اندام نامناسب و شکم بسیار بزرگی برخوردارند و از لباس گشاد برای پوشاندن اندام خود استفاده می‌کنند. این افراد ممکن است ورزش کنند، اما نتیجه مطلوب کسب نمی‌کنند. در صورتی که این بزرگی شکم ناشی از افتادگی عضلات باشد، عمل ابدومینوپلاستی توصیه می‌شود. عمل جراحی ابدومینوپلاستی توسط یک متخصص برای برداشتن عضلات و پوست اضافی شکم انجام می‌شود.

عوامل مختلفی مانند بارداری، چاقی و کاهش وزن مداوم بر عضلات شکم تأثیر می‌گذارند. در این روش جایگزین، شما نباید نگران پوست شل و افتاده بعد از لاغری باشید. به کمک این نوع عمل زیبایی، پوست اضافی و چین و چروک‌های شکم و‌ عضلات اصلاح شده و پوستی صاف خواهید داشت. این روش با درد بیشتری همراه است، زیرا وقتی عضلات سفت می‌شوند، نفس عمیق و سرفه نیز دردناک و سخت خواهد شد. این عمل جراحی نیاز به اقامت شبانه و بستری شدن در بیمارستان دارد و فرد قادر به انجام کار روزانه حداقل برای دو هفته نیست.

برای اطلاع از خود می‌توانید با مشاورین الوپزشک به صورت کاملا رایگان از طریق شماره در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره  تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

تفاوت اصلی بین لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

تفاوت اصلی این دو روش در این است که لیپوماتیک برای کسانی که چربی اضافی در اندام‌ها به خصوص شکم دارند مفید است و برای افرادی که دچار افتادگی عضلات شکم هستند ابدومینوپلاستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه تفاوت لیپوماتیک با  در یک جمله این است که ابدومینوپلاستی فقط برای از بین بردن بافت شکمی و چربی استفاده می‌شود، اما لیپوماتیک برای افرادی که چاقی موضعی دارند و برای همه قسمت‌های بدن استفاده می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا