ویلا مدرن شیشه ای

ویلا مدرن شیشه ای به واسطه فراهم ساختن چشم انداز بی نظیر طرفدارارن زیادی دارد. خوب است که بدانید نمای شیشه ای در ویلاهای شیشه ای تا حد زیادی نسبت به نماهای بتنی و همچنین سنگی که معماران برای طراحی نمای بیرونی ویلاها مورد استفاده قرار می دهند زمان کمتری را به خود اختصاص می دهد. همان طور که می دانید طبق نظر پزشکان استفاده از نور طبیعی در طی روز برای سلامتی افراد بسیار مهم و ضروری است.

علاوه بر نقش سلامتی برای بدن فرد، برای هزینه ساخت ویلا شیشه ای که طراحان در نمای بیرونی ساختمان های شیشه ای استفاده می نمایند نیز بسیار حائز اهمیت است. طراحان داخلی ویلا مدرن شیشه ای با به کارگیری از دیوارهای شیشه ای در ساخت ویلاها تمام تلاش خود را می نمایند که یک بخش داخلی پراز نور و روشنی را ایجاد نمایند که این امر سبب شده از اتلاف برق هم جلوگیری شود.

 استفاده از روش های مدرن و مصالح مناسب در ویلا مدرن شیشه ای می تواند مراحل طراحی نما شیشه ویلا را به بهترین شکل ممکن به پایان برساند. نمای شیشه فریم لس یکی از روش‌های اجرا نما شیشه‌ ای است که در نمای برج مورد استفاده قرار میگیرد. در معماری مدرن استفاده از نمای شیشه‌ ای به عنوان نمای ساختمان پرطرفدار و حائز اهمیت است. ویلا یک مکان خصوصی برای لذت بردن از لحظات زندگی و گذراندن اوقات خوش است، بنابراین آن را با بهترین ایده ها طراحی نمائید تا سال ها از حضور در آن احساس لذت و شادی کنید. در داخل آن، سونا و جکوزی درست در بیرون اتاق نشیمن اصلی قرار دارند.

در صورتی که استفاده از شیشه بنا به هر دلیلی برای ساختمان شما مناسب نباشد، می‌تواند بعد از گذشت مدتی برایتان مشکل ساز شود و هزینه گزافی به همراه داشته باشد. سیستم نگهدارنده‌ی پشتیبان در انواع نمای اسپایدر متفاوت است و همین موضوع باعث به وجود آمدن انواع مختلف اسپایدر شده است.

مصالح موردنیاز برای ساخت ویلا مدرن شیشه ای

نگهدارنده شیشه و اتصالات که اسپایدر را به سازه اصلی متصل می کنند، می باشد. بازو ها و دسته های اسپایدر که شیشه ها را نگه می دارند، در انواع چهار شاخ، سه شاخ و یک شاخ وجود دارند. ستون های اسپایدر که به اجزای سازه ای در کف و سقف متصل می شوند، این قطعات را حمایت می کنند. فاصله پانل های شیشه ای نیز بسیار اندک است و تقریبا بدون فریم بندی در کنار یکدیگر قرار می گیرند قطعات و اجزای سازه ای اسپایدر در نما نمایان هستند. در این سیستم، قطعات چنگکی پانل های شیشه ای را درکنار یکدیگر قرار می دهد. این نما با نام های نمای عنکبوتی و اسپایدر گلس – Spider glass نیز شناخته می شود.

مبحث روشنایی در طراحی داخلی ویلا مدرن شیشه ای

بدانید که بهترین طراحی ویلا با نمای شیشه ای علاوه بر زیبایی به تامین نور فضای داخلی نیز کمک بسزایی می نماید. نکته ی مهمی که طراحان داخلی باید به آن توجه داشته باشند این است که به تعیین قرارگیری پنجره ها به منظور ایجاد نور مناسب و همچنین نوع استفاده بهینه از محیط داخلی نیز باید توجه زیادی داشته باشند، چرا که در ویلاها، نمای خارجی ساختمان بسیار اهمیت داشته و افراد با دیدن آن در خصوص لوکس بودن یا نبودن ویلا قضاوت خواهند کرد.

در سالیان اخیر اکثر معماران و طراحان به سمت استفاده از نمای شیشه‌ای برای ساخت ویلا رفته‌اند. چنین موضوعی این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که مزایای این نمای برای داشتن یک ویلا لوکس چیست؟ در ادامه به مهم‌ترین کاربردها و مزایای نمای شیشه‌ای برای داشتن ویلایی لوکس می‌پردازیم. در دکوراسیون ویلای لاکچری با دیوار شیشه ای هم عناصر مدرن و هم عناصر کلاسیک مثل صندلی ها به کاررفته اند که این امر جذابیت خاصی به فضای داخلی ویلا بخشیده است.

تیم تهران گاردن طراحی و اجرای نمای شیشه‌ ای فریم لس و یا نما شیشه‌ ای با هر روش دیگری مثل یونیتایز یا کرتین وال را به بهترین شکل ممکن برایتان انجام می‌دهد. نمای کرتین وال شیشه ای فریم لس، دارای ظاهری زیبا و لوکس را به نمایش می گذارد. قاب آلومینیومی متصل به پنل های شیشه ای که روی یک فریم فولادی متصل به سازه اصلی ویلا، نصب و ثابت می شود. برحسب مساحت و وزن پنل های شیشه ای، از انواع پروفیل های آلومینیومی می توان استفاده نمود.

 فریم لس از تنش های اصلی ساختمان بر روی شیشه ی نما نیز جلوگیری می نماید. یکی از مزیت های بارز نمای فریم لس را می توان به تعویض آسان و راحت شیشه اشاره کرد. یکی دیگر از مزیت های ویلاهای شیشه ای را می توان به کاهش مصرف انرژی گرمایشی اشاره کرد.

هزینه ساخت ویلا مدرن شیشه ای

هزینه های اجرایی ساخت ویلا که به تیم های اجرایی پرداخت شده و در صورتی که در مرحله قبلی، بابت طراحی اقدامات موثر و مفیدی صورت گرفته باشد، می توان در هزینه های مربوط به این بخش، تعادل قابل توجهی ایجاد کرد. هزینه های مربوط به طراحی ویلا مدرن شیشه ای  که با انتخاب گروه های طراحی حرفه ای، می توان آن ها را تا حدود زیادی کنترل کرد. این در حالی است که اگر طراحی حرفه ای ساخت ویلا را حذف کنید، مراحل کار ممکن است با مشکلاتی همراه شده و نمی توانید انتظار داشته باشید که در هزینه های ساخت و ساز، صرفه جویی به عمل آید.

استفاده از نمای شیشه‌ ای در آپارتمان مسکونی پیشنهاد نمی‌شود چرا که ماهیت کاربری نمای شیشه‌ ای خیلی مناسب کاربری مسکونی نیست و اغلب در کاربری اداری و تجاری به کار می‌رود. در این مقاله نگاهی به ویلا مدرن شیشه ای و طراحی کلی فضاهای آن انداختیم. این نوع ویلاها از متداول ترین و پرطرفدارترین ویلاهای سال های اخیر هستند. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد ویلاهای شیشه ای مدرن و ریزفضاهای آنها به دست آورده باشید. اگر قصد خرید ویلا یا زمین برای ساخت و ساز در شهرهای شمالی کشور را دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان بهترین طراحان ویلا مجموعه تهران گاردن مشورت کرده و از راهنمایی آنها بهره ببرید.

دکمه بازگشت به بالا