علمی و پزشکیمطالب برتر

چه داروهایی باعث می شود که دیگر جوش نزنیم؟

تست پوستی پاتری دارای اهمیت تشخیصی برای تشخیص بیماری بهجت است . این تست بعنوان یکی از معیارهای طبقه بندی بیماری به جهت توسط گروه بین المللی مطالعه بهجت بکار برده شده است. انجام آن با ا ایجاد سه خراشیدگی در قسمت داخلی ساعد توسط سوزن استریل است که درد کمی دارد. افزایش عکس العمل پوستی بدنبال خون گیری و یا درمحل عمل جراحی هم ممکن است پدیدارشود.

دکتر سولماز نخعی زاده متخصص پوست مو و زیبایی

یخ نباید بیشتر از یک دقیقه روی پوست بماند، وگرنه پوست آسیب می‌بیند که سیگار هم همینکار را با پوست می کند و در مطلب تاثیر سیگار بر روی چهره این را توضیح داده ایم و حتما حواستان باشد یخ را به‌طور مستقیم روی پوست قرار ندهید، چون این کار ممکن است به پوست آسیب برساند.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که احتمال شکستگی ستون فقرات پس از قطع داروی دنوزوماب وجود دارد ، بنابراین مهم است که آن را به طور مداوم مصرف کنید. دنوزوماب با تزریق کم عمق ، دقیقاً در زیر پوست ، هر شش ماه یک بار تجویز می شود. دنوزوماب که به بیس فسفوناتها ارتباطی ندارد ، ممکن است در افرادی که نمی توانند بیس فسفونات را مصرف کنند ، مانند برخی از افراد با کاهش عملکرد کلیه ، استفاده شود. گرچه این تغییرات موقتی هستند، اما گاهی تا ماه‌ها باقی می‌مانند.

بعضی از داروهای شیمی درمانی باعث قرمز شدن قسمت‌هایی که قبلاً در معرض پرتو درمانی قرار گرفته‌اند می‌شوند. حتی ممکن است که پوست آن قسمت‌ها تاول بزند، پوست اندازی کند، یا دردناک شود. اختلالات غدد درون ریز، استعداد ژنتیکی، مقاومت پروپیونی باکتریوم اکنه نسبت به آنتی بیوتیک‌ها، لوازم آرایش، سیگار کشیدن و فشار عصبی به عنوان مهمترین عوامل جوش زدن در نظر گرفته می‌شوند. هر چند تاکنون هیچ علت روشنی برای تفاوت‌های بالینی بین آکنه در دوران نوجوانی و بزرگسالی مشخص نشده است.

رتینوئید های موضعی

بهترین گزینه درمانی در هایپرپرولاکتینمی شامل ماکرو و میکروآدنوما، آگونیست‌های دوپامین هستند. اگر پوست شما در حال حاضر تحریک‌شده یا حساس است، قرار گرفتن در معرض اشعه UV و نور آفتاب ممکن است موجب وخیم‌تر شدن وضعیت پوست شود. پوست خود را بپوشانید و تا حد ممکن از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. غذا- به نظر می‌رسد یک غذای خاص، آکنۀ شما را تشدید می‌کند.

اگر دهانۀ منافذ مسدود شده، باز باقی بماند ممکن است به نوعی سیاه دیده‌شده و جوش سرسیاه نامیده شود. اگر دهانۀ یک منفذ مسدود شده، بسته باشد، نوک برجستگی، سفیدتر دیده می‌شود؛ بنابراین جوش سرسفید نامیده می‌شود. به طور کلی تحقیقات در مورد ارتباط بین امگا3 و آکنه های مرتبط با التهاب محدود است. در حالی که در مطالعات برخی از شرکت کنندگان شاهد بهبودی در آکنه خود بودند، علائم سایر شرکت کنندگان بیشتر شده بود.

پسوریازیس

گروهی از هشت رایحه‌ی آلرژی‌زا که در تهیه غذاها، محصولات آرایشی، حشره‌کش‌ها، ضدعفونی‌کننده‌ها، صابون، عطر و محصولات دندانپزشکی کاربرد دارند. جامعهٔ پسوریازیس ایران (صدفک) وبسایتی با هدف ارتقاء سطح آگاهی مبتلایان و دیگر قشرهای جامعه نسبت به بیماری پسوریازیس می‌باشد.

نقش مقاومت به انسولین در پاتوژنز پسوریازیس در حال حاضر تحت بررسی است. پروپیونی باکتریوم آکنه یک باکتری فلور نرمال پوست است و همیشه بر روی پوست ما وجود دارد اما وقتی شرایط مناسب باشد می‌تواند با سرعت بیشتری تولیدمثل کند و به یک مشکل تبدیل شود. این باکتری برای رشد خود از سبوم تغذیه می‌کند و ماده‌ای تولید می‌کند که باعث پاسخ ایمنی بدن می‌شود.

در نتیجه با آمدن سلول‌های ایمنی به آن ناحیه، التهاب و لک‌های پوستی نمود پیدا می‌کنند. اطلاعات در مورد پیگیری طولانی مدت کودکان مبتلا به بهجت کامل نیست. از اطلاعات موجود چنان برمیآید، که خیلی از این بیماران نیاز به هیچ درمانی ندارند. اگرچه کودکانی که دچار درگیری چشمی شده اند، سیستم عصبی و درگیری عروق احتیاج به درمانهاو پیگیریهای مخصوص دارند.

لینولئیک اسید، ویتامین B3 و سدیم آسکوربیل فسفات از آنتی‌‌اکسیدان‌های موجود در این ماسک هستند که می‌توانند باعث کاهش بروز آکنه شوند. بیشتر این بیماران دارای بیماری قند بد کنترل و دیابت هستند و در مراحل شدید بیماری دلتا به این قارچ نیز مبتلا شده‌اند. در واقع هیچ فردی بدون بیماری زمینه‌ای به این بیماری دچار نشده است.

افرادی که به واسطه ضعف سیستم ایمنی سال ها از داروی‌های ضد التهاب استفاده کرده‌اند بیش از دیگر بیماران در معرض این نوع از عفونت هستند. استفاده از مرطوب کننده فاقد چربی و ضد آفتاب فاقد چربی ضروری است. حداکثر روزی دو بار صورت خود را بشوئید شستشوی مکرر باعث تحریک پوست می شود. توجه داشته باشید که اکثر عوارض راکوتان ( کپسول ایزوترتینوئین ) با قطع دارو بهبود می یابد.

در صورتی که در طول مصرف راکوتان احساس خشکی چشم و اشک ریزش دارید می توانید از قطره های اشک مصنوعی استفاده کنید. کاندوم به تنهایی روش کافی برای جلوگیری نمی باشد و به عنوان روش دوم برای جلوگیری قابل قبول است ، روش اول باید روش مصرف قرص باشد که کمترین احتمال خطا را دارد.

معمولاً ظرف ٢ هفته پاسخ نسبی شروع می شود و ظرف 4 تا 6 هفته بهتر می شود. میزان زینک مصرفی برای افراد بزرگسال ۸ تا ۱۱ میلی‌گرم در روز است. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف تقریبا ۳۰ میلی‌گرم زینک می‌تواند به درمان جوش و‌ آکنه کمک کند. مصرف بیش‌ازحد زینک در بعضی از افراد به‌تدریج سبب ایجاد بیماری می‌شود. همچنین زینک اضافی می‌تواند منجر به کمبود مِس در بدن شود.

منبع: سایت درمان جوش

دکمه بازگشت به بالا