علمی و پزشکیمطالب برتر

خدمات اجاره آمبولانس و آمبولانس خصوصی کرج شامل چه انواعی می باشد؟

همه ما آمبولانس‌هایی را دیده‌ایم که با چراغ‌ها و آژیرهایشان در حال حرکت در خیابان هستند و همه می‌دانیم که این وسایل نقلیه اورژانس برای نجات جان بیمارانی که نیاز فوری به کمک پزشکی دارند بسیار مهم هستند. به غیر از دانستن شماره آمبولانس های اورژانس برای آمبولانس های نزدیک، باید در مورد انواع آمبولانس ها در تهران و اینکه بسته به شرایط اضطراری باید کدام یک را رزرو کنند، اطلاع داشته داشته باشید.

وقتی کسی به آمبولانس فکر می‌کند، معمولاً به فکر چراغ‌های قرمز چشمک‌زن همراه با آژیرهای پراکنده است که در هوا به صدا در می‌آیند، در حالی که وسیله نقلیه برای نجات جان انسان‌ها با عجله می‌رود. با این حال، آمبولانس ها چیزی فراتر از این هستند. در این زمان و مکان مدام در حال تغییر، فضای پزشکی نیاز به یک سیستم سازمان یافته برای مقابله با فوریت های پزشکی را درک کرده است.

خدمات آمبولانس خصوصی از مراقبت های اورژانسی گرفته تا افرادی که مشکلات حاد پزشکی دارند، تا نجات افرادی که در تصادفات گرفتار شده اند، به طیف وسیعی از مراقبت های اورژانسی گرایش دارند. آمبولانس‌ها چه گزارش زودهنگام برای پاسخ سریع و ارسال سریع کمک‌ها، مراقبت‌های صحرایی و مراقبت در حین حمل و نقل و انتقال به مراقبت‌های نهایی، تضمین کرده‌اند که همیشه در اطراف هستند تا روز را نجات دهند. تا حدی که آمبولانس‌های مختلفی طراحی شده‌اند و مجهز برای مقابله با موقعیت های خاص بخوان تا بیشتر بدانی.

در ادامه به انواع آمبولانس خصوصی می پردازیم که شما برای آشنایی کامل تر با آمبولانس خصوصی، آمبولانس خصوصی کرج و اجاره آمبولانس می توانید اینجا نیز کلیک کنید.

بطور کلی آمبولانس های خصوصی به دو دسته تقسیم میشوند:

آمبولانس خصوصی جمعی

آمبولانس جمعی نوعی آمبولانس است که در دسته آمبولانس‌های غیرپزشکی یا آمبولانس‌های معمولی قرار می‌گیرد. این وسایل نقلیه برای حمل و نقل دسته جمعی بیماران است و برای انتقال مشترک بیمارانی که انتقال آنها ماهیت اورژانسی نداشته و به بیماری های عفونی-واگیر مبتلا نیستند مجهز شده اند.

آمبولانس خصوصی انفرادی

نوع دیگری از آمبولانس‌های خصوصی آمبولانس‌های فردی هستند که در گروه آمبولانس‌هایی قرار می‌گیرند که کمکی نیستند یا به عنوان آمبولانس‌های معمولی نیز شناخته می‌شوند. وسایل نقلیه ای برای حمل و نقل بیماران بر روی برانکارد هستند و برای انتقال بیمارانی که ماهیت اورژانسی ندارند و به بیماری های عفونی – واگیردار مبتلا نیستند مجهز شده اند.

صرف نظر از انواع آمبولانس ها در ایران، همه آنها مجهز به تجهیزات اولیه نجات جان و داروهای اورژانسی هستند. هزینه آمبولانس به انواع خدمات آمبولانسی که انتخاب می کنید بستگی دارد. در ادامه با انواع دیگر آمبولانس خصوصی آشنا میشویم:

اجاره آمبولانس Icu

کلاس از وسایل نقلیه برای مراقبت از بیماران در معرض خطر، خطر حیاتی و بیماری های جدی در نظر گرفته شده است. معمولاً این دسته از آمبولانس‌ها را با نام‌های ICU متحرک، پشتیبانی زندگی پیشرفته آمبولانس (S.V.A.)، آمبولانس کلاس C یا آمبولانس پزشکی می‌نامند.

آمبولانس های ICU برای انتقال بیمارانی که به سطح بالاتری از مراقبت نیاز دارند تا رسیدن به بیمارستان استفاده می شود. این خدمات آمبولانس اورژانس با یک پیراپزشک یا پزشک مربوطه برای کمک به بیمار تشکیل شده است. این دستگاه‌ها با تمام لوازم پشتیبانی از زندگی پیشرفته مورد نیاز برای کمک به بیمار یا بیمار قلبی که به شدت بیمار یا آسیب دیده است، مانند مانیتور قلب، انکوباتور، لوازم IV، ونتیلاتور، دفیبریلاتور، سیلندرهای اکسیژن، نبولایزر، کیت احیا و دستگاه BP مجهز شده‌اند.

اجاره آمبولانس پشتیبانی اولیه زندگی ( آمبولانس معمولی )

آمبولانس ها (S.V.B.) چهارمین نوع آمبولانسی هستند که وجود دارند. آنها آمبولانس هایی هستند که برای مراقبت از بیماران آماده شده اند. آمبولانس های پشتیبانی اولیه زندگی در دسته آمبولانس های کمکی قرار می گیرند. این دسته از آمبولانس ها آنهایی هستند که برای مراقبت از بیماران / در مسیر اجاره و آماده می شوند.

 آمبولانس خصوصی معمولی سطحی از مراقبت های پزشکی است که برای قربانیان بیماری ها یا جراحات غیر تهدید کننده زندگی تا زمانی که بتوانند مراقبت های پزشکی کامل را در بیمارستان دریافت کنند، انجام می شود. این آمبولانس توسط پرسنل پزشکی آموزش دیده، از جمله تکنسین های فوریت های پزشکی، امدادگران، و توسط تماشاگران واجد شرایط ارائه می شود.

آمبولانس معمولی در درجه اول برای بیمارانی است که نیاز به حمل و نقل پزشکی دارند و شامل موارد ضروری مانند تخت بیمار، یک پالس اکسی متر و دستگاه های تحویل اکسیژن است. برانکاردهای بارگیری خودکار، صندلی چرخدار نیز برای مدیریت کارآمد بیمار ارائه شده است. این سرویس اورژانس برای بیمارانی که تحت هر نوع جراحی قرار گرفته اند یا بیمار و ضعیف هستند، اما نیازی به پشتیبانی پیشرفته یا نظارت بر قلب ندارند، ایده آل است. برای آن، در مورد نوع بعدی آمبولانس بخوانید.

وسیله نقلیه مراقبت های پزشکی و پرستاری

وسایل نقلیه مراقبت های پزشکی و پرستاری وسایل نقلیه ای هستند که برای ارائه مراقبت های بهداشتی فوری طراحی شده اند. برخلاف آمبولانس‌های خصوصی، این یک منبع مداخله‌ای بدون توانایی حمل و نقل مجروحان است.

بیمارستان صحرایی

بیمارستان صحرایی یک واحد پزشکی سیار بزرگ است که به مجروحان اجازه می دهد تا قبل از انتقال ایمن به یک بیمارستان ثابت، به طور موقت در همان مکان درمان شوند. استفاده از آن برای آن دسته از حوادث با بیماران متعدد اختصاص دارد و باید فوراً رسیدگی شود. بیمارستان های صحرایی برای هر نوع فاجعه، رویداد یا هر اقدام اضطراری طراحی شده اند. با این حال، استفاده از آن در رویدادهای پیشگیرانه گسترده مانند رویدادهای ورزشی، فرهنگی و غیره مکرر است.

واحد لجستیک MVA

یک واحد تدارکات AMV (کمک به قربانیان چندگانه) یک موقعیت بهداشتی، پزشکی یا مراقبت پیشرفته کاملاً قابل تنظیم است. استفاده از آن برای رویدادهای جمعیتی زیاد، رویدادهای ورزشی یا حوادث غیر معمول در مناطق شهری در نظر گرفته شده است.

اجاره آمبولانس انتقال بیمار

این آمبولانس خصوصی همچنین به عنوان انتقال یا حمل و نقل بیمار غیر اورژانسی شناخته می شود، این آمبولانس برای بیمارانی است که نیاز به نظارت بالینی مداوم دارند اما نیاز مبرم به اورژانس بحرانی زمانی ندارند یا کسانی که روی ویلچر نشته اند و به کمک حرکتی نیاز دارند.

اجاره آمبولانس سردخانه

این آمبولانس ها عمدتاً برای انتقال جسد می باشند.

برخی دیگر از خدمات اجاره آمبولانس های کمتر شناخته شده و کم استفاده، آمبولانس قطار و آمبولانس هوایی هستند. همانطور که از نام آنها پیداست، بیمار به ترتیب از طریق قطار یا هواپیما منتقل می شود. این امر به ویژه زمانی مفید است که بیمار باید از شهری به شهر دیگر یا از یک منطقه دورافتاده کشور به یک فضای شهری منتقل شود. در واقع آمبولانس های هوایی بیشترین استفاده را در توریسم پزشکی دارند – زمانی که بیمار برای کمک های پزشکی به کشور دیگری منتقل شود.

هند نیاز به آمبولانس های هوایی را تشخیص می دهد و در حال کار بر روی بهبود سیستم حمل و نقل آمبولانس هوایی پزشکی با تمرکز بر دسترسی آسان و سریع به مناطق دور افتاده است. هنوز بسیاری از نقاط کشور به امکانات اولیه پزشکی دسترسی ندارند. توسعه سیستم آمبولانس هوایی نه تنها تضمین می کند که داروها و سایر خدمات پزشکی حتی در مناطق روستایی در دسترس هستند، بلکه به نجات جان بسیاری از افراد کمک می کند.

ویژگی های آمبولانس خصوصی کرج

در رابطه با خدمت رسانی و انتقال بیماران به بیمارستان فاکتور های مهمی وجود دارند که در بهبود وضعیت سلامت بیماران نقش تاثیرگذاری دارند. یکی از این فاکتور ها تجهیزات پزشکی و دیگری حضور تیم آموزش دیده و مجرب می باشد. همچنین آمبولانس خصوصی کرج با در اختیار داشتن بالاترین سطح استاندارد برای تجهیزات پزشکی و درمانی می تواند تمامی بیماران را با مراقبت ویژه به بیمارستان انتقال دهد. تجهیزات آمبولانس های این مرکز برای بیماران کلیوی، قلبی، ریوی و … کامل می باشد.

پرسنل این مجموعه نیز تماما دارای تحصیلات مرتبط بوده و در کار خود تجربه و مهارت لازم را دارند. در واقع آمبولانس خصوصی کرج از کادر پزشکی بسیار مجرب و پرستاران آموزش دیده برای شرایط خاص، بهره می برد. با توجه به حساسیت شرایط برخی از بیماران و موقعیت های متفاوتی که این افراد ممکن است داشته باشند، کادر پزشکی به راحتی می تواند بیماران را تحت مراقبت و شرایط محافظت شده و ایمن به مراکز درمانی برساند.

از طرفی استفاده از رانندگان حرفه ای و آموزش دیده نیز برای انتقال هرچه بهتر و سریع تر بیماران از دیگر مزایای این مجموعه می باشد. وجود امکانات عالی و پرسنل مجرب باعث می شود که بیمار از نظر روحی و روانی نیز شرایط بهتری داشته باشد و با اطمینان خاطر بیشتری روند درمان و انتقال به بیمارستان را طی کند.

دکمه بازگشت به بالا