فرهنگ و هنر

اشغال هتل‌های مشهد در تعطیلات عید فطر به بیش از ۹۰ درصد خواهد رسید

مخبران/خراسان رضوی رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی پیش‌بینی کرد که اشغال هتل‌های مشهد در تعطیلات عید فطر به بیش از ۹۰ درصد خواهد رسید.

محمود مادرشاهیان در گفت‌وگو با مخبران در خصوص ظرفیت اشغال هتل‌های مشهد در نوروز ۱۴۰۳، اظهار کرد: در چند روز اخیر به مناسبت شب‌های قدر در وضعیت اشغال هتل‌های مشهد با افت روبرو نبودیم. برخی از هتل‌ها ۷۰ درصد و برخی دیگر بیش از ۸۰ درصد اشغال بودند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم ظرفیت اشغال هتل‌های مشهد برای تعطیلات عید فطر به بیش از ۹۰ درصد افزایش یابد.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی در خصوص وضعیت هتل‌های مشهد در نوروز ۱۴۰۳، خاطرنشان کرد: وضعیت اشغال هتل‌ها در خراسان رضوی نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشت که دلیل آن کمبود وسایل حمل و نقل هوایی و ریلی بود.

مادرشاهیان گفت: بسیاری از مسافران و زائران به دلیل کمبود وسایل حمل‌ونقل عمومی نتوانستند در نوروز به مشهد سفر کنند. سفر با ماشین شخصی نیز برای برخی از مسافران سخت است، از همین رو این اتفاق باعث کاهش ظرفیت اشغال هتل‌های مشهد نسبت به سال گذشته شد.

وی ادامه داد: توقع داریم در تابستان پیش‌رو و در نوروز سال آینده سازمان هواپیمایی کشور و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران پروازها و قطارهای بیشتری را برای مشهد در نظر بگیرند تا بتوانیم میزبان مهمانان و زائران بیشتری در مشهد باشیم.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی در خصوص تاثیر تقارن ماه رمضان با نوروز ۱۴۰۳ یادآور شد: به مناسبت ماه رمضان برای زائرانی که اقامت‌های ۱۰ روزه و یا بیشتر داشته باشند تخفیف‌های ۳۰ تا ۴۰ درصدی در نظر گرفتیم که این طرح با استقبال خوبی نیز از سوی زائران صورت گرفت. در کل ماه رمضان خوبی داشتیم و خراسان رضوی نسبت به کل کشور وضعیت بهتری داشت.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا