بین الملل

انصارالله: آمریکا و انگلیس بهای سنگینی بابت هدف قرار دادن نیروهای دریایی ما خواهند پرداخت

یکی از رهبران جنبش «انصارالله» یمن تهدید کرد که آمریکا و انگلیس بهای سنگینی برای هدف قرار دادن نیروهای دریایی یمن خواهند پرداخت.

به گزارش مخبران، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: حمله به قایق های نیروی دریایی یمن در دریای سرخ دری را باز کرد که قادر به بستن آن نخواهند بود و آتش جنگی را شعله‌ور ساختند که نمی‌توانند به راحتی از آن بیرون بیایند و برای آنها هزینه زیادی خواهد داشت و برای آنها مصیبت و بدی به بار خواهد آورد.

در پی گزارش‌ها مبنی بر حمله نیروهای آمریکایی به قایق‌های یمنی در دریای سرخ، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که تحرکات آمریکا مانع از انجام وظیفه یمن نخواهد شد.

یحیی سریع تأکید کرد که ۱۰ تن از رزمندگان یمنی در پی حمله آمریکا به سه قایق در دریای سرخ به شهادت رسیده و مفقود شدند.

روز یکشنبه هم سخنگوی نیروهای مسلح یمن به آمریکا درباره تشدید تنش‌ها علیه یمن یا مشارکت دادن کشورها به حفاظت از کشتی‌های رژیم صهیونیستی هشدار داد و اعلام کرد که مواضع یمن در قبال مساله فلسطین «استوار و اصولی است و صرف نظر از تحولات و اینکه چالش‌ها چقدر بزرگ باشند، تغییر نخواهد کرد».

انتهای پیام
 

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا