استان ها

توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اولویت شهرداری تبریز/ از اول آنلاین مترو برای دانش آموزان رایگان می شود

به گزارش مخبران از تبریز، یعقوب هوشیار در سومین نشست خبری خود با خبرنگاران با بیان اینکه سقف تسهیلات برای اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ۱۲۰ میلیون تومان بود گفت: در سال جاری این مبلغ به ۱۷۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و قصد داریم این میزان به دوهزار دستگاه برسد.

وی اضافه کرد: شهرداری تبریز توانست طبق برنامه ریزی ها اتوبوس های جدید را وارد چرخه حمل و نقل عمومی کند و در کنار آن موفق شدیم فاز دوم خط یک مترو را که شامل تهویه هوا و دیگر نواقص آن می شود را تکمیل کنیم.

شهردار تبریز ادامه داد: هر دو دستگاه تی بی ام خط دو را فعال کرده و خط سوم را هم آغاز کردیم و طبق برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم بر اساس زمانبندی خط دو مترو تبریز تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: پس از وقفه چند ساله موفق شدیم فاینانس ۴۳۰ میلیون یورویی را از طریق بانک مرکزی به چرخه مالی و اجرایی پروژه توسعه قطار شهری تبریز منتقل کنیم.

شهردار تبریز گفت: روزانه ۱۷ هزار سفر درون شهری توسط خط یک مترو انجام می شود که هدفگذاری مدیریت شهری افزایش این میزان به ۱۰۰ هزار مسافر است.

وی گفت: به منظور اشاعه فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی، پیشنهاد ارائه خدمات رایگان متروی تبریز به دانش‌آموزان را به شورای اسلامی شهر ارائه می کنیم.

هوشیار تاکید کرد: پیشنهاد خواهیم داد مترو از اول آنلاین برای دانش‌آموزان رایگان باشد.

یعقوب هوشیار اظهار کرد: در خصوص حمل و نقل عمومی برنامه مدیریت شهری توسعه شبکه حمل و نقل شبکه ای است چرا که تنها یک مسیر بی آر تی نمی تواند پاسخگوی این بخش باشد.

شهردار تبریز با اشاره به خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید و آغاز فعالیت در مسیر بی آرتی، خاطرنشان کرد: سال گذشته نزدیک به ۳۰۰ دستگاه به ناوگان اتوبوسرانی در قالب نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کردیم و این در حالی است که طی ده سال گذشته تنها ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده بود.

وی اعلام کرد: امسال نیز تکلیف بودجه ای شهرداری خرید حداقل ۱۵۰ و حداکثر ۲۰۰ دستگاه اتوبوس است و طبق قولی که در برنامه سال اول دادم طی سال های آتی این میزان به ۵۰۰ دستگاه نیز خواهد رسید.

هوشیار با اشاره به اتمام تملک خانه باقرخان اعلام کرد: شهرداری تبریز در دوره جدید مدیریت شهری با حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر، پروژه های مختلف و نیمه تمام عمرانی خود از جمله پل های ترافیکی، تملک خانه باقرخان و اجرای پروژه عمرانی مقبره‌الشعرا را به اتمام برساند.

شهردار تبریز با اشاره به اهمیت همکاری های مشترک اصحاب رسانه و شهرداری تبریز عنوان کرد: قصد داریم کنگره بین‌المللی ۱۰ هزار شهید استان به عنوان سرمایه معنوی، همایش سرمایه‌گذاری بین‌المللی با هدف معرفی جایگاه تبریز و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری آن را با بهره مندی از ظرفیت علمی خبرنگاران برگزار کنیم.

هوشیار همچنین تصریح کرد: همایش زنده‌نامان در بهمن ماه و همایش جاده ابریشم در شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا