تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها محور توسعه بخش کشاورزی کردستان است

تولید ، پشتیبانی و از بین بردن نقش اساسی در توسعه بخش کشاورزی کردستان است

مخبران / کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی اقلیم کردستان با توجه به اعلام ، تولید ، حمایت و برچیدن سال ، اعلام کرده است که سه محور اساسی برای تحقق سخنان مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی کردستان تدوین شده است.

محمد فرید ساپری در مصاحبه با مخبران اظهار داشت: میزان بارندگی در سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته 32 درصد کاهش یافته است ، همان مقدار بارندگی در مقایسه با متوسط ​​بلند مدت 21 درصد کاهش دارد.
دما به طور متوسط ​​یک درجه سانتیگراد افزایش یافته است و از 2 تا 13 آوریل شاهد دمای منفی در استان هستیم. “
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: اسپری برگ و تغذیه گیاهان و کنترل علف های هرز و آفات برای حفظ تولید غلات به ویژه جو گندم و باران که برای تولید پایدار بسیار مهم و ضروری است ، گرفته شد.
توسعه محصولات گلخانه ای متراکم یک روش عالی برای افزایش تولید در منطقه است ، جایی که ما قصد داریم 190 هکتار گلخانه بسازیم. “
به منظور تأمین اعلامیه سال ، ما با شناسایی واحدهایی مانند گلخانه ها ، قارچ های خوراکی و واحدهای تولیدی دام که کمتر از ظرفیت اسمی هستند ، به دنبال رفع مشکلات آنها و تولید حداکثر آنها هستیم.
آنها خاطرنشان می کنند که واحدهای تجزیه احیا شده فعال شده و برای فعال سازی آنها دنبال می شوند و واحدهای تولیدی غیر احیا شده برای تولید محصولات دیگر بازیافت می شوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سال گذشته 180 پروانه برای متقاضیان استان برای فرآوری و تبدیل محصولات کشاورزی صادر شده است.
وی گفت ، برای تحقق اعلامیه سال ، ما در سه راننده بخش کشاورزی اقلیم کردستان متخصص هستیم.
اولین پروژه پیشرانه یک پروژه 100000 هکتاری برای تبدیل بارندگی به زمین آبی است که تا پایان پروژه دولت اجرا می شود که 16710 هکتار تولید و اشتغالزایی بالا و درآمد بالا را فراهم می کند.
وی افزود: دومین پروژه به تعویق انداختن استان تولید 13000 تن گوشت قرمز است که بخشی از آن اجرا شده است و ما قصد داریم در سال 1400 حداقل 2000 تن را به دست آوریم.
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ، در راستای برنامه ریزی برای توسعه 50 هزار هکتار باغ ، امسال حداقل 3500 هکتار مزارع آبی در استان ایجاد می شود.
وی با اشاره به حامیان به عنوان یکی از محورهای اصلی اعلامیه سال ، گفت: سازمان جهاد کشاورزی پایگاه داده های کاربران را در سیستم بخش کشاورزی تهیه و تکمیل کرده و از سیستم اطلاعات کل و پشتیبانی از کشاورزی پشتیبانی می کند.
اسپری گفت: “به منظور حمایت از كشاورزان ، بیش از 170 مركز هشدار برای ایجاد اطلاعات به موقع به كشاورزان در مورد بیماری های آفات و گیاهان در سطح مزرعه و سطح میوه ایجاد شده است.”
پروژه بهبود بهره وری در مزارع جنگل های بارانی استان تقریباً 189 هزار هکتار از مزارع جنگل های بارانی کردستان را تحت پوشش قرار داده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: تهیه و توزیع نهاده های مزرعه با کیفیت مناسب به تولیدکنندگان به ویژه مرغداران ، پرورش دهندگان و کارخانه ها و کارخانه های تولیدی به خوبی انجام شده است.
وی در پایان به ما یادآوری کرد که در اجرای محور سوم اعلامیه سال ، یعنی رفع موانع ، می توان به حداکثر انطباق در زمینه وظیفه قانونی برای رفع موانع ، بررسی و ساده سازی روند اشاره کرد. انتقال اراضی بالقوه ملی برای سرمایه گذاری در استان.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا