بین الملل

«جنون کشتار»؛ تحلیلی بر ویدئوی رقص نظامیان اسرائیلی در غزه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مخبران، در شرایطی که جنگ غزه در اوج خود ادامه دارد و نیروهای مقاومت درگیر نبردی سنگین در جنوب شهر غزه و شهر خان یونس هستند، فیلمی از رقص و پایکوبی نظامیان اسرائیلی در صفحات مجازی منتشر شده است؛ آن‌چه که آن‌ها در قالب شعر و آواز سر می‌دهند، قابل توجه است.

از مکان دقیق این ویدئو اطلاعاتی در دست نیست اما مربوط به شب گذشته در باریکه غزه است؛ در این ویدئو گروهی از نظامیان پس از فراغت از کشتاری که طی ساعات گذشته کرده‌اند، در کنار تانک‌ها و ادوات نظامی در یک همخوانی دسته‌جمعی، تصویر جامعی از دیدگاه و ایدئولوژی مبتنی بر «جنون کشتار صهیونیسم» ارائه می‌دهند.

آن‌ها می‌خوانند: «می‌خواهم غزه را تصرف کنم و بعد حزب‌الله را در هم بکوبم» که به طور واضح اشاره به خوی توسعه‌طلبی ارتش و نظامیان اسرائیلی دارد، به این موضوع تاکنون از سوی برخی محافل مختلف اشاره شده است که اگر اشغالگران بتوانند غزه را به اشغال خود در آورده و حماس را از بین ببرند، با خیال آسوده‌تری متوجه مرزهای شمالی و حزب‌الله خواهند شد.

 

 

نظامیان اسرائیلی در ادامه این همخوانی دسته‌جمعی می‌گویند: «به میتسوا هلاخا عمل خواهم کرد و قوم عمالیق را نابود خواهم کرد». میستوا هلاخه اشاره به مجموعه ۶۱۳ فرمان در یهودیت دارد (میستوا به معنای فرمان و هلاخا به معنای مجموعه قوانین شریعت یهود است). اما «قوم عمالیق» چه کسانی هستند که نظامیان اسرائیلی در سرودشان قصد نابودی آن‌ها را دارند؟


متن روی تصویر جمله‌‌ای از کتاب تَثنیه (بخشی از تورات): به یاد داشته باشید که عمالیق با شما چه کرد.

 

عمالیق یا «بنو عملیق» برای یهودیان همان جایگاه «اهریمن و نیروی شیطانی» را دارد، عمالیق نام قومی در تورات است که با بنی اسرائیل در ستیز و جنگ بودند، برخی این قوم را از نسل «عیسو» (برادر بزرگ حضرت یعقوب نبی) می‌دانند و جایگاهی منفور در نزد فرهنگ یهودیت دارد، به طوریکه تاریخ‌نگاران یهود از جمله «یوسفوس فلاویوس» عمالیق را «حرامزاده» می‌خوانند و طبق کتاب تورات، «یهوه» خدای اسرائیل بر آن‌ها خشم گرفته و قسم می‌خورد که نسل قوم عمالیق را از ریشه برکند. در تاریخ طبری «جالوت» که به دست داوود نبی کشته شد، از قوم «عمالیق» ذکر شده است.


جنگ بنی اسرائیل با عمالیق در منطقه «رافیدیم». نقاشی از ویلیام هال»

یهودیان همچنین «هامان» (صدراعظم خشایارشاه) را از نسل عمالیق می‌دانند و هر ساله در جشن «پوریم» او را لعنت می‌کنند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه طبق فرامین شریعت یهود (۶۱۳ فرمان) خداوند به بنی اسرائیل دستور می‌دهد که تمامی قوم عمالیق حتی زنان و کودکانشان را قتل عام کنند.

نظامیان اسرائیل در این رقص و پایکوبی اهالی غزه را همان «عمالیق» می‌دانند که طبق دستور خدا باید همه آن‌ها از زن و مردم و کودک کشته شوند.

طبق کتاب تحریف شده تورات، خدای بنی اسرائیل به حضرت سموئیل نبی (ع) دستور می‌دهد: «حال برو و مردم عمالیق را قتل عام کن. به آن‌ها رحم نکن، بلکه زن و مرد و طفل شیرخواره، گاو و گوسفند و شتر و الاغ همه را نابود کن».

جالب توجه اینکه بنیامین نتانیاهو در سال ۲۰۱۰ جمهوری اسلامی ایران را قوم عمالیق جدید خواند و گفت: «یک عمالیق جدید در حال شکل‌گیری است».

بنابراین اینکه اهالی غزه از زن و کودک و شیرخواره باید قتل عام شوند، ریشه در باورهای یهودیت تحریف شده و جریان راستگرایی صهیونیسم دینی در اسرائیل دارد؛ پس کشتار بیرحمانه در غزه در نزد نظامیان اسرائیلی نه تنها مباح، بلکه عمل به خواسته خدا است.


یک یادبود هولوکاست در لاهه. متن کناری (به هلندی و عبری) از کتاب تَثنیه «به یاد بیاورید که عمالیق با شما چه کرده است… فراموش نکنید».

 

در ادامه این ویدئو نیز نظامیان می‌خوانند: «خانه را ترک کردم و تا پیروزی نهایی برنخواهم گشت؛ شعارمان را به خوبی بلدیم، هیچ غیرنظامی در جنگ وجود ندارد».

این ویدئو به روشنی خوی وحشی‌گری ارتش اسرائیل را نشان می‌دهد، عجیب اینکه مقامات ارتش اسرائیل از جمله سخنگوی ارتش این رژیم بارها گفته‌اند که «ارتش اسرائیل اخلاق‌مدارترین ارتش دنیاست». «اسرائیل کاتز» وزیر انرژی کابینه بنیامین نتانیاهو در تاریخ دوم آبان ماه گفته بود: «ارتش ما همچنان بیش از آن‌چه لازم است با انسانیت برخورد می‌کنند، ما خیلی اخلاق‌مدار و رئوف هستیم».

مقامات اسرائیلی بارها مدعی شده‌اند که تمامی سعی خود را برای کاهش تلفات غیرنظامیان در غزه به کار می‌گیرند، این ویدئو که باید آن را «ویدئوی جنون کشتار» نامید به خوبی نشان می‌دهد که حتی کشتار طفل شیرخواره نیز در غزه برای ارتش اسرائیل نه تنها مجاز است، بلکه بار معنوی نیز دارد.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا