ورزشی

حسن یزدانی به تشک کشتی بازگشت

حسن یزدانی چهره شاخص و عنوان‌دار جهان و المپیک، تمرینات کشتی خود را با رده سنی نوجوانان از سر گرفت تا به مرور خود را آماده بازگشت به میادین کشتی کند.

به گزارش مخبران، حسن یزدانی چهره شاخص کشتی ایران و جهان و دارنده یک مدال طلا و یک نقره المپیک و ۳ طلا، ۳ نقره و یک برنز جهان، ۵ آبان سال گذشته، بر روی کتف راست خود عمل جراحی انجام داد.

پزشکان پس از انجام عمل جراحی اعلام کردند، مدت دوری یزدانی از تمرینات کشتی به مدت ۶ ماه خواهد بود و او می‌تواند از اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت، به تشک کشتی بازگردد و تمرینات خود را از سر بگیرد. یزدانی طی ماه‌های اخیر علاوه بر فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی، تمرینات وزنه خود را شروع کرد و پس از مدتی نیز حرکاتی مثل دویدن و تمرینات هوازی را نیز آغاز کرد.

در حالی که روند بهبودی یزدانی سریعتر از پیش‌بینی پزشکان بوده است، وی چند روزی است تمرینات کشتی خود را آغاز کرده و در حال حاضر با کشتی‌گیران نوجوان در سالن ورزشی خود در مازندران مشغول به تمرینات کشتی با این رده سنی است تا آرام آرام تمرین کشتی و مرور فن با رده بزرگسالان را طبق روال گذشته آغاز کند.

یزدانی انگیزه بسیار بالایی برای بازگشت به میادین و کسب مدال طلا در المپیک ۲۰۲۴ پاریس دارد. هادی وفایی‌پور قهرمان کشور در وزن ۸۶ کیلوگرم و قهرمان جام یاشاردوغو در ترکیه، رقیب یزدانی برای رسیدن به المپیک است. طبق چرخه انتخابی تیم ملی، در صورتکیه وفایی‌پور در رقابت‌های قهرمانی آسیا صاحب مدال طلا شود، شاهد رویارویی او و یزدانی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک خواهیم بود.

البته در این میان نیز برخی شنیده‌ها از احتمال بازگشت کامران قاسمپور به وزن ۸۶ کیلوگرم پس از ناکامی در وزن ۹۷ کیلوگرم حکایت دارد. این موضوع حتی باعث انتقاد شدید همت مسلمی مربی حسن یزدانی از این موضوع شد و او این اقدام را بر خلاف قانون چرخه انتخابی تیم ملی دانست.

انتهای پیام

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا