اقتصادی

خرید دانه‌های روغنی داخلی منوط به اخذ تعهدنامه محضری شد

بنابر اعلام معاونت زراعت وزارت جهادکشاورزی خرید دانه‌های روغنی توسط بخش خصوصی منوط به اخذ تعهدنامه محضری شد.

به گزارش مخبران، در متن نامه علیرضا مهاجر به احمد خانی نوذری – معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهادکشاورزی – آمده است:

به استحضار می‌رساند در راستای اجرای دستورالعمل خرید دانه‌های روغنی صادره از سوی مقام عالی وزارت به شماره ۰۲۰/۳۱۳۴  تاریخ اول فروردین 1403 و مذاکره صورت گرفته با جنابعالی، مستدعی است دستور فرمایید همکاران مربوطه در راستای اخذ تعهد محضری از متقاضیان خرید دانه‌های روغنی جهت تضمین پرداخت وجه کشاورزان طبق جداول ارسال شده شرکت‌های مربوطه به استان‌ها، همکاری لازم را معمول کنند.  

گفتنی است بر اساس اعلام وزارت جهادکشاورزی از ابتدای سال‌جاری بخش خصوصی دانه‌های روغنی برداشت شده در مناطق گرمسیری را خریداری می‌کند و طبق قانون، واردکنندگان در صورتی می‌توانند  دانه‌های روغنی و روغن خام وارد کنند که بخشی از تولید داخل را از کشاورزان خریداری کنند.

به نظر می‌رسد با توجه به نگرانی‌هایی که در خصوص برگشت وجه حاصل از خرید و پرداخت دیرهنگام مطالبات وجود دارد این تعهدنامه بتواند خیال کشاورزان را از بابت فروش محصولاتشان و دریافت وجه آن راحت کند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا