علمی و پزشکیمطالب برتر

نقش سرخ کن بدون روغن در لاغری

فواید سرخ کن بدون روغن برای سلامتی و کاهش وزن

 سرخ کن بدون روغن گوسونیک یکی از ابزارهای بسیار کاربردی برای افرادی است که برای سلامتی خود و خانواده شان اهمیت ویژه ای قائل هستند. دلیل تاکید بر این موضوع در درجه اول، به خاطر مکانیزم ساخت و چگونگی عملکرد این دستگاه است. این سرخ‌کن‌ ها علاوه بر نام آن که در ظاهر تهیه و آماده سازی انواع غذاهای سرخ شدنی و جذاب است، غذای مورد علاقه شما را بدون استفاده از روغن، سرخ می کند و به همین دلیل برای افرادی که به دنبال رژیم های لاغری و تغذیه مناسب هستند، یک گزینه انتخابی مناسب می باشد.

برای آشنایی بهتر با عملکرد سرخ کن سلامتی باید بدانید که این دستگاه برای پختن و آماده کردن غذا، تنها با کمک انتقال وگرمادهی به غذا و بهره مندی از جریان‌ همرفتی استفاده نموده و غذا را می پزد و آماده می کند. زیرا مجهز به المنت گرمای زای پرقدرت است که با کمک فن ستاره ای شکل موجود در کف دستگاه، هوای داخل‌ آن را فوق العاده داغ می‌کند. تعبیه فن در کف سرخ کن بسیار هوشمندانه است که از آن برای تقویت گردش هوا و انتقال بهتر گرما به مواد غذایی جهت پخت یکنواخت آن و سرعت بخشیدن به مدت زمان پخت غذا استفاده می شود.

اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که غذای شما با کمک سرخ کن  گوسونیک، تنها با هوای داغ پخته می شود که در حین حفظ کیفیت پخت غذا، سلامت و تندرستی شما را نیز بهبود می بخشد. لازم به ذکر است که  به دلیل همین مکانیزم ساختاری و نحوه پختن و آماده سازی غذا است که از آن به عنوان هواپز، نام برده می شود.

مزایای سرخ کن بدون روغن

آشنایی بیشتر با مزایای  سرخ کن بدون روغن گوسونیک

سرخ‌کن‌های بدون روغن  گوسونیک، همان‌طور که از نامشان مشخص است. هیچ نیازی به مصرف روغن برای سرخ کردن و پختن ندارند. و شما تنها با آغشته کردن مواد غذایی به میزان اندکی روغن و ادویه می توانید آن را درون سبد مخصوص پخت قرار دهید. تا در مدت زمانی مشخص آماده شود. سبد این سرخ‌ کن‌ها، سوراخ‌ دار است تا به جریان سریع تر هوای گرم کمک نماید. و از جنس تفلون نچسب و درجه یک است که مقاومت بسیار زیادی در برابر گرما از خود نشان می دهد.

اگر چه دلیل اصلی استفاده از سرخ کن  گوسونیک، کاهش میزان مصرف روغن و توجه به سلامتی است. بهتر است به این نکته اشاره کنیم که علاوه بر آن، صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز ویژگی قابل توجه دیگری در استفاده از این دستگاه به شمار می رود.

نکته جالب

جالب است که تمامی انواع مدل های سرخ‌کن‌ بدون روغن  گوسونیک در مقایسه با انواع دیگر سرخ کن های معمولی یا فرها، مصرف برق کمتری دارند و همچنین به سرعت گرمای لازم را تولید کرده و به گردش در می آوردند. در نتیجه، منجر به پختن زودتر غذا نیز می شوند که خود دلیل دیگری در کاهش مصرف انرژی است. موضوع جالب‌تر در اینجاست که این دستگاه به‌اندازه فر گاز، محیط آشپزخانه را گرم نمی کند. به طوری که در فصول گرم سال و هنگام استفاده از سرخ کن های بدون روغن، نیازی به استفاده و روشن کردن لوازم سرمازا نخواهید داشت.

برای استفاده بهتر و بهینه تر از سرخ کن، نیاز است برخی نکات را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، پیش از قرار دادن غذا در دستگاه سرخ کن، اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی خشک باشند. و هنگامی که غذا را درون آن می گذارید توجه نمایید که مقداری فضای خالی را بین آن در نظر داشته باشید. تا کاملا مغز پخت شوند. پس از  پایان پخت غذا، به مدت چند دقیقه دستگاه را خاموش کنید و مانع از جریان هوای داغ در دستگاه شوید.

مزایای استفاده از سرخ کن بدون روغن

به طور کلی، اهمیت استفاده از  سرخ کن بدون روغن گوسونیک، تحت عنوان یک روش مفید برای تهیه و مصرف وعده های غذایی سالم تر و تضمین سلامت بدن انسان است. که همه ما می توانیم از آن بهره مند شویم. در ادامه برخی از مهمترین مزایای استفاده از سرخ کن رژیمی بدون روغن را معرفی می کنیم.

  • سرخ کردن غذا بدون نیاز به روغن
  • سرخ شدن غذا با کالری کمتر
  • قابلیت گرم نگهدارنده غذا
  • کاهش مصرف انرژی
  • منوی پخت متنوع و کاربردی
  • کاربرد راحت و آسان
  • قابل شستشو و تفکیک قطعات
  • صرفه جویی در وقت و هزینه جهت تهیه غذای روزانه

تاثیر استفاده از سرخ کن  گوسونیک در سلامتی افراد

مزیت مهم استفاده از سرخ کن  گوسونیک در مقایسه با سایر سرخ کن های معمولی در این است. که شما دیگر نیازی به روغن فراوان برای سرخ شدن و طبخ وعده های غذای روزانه خود ندارید. و تا حد زیادی از میزان مصرف روغن در خانواده شما کاسته می شود. در واقع غذاهای سرخ شده برای سلامتی انسان بسیار مضر است و ابتلا به بیماری ‌های قلبی و چاقی مفرط را به همراه دارد و مصرف مداوم آن، بروز سایر بیماری ‌ها مانند دیابت نوع دو و فشار خون بالا را نیز افزایش می‌دهد. علاوه بر اینها، داغ کردن روغن بالاتر از نقطه دود باعث تجزیه ترکیبات شیمیایی روغن خواهد شد. و جذب روغن توسط مواد غذایی میزان کالری آن‌ را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. که همین امر به سلامتی شما آسیب می‌زند.

بنابراین با کمک و بهره مندی از روش‌ طبخ سالم غذا و استفاده از سرخ‌کن بدون روغن و رژیمی می توانید میزان خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهید. به همین دلیل، خرید سرخ کن بدون روغن می تواند یک انتخاب ایده آل برای تمام کسانی باشد. که دوست دارند غذاهایی سالم تر با کالری و چربی کمتر مصرف کنند. و گامی مثبت در جهت حفظ سلامتی خود بردارند.

آشنایی با روش کار سرخ کن بدون روغن و دلایل برتری آن

مدل های مختلف سرخ کن بدون روغن برای سرخ کردن نیاز به روغن کمی دارند و در برخی از مدل ها هیچ روغنی برای سرخ کردن نیاز ندارند. این نوع از سرخ کن مجهز به محفظه ای است که در هنگام کار کردن دمای آن به 200 درجه هم می رسد در نتیجه سبب ایجاد یک پخت متفاوت شده و ماده غذایی از هر طرف در تماس با گرما قرار می گیرد در نتیجه قسمت بیرونی مواد غذایی کاملا ترد و درون آن آبدار می شود.

سرخ کن بدون روغن را می توان یکی از لوازم خانگی کوچک با مزایای بسیار نسبت به مدل های سرخ کن معمولی دانست که همین مزایا سبب برتری ایر فرایرها نسبت به مدل های معمولی می شود.

1- میزان کالری و چربی در مواد غذایی پخته شده با سرخ کن های بدون روغن بسیار کم است از این رو شما دیگر نگران مبتلا شدن به چربی خون و بیماری های قلبی و اضافه وزن نخواهید بود.

2- به دلیل اینکه هوای داغ در اطراف مواد غذایی پخش شده و حاوی قطرات روغن است با حداقل روغن، غذا کاملا ترد و خوشمزه می شود.

3- در این سرخ کن ها از مقداری روغن به اندازه یک قاشق غذا خوری استفاده می کنید تا رنگ و بافت غذا بهتر حفظ شود اما در سرخ کن های معمولی نیاز به استفاده از روغن در حجم بالا است.

4- سرخ کن های بدون روغن میزان چربی مواد غذایی را نسبت به سایر روش های آشپزی کاهش می دهند برای مثال یک سینه مرغ سرخ شده در روغن 30 درصد بیشتر نسبت به سینه کبابی شده چربی دارد اما میزان چربی در پخت سینه در سرخ کن های بدون روغن  تا 75 درصد نسبت به روش های سنتی کاهش پیدا می کند.

5- اگر دوست دارید بدون حذف وعده غذایی وزن خود را کم کنید ما به شما خرید سرخ کن بدون روغن را پیشنهاد می کنیم. این دستگاه ها را می توان دستگاه هایی ایده ال برای پخت غذاهای رژیمی دانست.

6- پخت مواد غذایی در روغن علاوه بر داشتن چربی و کالری بالا حاوی ترکیبات مضری نظیر آکریل‌آمید است، این ترکیبات سبب افزایش سرطان کلیه، اندومتر رحم و تخمدان می شوند در حالی که در سرخ کن های بدون روغن حدود 90 درصد میزان آکریل‌آمید در مواد غذایی سرخ شده کاهش پیدا می کند.

7- سرخ کن های بدون روغن به دلیل استفاده کم از روغن و حتی نبود روغن نسبت به مدل های معمولی بسیار ایمن تر هستند و به راحتی نیز تمیز می شوند.

8- شما از این سرخ کن ها می توانید برای تهیه و پخت انواع کیک وشیرینی نیز استفاده کنید.

در نهایت می توان گفت که خرید سرخ کن بدون روغن انتخابی ایده آل برای کسانی است که دوست دارند غذاهایی سالم تر با کالری و چربی کمتر را مصرف کنند و به حفظ سلامتی خود کمک کنند.

دکمه بازگشت به بالا