شناسایی ۱۲۲ مبتلای جدید کووید ۱۹/ فوت ۳ تن دیگر در شبانه‌روز گذشته

کووید ۱۹ | ناسا

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول ۲۴ ساعت گذشته، سه نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۸۴۵ رسید.

به گزارش مخبران، بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت،  از دیروز تا امروز (۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ ) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۶ نفر از آنان بستری شدند.

بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۸۲۴ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، سه نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۸۴۵ رسید.

خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۲۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۲۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۵ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۶۵۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد. شش شهر در وضعیت نارنجی، ۹۴ شهر در وضعیت زرد و ۳۴۸ شهر کشور در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تا کنون ۶۵ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۸۳۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۵۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۹۷۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۶۱ دُز رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا