قزوین را می‌توان پایتخت آزادگان نامید

قزوین

مخبران/قزوین فرمانده سپاه استان قزوین گفت: سابقه خوش قزوینی‌ها در هنر خوشنویسی سبب شده‌ این شهر را پایتخت خوشنویسی بنامند اما به دلیل داشتن بزرگانی همچون ابوترابی و لشگری، این شهر را باید پایتخت آزادگان نیز قلمداد کرد.

به گزارش مخبران، سردار رستمعلی رفیعی آتانی در اجلاسیه کنگره شهدای غریب در اسارت استان قزوین که شامگاه پنجشنبه ١٠ خرداد در گلزار شهدای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: قزوینی‌ها همواره در عرصه جهاد خوش درخشیدند.

وی گفت: در زمانه کنونی دیگر جنگی رخ نخواهد داد و اگر هم جنگی اتفاق بیفتد دیگر هشت سال به طول نخواهد انجامید و هرگز کسی مانند شهید لشگری در اولین روز جنگ اسیر نمی‌شود که سال‌ها پس از پایان جنگ از اسارت آزاد شود.

رفیعی آتانی با اشاره به جایگاه و اهمیت شخصیت آیت الله ابوترابی در بین آزادگان خاطرنشان کرد: ایشان مایه امید، انگیزه و روحیه آزادگان بود.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) اظهار کرد: جنگ تمام شد اما دشمنان این ملت در جنوب شرق و شمال غرب با پشتیبانی رژیم اسرائیل و آمریکا آمدند و دشمنی خود را نشان دادند و چهره‌ای نظیر سردار جعفرخانی فاتح شمال غرب شد.

وی ادامه داد: به دفاع از حرم رسیدیم و در این میدان نبرد شهیدان بزرگی تقدیم انقلاب کردیم و یگان رزم قزوین بیش از پنج بار به صورت یگانی جنگیدند و ستاره پرفروغی مانند شهید حمید محمدرضایی عزیز تقدیم انقلاب شد.

رفیعی بیان کرد: اسرای ایرانی زبان و دست و پا بسته بودند و در سیاهچال بعث ماندند ولی هرگز امیدشان ناامید نشد. آن‌ها فرزندان آزموده ملت بزرگ ایران هستند و در سخت‌ترین شرایط از امتحان الهی سربلند بیرون آمدند.

وی خاطرنشان کرد: عزت و آبروی امروز ما به خاطر رشادت‌های این اسرا است ضمن اینکه شهدای آزاده آبروی اسلام و ایرانند و امروز آبروی ایران و اسلام را به دست من و شما سپرده‌اند.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) در پایان گفت: امروز میدان مبارزه متفاوت ولی قله یکی است، امروز پرچم مبارزه را به دست تک‌تک ما ایرانی‌ها داده‌اند تا در هشتم تیر ماه با حضور در انتخابات پرچم را به قله ببریم و مایه امید و افتخار ایران اسلامی شویم.

مقاومت غزه به برکت خون شهدا است

سعید اوحدی، راوی  دفاع مقدس نیز در این اجلاسیه اظهار کرد: با توجه به همزمانی ایام هفتم شهدای خدمت و ایام عروج سید آزادگان، آیت‌الله ابوترابی باید گفت که فصل مشترکی بین ابوترابی و شهدای خدمت وجود دارد.

وی با بیان این موضوع که شهدا زنده‌اند و نزد پروردگار خود روزی دارند و آثار آن‌ها در دنیای مادی هم به وضوح حس می‌شود، گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا در واقع نشان‌گر نیاز ماست چراکه شهدا به ما نیازی ندارند و ما نیازمندان قافله عشق هستیم که به اثر این انسان‌های وارسته نیازمندیم.

اوحدی بیان کرد: عظمت و رازی در مظلومیت شهید هست و پس از شهادت، خداوند خودش محبت شهید را در دل مردم قرار دهد و می‌بینیم که مردم پاسدار خون شهید می‌شوند و از مسیری که او گذرانده پیروی می‌کنند.

وی گفت: ما شاهد محبوبیت امام خمینی (ره) و راه او بوده‌ایم تا جایی که امروز اگر می‌بینم غزه و فلسطین مقاومت می‌کند به برکت امام خمینی (ره) است که این محبت در دل انسان‌های آزاده قرار دارد.

اوحدی با اشاره به گرامیداشت شهدای خدمت گفت: ما امروز می‌بینم که در اوج ایران هراسی و در زمان فعالیت بیش از ۳۶۰ شبکه تلوزیونی علیه نظام، مردم در مراسم تشییع شهدای خدمت حضوری چشمگیر داشتند و بیش از ۶۰ چهره از کشورهای مختلف در این مراسم شرکت کردند.

وی با اشاره به وضعیت غزه اظهار کرد: امروز غزه به برکت خون همین شهدا مقاومت می‌کند. در طول تاریخ رژیم اسرائیل هیچ جنگی با فلسطینیان نداشته که ۷ ماه به طول بینجامد، آن هم با مردمی قریب به ۲ میلیون که در ۳۶۰ کیلومتر باریکه محصورند.

اوحدی ادامه داد: رژیم صهیونیستی جدیدترین و پیچیده‌ترین جنگنده‌ها و تسهیلات نظامی را روی این مردم ریخته اما امروز در باتلاق جبهه مقاومت گرفتار شده است. امروز این رژیم در غزه گرفتار و از بعد سیاسی و نظامی متزلزل شده است. امروز در ٢٠٠ دانشگاه آمریکایی در برابر رژیم اسرائیل ایستادگی می‌بینم و شاهدیم در سراسر جهان علیه رژیم صهیونیستی مردم به خیابان می‌آیند.

وی در پایان تصریح کرد: خدا توفیق دهد در انتخابات پیش رو به تأسی از شهدا یک بار دیگر پای صندوق رأی بیاییم و عظمت و قدرت ایران اسلامی را نشان دهیم.

حریت و آزادگی وجه مشترک همه شهدا است

به گزارش مخبران، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین نیز در این اجلاسیه با بیان این موضوع که حریت و آزادگی وجه مشترک همه شهدا است، گفت: دین ما می‌گوید هیچ کس نباید آزادگی خود را بفروشد چراکه خداوند متعال انسان را آزاده آفریده است.

وی گفت: طبق بیان اهل‌بیت (ع) پنج ویژگی وفاداری، تدبیر، حیا، حسن خلق، حریت و آزادگی هر انسانی را به بالاترین مرتبه ممکن می‌رساند و آزادگان عزیز با داشتن همه این خصوصیات فرهنگ آزادگی را شکل دادند.

امام جمعه قزوین در پایان خاطرنشان کرد: حریت حیله و نیرنگ را دور می‌ریزد، آزادگان این اخلاق ایمانی را دارند، آن‌ها خود را از بند دنیا آزاد کرده‌اند و به دنبال خوشگذرانی زودگذر دنیا نبودند و فضائل اخلاقی را باید در این عزیزان دید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا