علمی و پزشکی

هر آنچه باید درباره گوشی پرچمدار جدید سامسونگ بدانید

تینا مزدکی: سامسونگ در گوشی هوشمند جدید خود یعنی گلکسی اس ۲۴ اولترا به لطف هوش مصنوعی و تغییراتی که در طراحی و سایر ویژگی‌های آن ایجاد کرده است، نسبت به به‌روزرسانی‌های قبلی دستگاه بسیار بهتری ساخته است، اما باز هم به تمام وعده‌های خود عمل نکرد و برخی مشخصات آن همانطور که در گلکسی اس ۲۳ اولترا بود، باقی ماند که می‌تواند برای برخی کاربران ناامید کننده باشد. با این حال چیزی که این گوشی تلفن را با ارزش می‌کند این است که اگر به عنوان یک کاربر به مدت ۴۸ ساعت این از این گوشی تست‌های متفاوتی بگیرید، اس۲۴ اولترا با سربلندی از بیشتر این تست‌ها بیرون خواهد آمد.

هر آنچه باید درباره گوشی پرچمدار جدید سامسونگ بدانید

سامسونگ با قاب تیتانیومی بی‌نظیر خوش درخشید

اگر برای اولین بار این گوشی را در دست خود بگیرید، بسیار خوشحال خواهید شد که سامسونگ در طراحی قاب گوشی از تیتانیوم استفاده کرده است و روکش آن درست مانند ساتن است با این حال سطح آن به طوری طراحی شده است که نیازی نیست کاربر استرس سر خوردن آن را داشته باشد و به نوعی می‌توان گفت که مات است. با این حال مات بودن گوشی همراه باعث می‌شود گلکسی اس ۲۴ اولترا کمی کمتر از پوشش براق بدنه آلومینیومی گلکسی اس ۲۳ اولترا چشم نواز باشد.

هر آنچه باید درباره گوشی پرچمدار جدید سامسونگ بدانید

اما ویژگی مثبتی که اس ۲۴ اولترا نسبت به اس ۲۳ اولترا دارد این است که رد انگشتان شما به راحتی بر روی ضلع‌های براق اس ۲۳ اولترا جا می‌اندازد در حالی که حتی اگر اس ۲۴ اولترا را به طور مکرر در دست بگیرید کوچکترین ردی بر روی آن نمی‌افتد.

هوش مصنوعی قدرت خود را نمایان می‌کند

سامسونگ در نسخه نمایشی از برنامه‌ها و عملکرد سیستم هوش مصنوعی گلکسی اس ۲۴ اولترا رونمایی کرد، اما این امکانات آنطور که هر کسی در ذهن خود تصور می‌کند نیستند. برای مثال قابلیت «Circle to search» سامسونگ، مکانیزم جدیدی است که با کشیدن دایره و ضربه زدن بر روی آن، صفحه‌ای شامل تمام اطلاعات مرتبط موجود در موتور جستجوی گوگل به کاربران نمایش داده می‌شود. اما متاسفانه آنطور که تصور می‌شد پاسخ کاملی را به کاربر ارائه نمی‌دهد.

هر آنچه باید درباره گوشی پرچمدار جدید سامسونگ بدانید

در یک تست، دایره‌ای دور یک ابر در عکسی از گالری این گوشی کشیده شد، هوش مصنوعی کادر جستجو را باز کرد اما متاسفانه فقط چندین تصویر اضافه مانند این تصویر ارائه داد و اطلاعات اولیه‌ای در مورد این ابرها مانند نحوه شکل‌گیری آن و یا امثال آن نشان نداد. با این حال ویژگی‌های مبتنی بر اینترنت مانند «Circle to search» در طول زمان و با اصلاح الگوریتم‌ها هوشمندتر می‌شود. پس نمی‌توان گفت اگر برای بار اول گوشی را از جعبه خود در آورید زیاد تحت تاثیر هوش مصنوعی آن قرار می‌گیرید.

صفحه نمایش و دوربین جدید، یک ارتقاء شگفت انگیز

شاید برخی کاربران از حذف شدن لبه‌های منحنی در گوشی‌های پرچم‌دار مثل گلکسی اس۷، ناراحت شده باشند اما استفاده از قلم با حذف شدن این قابلیت سامسونگ راحت تر شده است و اگر از کاربرانی باشید که علاقه به استفاده از قلم‌ برای یادداشت برداری و غیره دارند، باید بدانید که استفاده از یک قلم در صفحه‌ نمایش کاملا مسطح بسیار راحت‌تر است بنابراین در گلکسی اس ۲۴ اولترا هیچگونه مشکلی نخواهید داشت.

هر آنچه باید درباره گوشی پرچمدار جدید سامسونگ بدانید

این تنها مزیت صفحه نمایش جدید نیست، فناوری ضد انعکاس بهبود یافته در شیشه محافظ Gorilla Armor، همراه با درجه روشنایی بالاتر نمایشگر، خواندن صفحه نمایش حتی در نور شدید را بسیار آسان‌تر می‌کند. این ویژگی به قدری چشمگیر است که آیفون ۱۵ پرو مکس در مقایسه با آن برای استفاده در فضای باز کمی مشکل دارد و گلکسی اس ۲۴ اولترا به طور قابل توجهی از آن روشن‌تر است.

هر آنچه باید درباره گوشی پرچمدار جدید سامسونگ بدانید

در دوربین گلکسی اس ۲۴ اولترا، اصلاحات نرم افزاری جدیدی مانند پشتیبانی از Super HDR و عکاسی بهتر در نور کم شکل گرفته است با این حال تفاوت واضحی میان عکس‌های گرفته شده در این گوشی و گلکسی اس ۲۳ اولترا وجود ندارد. دوربین اصلی، دوربین اولتراواید، دوربین تله فوتو ۳x و دوربین سلفی بین گلکسی اس ۲۴ اولترا و گلکسی اس ۲۳ اولترا یکسان هستند و فقط دوربین دوم تله فوتو بین این دو گوشی تغییر کرده است. همچنین حالت پرتره این گوشی هنوز همانند نسل قبلی خود به خوبی عمل می‌کند.

عمر طولانی باتری، نقطه قوت اس۲۴ اولترا

از زمان خریداری و با تست ۴۸ ساعته‌ای که از گلکسی اس ۲۴ اولترا گرفته شد، تنها یک بار این گوشی شارژ شد. شاید به جز گرفتن تست از این گوشی کار دیگری انجام نشد با این حال با توجه به گوشی‌های هوشمند نسل قبلی انتظار می‌رفت که این گوشی تا پایان تست‌های خود حداقل دوبار شارژ شود. همینطور در تست باتری ارقام نشان می‌دهند که این یک گام بزرگ رو به جلو نسبت به عمر باتری خوب گلکسی اس ۲۳ اولترا است.

هر آنچه باید درباره گوشی پرچمدار جدید سامسونگ بدانید

بین تراشه جدید و کارآمدتر اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و اصلاحات نرم افزار مدیریت باتری که سامسونگ از سال گذشته انجام داده است، اکنون به نظر می‌رسد که طول عمر باتری نقطه قوت واقعی گلکسی اس ۲۴ اولترا باشد. شاید این یک ارتقا پر سر و صدا مانند هوش مصنوعی نباشد اما یکی از مواردی است که بسیاری از کاربران معمولی گوشی هوشمند به آن اهمیت می‌دهند.

منبع: tomsguide

۳۲۳

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا