بین الملل

هشدار نماینده سازمان ملل نسبت به بحران انسانی در غزه

هم‌زمان با تهدیدات رژیم صهیونیستی درخصوص حمله زمینی به شهر رفح، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در غزه زنگ خطر را نسبت به پیامدهای وخیم احتمالی برای شهروندان غزه به صدا درآورد.

به گزارش مخبران، «سیگرید کاگ» هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در غزه این هشدار را در حین جلسه‌ وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل مطرح کرد؛ جایی که او هم‌چنین بر نیاز فوری رسیدگی به تشدید بحران انسانی در غزه تاکید داشت.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، پس از این جلسه، این هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در غزه خبرنگاران را نسبت به وضعیت ناپایدار در نوار غزه و تاثیر ویرانگر آن بر غیرنظامیان این باریکه در صورت آغاز حمله زمینی رژیم صهیونستی به شهر رفح مطلع کرد.

پیشتر «بنی گانتس» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی هشدار داد، اگر حماس تا ماه رمضان تمام اسرای صهیونیست را آزاد نکند ارتش این رژیم حمله زمینی به رفح را شروع می‌کند. ۱.۴ میلیون فلسطینی به این شهر در جنوب غزه پناه برده‌اند.

سیگرید کاگ تصریح کرد: پیامدهای حملات «اسرائیل» به شهر رفح برای غیرنظامیان فاجعه‌آمیز خواهد بود. حتی در شرایط فعلی هم توزیع کمک در آنجا دشوار شده است.

او ضمن اشاره به کاهش و تعلیق کمک‌ برخی کشورها به آژانس کار و امدادرسانی به آوارگان فلسطین (آنروا)، بر نقش ضروری آن در ارائه خدمات ضروری به فلسطینیان تاکید کرد و افزود: هیچ جایگزین مناسبی برای این آژانس وجود ندارد و هم‌چنین خواستار تداوم حمایت‌های بین‌المللی جهت جلوگیری از بدتر شدن وضعیت انسانی در غزه هستم.

در یکصد و سی و هفتمین روز از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، اشغالگران همچنان به بمباران بسیاری از مناطق نوار غزه ادامه می‌دهند و چندین محور شاهد درگیری بین مقاومت و اشغالگران است. در همین حال، تانک‌های ارتش اشغالگر به محاصره بیمارستان‌ها در نوار غزه، به‌ویژه در استان خان یونس ادامه می‌دهند و کارکنان آن‌ها را بازداشت کرده و کمک‌ها به آنها را متوقف کرده‌اند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا