استان ها

کاهش چشمگیر اهدای خون در فصل سرما/ کلنگ‌زنی پایگاه‌های انتقال خون در دهلران و ایوان

مخبران/ایلام مدیر کل انتقال خون استان ایلام از کلنگ زنی پروژه‌ احداث پایگاه‌های ثابت خونگیری در شهرستان‌های ایوان و دهلران در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: با توجه به برودت هوا و کاهش چشمگیر مراجعات مردمی برای اهدای خون، لزوم مراجعه دارندگان تمام گروه‌های خونی مثبت و منفی به پایگاه‌های انتقال خون در سطح استان احساس می‌شود.

 دکتر «لیلی عاصم آبادی» در گفت‌وگو با مخبران، با تاکید بر اینکه نیاز به خون همیشگی است، اظهار کرد: بیماران و نیازمندان به خون و فراورده‌های خونی همواره چشم به راه قدم‌های سبز اهداکنندگان خون هستند که انجام این امر انسان دوستانه بارها در آیات قرآن کریم نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به پویش «چتر سرخ زندگی» از اول دی ماه تا پایان اسفند امسال برای دعوت از مردم شریف و اهداکنندگان خون، اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به ظرفیت ذخایر بانک خون در استان بیش از پیش نیازمند حضور مردم برای اهدای خون هستیم.

مدیر کل انتقال خون استان ایلام بر لزوم مراجعه دارندگان تمام گروه‌های خونی مثبت و منفی به پایگاههای انتقال خون در سطح استان تاکید کرد و گفت: ذخایر خونی در استان ایلام نیازمند تقویت فوری هستند.

عاصم آبادی با بیان اینکه سهم هر شهروند و اهدا کننده خون از اهدا، نجات جان ۳ نفر دیگر است، عنوان کرد: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری شاهد مراجعه ۱۷ هزار و ۲۹۸ نفر برای اهدای خون در سطح استان بودیم که از این میزان تعداد ۱۴ هزار و ۵۱۱ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه میزان استقبال بانوان برای اهدای خون در سطح استان دارای رشد بوده است، یادآور شد: در ۱۰ ماه نخست امسال ۶۹۲۶ نفر از اهدا کنندگان ما مستمر، ۴ هزار و ۵۵۸ نفر باسابقه و همچنین ۳ هزار و ۳۱ نفر نیز اهداکننده باراولی بوده‌اند.

مدیر کل انتقال خون استان ایلام در ادامه به برنامه راه اندازی ۲ پایگاه ثابت خونگیری در شهرستان‌های ایوان و دهلران اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته ۲ قطعه زمین در این شهرستان‌ها برای انجام این مهم اختصاص داده شده که با توجه به تامین اعتبار این پروژه‌ها در دهه مبارک فجر امسال کلنگ زنی خواهند شد.

عاصم آبادی گفت: از مردم شریف و نوع‌دوست استان خواهشمندیم تا با مراجعه به پایگاه انتقال خون ایلام با اهدای خون خود یاریگر بیماران و نیازمندان به خون و فراورده‌های خونی باشند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا