ورزشی

۱۱۲ میلیارد دلار تجارت خارجی در دولت سیزدهم رقم خورده‌ است

سخنگوی دولت گفت: ۱۱۲ میلیارد دلار تجارت خارجی در دولت سیزدهم رقم خورده‌ است که این میزان در ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده‌ است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی بهادری جهرمی روز پنجشنبه در جمع دانشجویان مشهد با اعلام اینکه ۱۱۲ میلیارد دلار تجارت خارجی در دولت سیزدهم رقم خورده‌ است که این میزان در ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده‌ است اظهار کرد: این میزان صادرات بدون احتساب فروش نفت است، در واقع صادرات در دولت سیزدهم بیشتر از واردات بوده است.

وی ادامه داد: کشور در زمان استقرار دولت سیزدهم معطل غرب نماند و مبادلات تجاری خود را با برخی کشور‌های منطقه تا پنج برابر افزایش داد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: زبان گویای دولت در دیپلماسی بسیار منطقی و شفاف بود و دستاورد‌های تجاری در شرایطی به دست آمد که مبادله یک دلار هم سخت بود.

بهادری جهرمی عنوان کرد: فرایند دولت در بسیاری از بخش‌ها همچون سیاست خارجی، کنترل رشد نقدینگی، تحقق رشد اقتصادی چهار درصدی و بسیاری از شاخص‌ها مثبت بوده است و ریشه بسیاری از مشکلات باقی مانده به عقب‌ماندگی دهه نود بازمی‌گردد که با کار و تلاش شبانه‌روزی دولتمردان و صبر و همراهی مردم جبران خواهد شد.

بهادری جهرمی در خصوص عملکرد معاون اول رییس جمهور نیز افزود: با تدابیر معاون اول و اقدامات تیم اقتصادی دولت، موفق به کنترل رشد تورم در بیشتر بخش‌ها، کاهش نرخ بیکاری به زیر ۹ درصد، آغاز به کار حدود 4 هزار کارگاه تعطیل و نیمه تعطیل، تحقق رشد اقتصادی چهار درصدی و دیگر اقدامات سازنده شده‌ایم.

دولت تمامی هم و غم خویش را بر مهار تورم گذاشته است

سخنگوی دولت ادامه داد: دولت تمامی هم و غم خویش را بر مهار تورم گذاشته است چرا که بودجه کشور در هنگام آغاز به کار دولت یعنی سال ۱۴۰۰ کسری ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی داشت و این وضعیت ناترازی بودجه در زمینه‌های دیگر از جمله صندوق‌های بازنشستگی، ناترازی حوزه انرژی و شبکه بانکی کشور نیز وجود داشت.

وی در پایان با اشاره به آخرین وضعیت حق آبه سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: این موضوع به جد از سوی جمهوری اسلامی در حال پیگیری است و علاوه بر آن با چند روش دیگر از جمله استخراج آب‌های ژرف و انتقال آب از خلیج فارس، به دنبال رفع مشکلات آب آن منطقه هستیم.

در این نشست صمیمی تعدادی از دانشجویان ضمن بیان دیدگاه و نظارت خویش، با سخنگوی دولت گفت‌وگو کردند.

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا