فرهنگ و هنر

۵ نیاز کودکان غزه به زبان بازیگر معروف هالیوودی

«لیام نیسون» بازیگر شناخته شده آمریکایی که به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف نیز فعالیت می‌کند با اشاره به شرایط اسف‌بار کودکان در غزه، خواستار پایان کشتار در سرزمین‌های اشغالی شد.

به گزارش مخبران،‌ این بازیگر ۷۱ ساله که بیشتر برای بازی در فیلم «فهرست شیندلر» ساخته استیون اسپیلبرگ و مجموعه‌ای از فیلم‌های اکشن هالیوودی شناخته می‌شود با انتشار ویدئویی با اشاره به شرایط دردآور کودکان غزه، خواستار پایان یافتن کشتار و ربودن کودکان در سرزمین‌های اشغالی شد.

او در این ویدئو عنوان می‌کند: «سلام. لیان نیسون هستم، سفیر یونیسف. کودکان غزه به پنج مورد نیاز ضروری دارند: امنیت؛ برای کودکان غزه هیج جا امن نیست. کشتار و آسیب رساندن به کودکان باید پایان یابد و کودکان ربوده شده باید آزاد شوند. کمک‌های نجات‌بخش؛ تحویل این کمک‌ها در واقع مساله مرگ و زندگی است. کودکان دچار سوء تغذیه، کم آبی و بیماری هستند و نیاز مبرم به آب تمیز، غذا، پناهگاه و کمک‌های پزشکی دارند. دسترسی به خدمات ضروری؛ کودکان زخمی و بیمار هیج دسترسی به کمک‌های پزشکی و درمانی ندارند. امکان دسترسی به بیمارستان، پناهگاه، آب و سروی بهداشتی در شرایط اسفناکی است. منابع مالی؛ هر قدر که این درگیری‌ها ادامه یابد این نیازها بیشتر خواهد شد. منابع مالی برای زنده ماندن کودکان امری حیاتی است. آتش‌بس فوری؛ این فاجعه انسانی که به قیمت زندگی این کودکان تمام شده غیرقابل تحمل است. این جنگ باید تمام شود.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت غزه، از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون بیش از ۱۰ هزار کودک فلسطینی جان خود را در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی از دست داده اند.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا