استان ها

4 مرحله اصلی مهاجرت به استرالیا در سال 2023

استرالیا مدت‌هاست که مقصد انتخابی افرادی بوده که به دنبال مهاجرت هستند. اقتصاد پایدار، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی و کیفیت زندگی بالا از دلایل مهاجرت به این کشور است.

به گزارش خبرگزاری آنا، استرالیا مدت‌هاست که مقصد انتخابی افرادی بوده که به دنبال مهاجرت هستند. اقتصاد پایدار، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی و کیفیت زندگی بالا از دلایل مهاجرت به این کشور است. با این‌حال، مهاجرت به استرالیا می‌تواند یک فرآیند پیچیده داشته باشد. در این مقاله مراحل و هر آنچه لازم است برای مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا در سال 2023 بدانید را بررسی کردیم.

چرا مهاجرت به استرالیا؟

پیش از آن که با روند مهاجرت به استرالیا در سال 2023 آشنا شویم، بیایید ببینیم چرا این کشور انتخاب مناسبی برای مهاجرت است. استرالیا یک گزینه جذاب برای افرادی است که دنبال زندگی در یک کشور پیشرفته هستند. شرایط اقتصادی و اجتماعی استرالیا نسبت به بسیاری از کشورها و حتی کشورهای اروپایی واقعا بهتر است و جای خوبی برای زندگی است. وضعیت اشتغال در کشور استرالیا مطلوب است و نیروهای کاری به خصوص آن‌ها که تخصص و مهارت خاصی دارند، به راحتی می‌توانند شغل مناسب پیدا کنند.

 

موارد زیر، مهمترین دلایلی هستند که باید استرالیا را به‌عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنید.

 1. امکان بهره‌مندی از سیستم مراقبت‌های بهداشتی رایگان یا یارانه‌ای در بهترین بیمارستان‌های جهان
 2. سیستم آموزشی رایگان یا یارانه‌ای
 3. فراهم بودن مسیر اخذ شهروندی پس از دریافت اقامت دائم
 4. شرایط اقتصادی مطلوب و ارزش بالای دلار استرالیا

مراحل قدم به قدم مهاجرت به استرالیا

مراحل کلی درخواست مهاجرت به استرالیا در سال 2023 نسبت به سال‌های قبل با تغییرات چشمگیری مواجه نبوده و شامل یک فرآیند اساسی است. البته روند مهاجرت بسته به روش مهاجرتی شما، نوع ویزا و هدف شما متفاوت است. برای مثال، در روش مهاجرت تحصیلی یکی از مراحل انتخاب دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر و دریافت پذیرش از آن است. طبیعتاً برای روش‌های دیگر به این مرحله نیازی نیست. در مطلب شرایط مهاجرت به استرالیا می‌توانید درباره روش‌های مهاجرتی بیشتر بخوانید.

مراحل اصلی مهاجرت به استرالیا اما در اغلب مواقع یکسان بوده و شامل موارد زیر است:

1.    انتخاب بهترین روش مهاجرت

روش‌های متنوعی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که بسته به هدف شما از مهاجرت، می‌توانید هر یک را انتخاب کنید. همچنین هر روش ممکن است مسیرهای مختلفی داشته باشد. برای مثال، برای مهاجرت کاری به استرالیا انواع مختلفی از مسیرهای مهاجرت اسکیل ورکر (Skilled Worker Programs)، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و … وجود دارد. برای انتخاب روش و مسیر مهاجرت خود، می‌توانید با وکلای مهاجرتی مشورت کنید تا با بررسی شرایط شما، مناسب‌ترین مسیر را برایتان تعیین کنند.

2.    اقدام برای اخذ ویزا

بررسی و انتخاب نوع ویزا، مهمترین قدم برای مهاجرت است. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین مسیر ممکن را انتخاب کنید. کمک گرفتن از وکلای مهاجرت می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین نوع ویزا و برنامه مهاجرتی کمک کند. انواع ویزای استرالیا عبارت است از:

 • ویزاهای توریستی

این نوع ویزا برای اهداف گردشگری صادر شده و اغلب کوتاه مدت است.

 • ویزای تحصیلی و آموزشی

دانشجویان و یا دانش‌آموزانی که می‌خواهند برای ادامه تحصیل به استرالیا مهاجرت کنند، باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. در مطلب زیر می‌توانید درباره شرایط اخذ این ویزا و سایر جزئیات تحصیل در استرالیا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

https://parsicanada.com/australia-immigration/study-in-australia

 

 • ویزای خانواده و شریک زندگی

این نوع ویزا برای والدین، فرزندان و یا شریک زندگی کسانی است که در استرالیا اقامت دارند.

 • ویزای کار و مهارت

کسانی که از طریق تجربه کاری یا مدارک تحصیلی خود به دنبال مهاجرت به استرالیا هستند، می‌توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. همچنین انواع ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی نیز در این دسته قرار می‌گیرد.

4 مرحله اصلی مهاجرت به استرالیا در سال 2023

3.    بررسی و تکمیل مدارک و شرایط

پس از اقدام برای ویزا و دریافت آن، حالا باید برای مهاجرت به استرالیا آماده شوید. مطمئن شوید که تمام مدارک تحصیلی، شغلی، شناسایی و … را که لازم دارید، همراه خود داشته باشید. البته مدارکی که برای مهاجرت نیاز دارید، بسته به روش مهاجرتی شما متفاوت هستند. یعنی اگرچه برای مهاجرت تحصیلی به ارائه ریزنمرات و مدارک تحصیلی نیاز دارید، اما ممکن است برای سایر روش‌ها به این مدارک نیاز نداشته باشید. برخی مدارک عمومی و اساسی برای مهاجرت عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی و نسخه‌های ترجمه شده آن‌ها)
 • سند ازدواج (در صورت تأهل)
 • تکمیل فرم‌های مهاجرت
 • پرداخت هزینه‌های مربوطه (هزینه ویزا، بلیط سفر به استرالیا و …)
 • گواهی تمکن مالی از سوی بانک (برای اطمینان از توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در استرالیا)

 

4.    سفر به استرالیا و فراهم کردن شرایط اخذ اقامت

آخرین و مهمترین مرحله پس از مهاجرت به استرالیا اخذ اقامت این کشور است. برای کسانی که استرالیا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، بسیار مهم است که بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند. در وب سایت موسسه مهاجرتی پارسی کانادا (www.parsicanada.com) می‌توانید جزئیات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا و شرایط اخذ اقامت دائم این کشور را بررسی کنید.

جمع‌بندی نهایی

مراحل و شرایط مهاجرت به استرالیا در برنامه‌های مختلف متفاوت است اما یک سری شرایط کلی و عمومی دارد. در این مطلب با انواع ویزا، مراحل و روش‌های مهاجرت به استرالیا آشنا می‌شوید.

همچنین اگر سوالی دارید یا نیاز به مشاوره دارید می‌توانید از طریق ارتباط با مشاوران موسسه پارسی کانادا از راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

پست الکترونیک: info@parsicanada.com 

آدرس (دفتر تهران) : خیابان ولیعصر، بین چهار راه پسیان و زعفرانیه، ساختمان آرته دیزاین – پلاک 1574

شماره تماس:  02143000071

آدرس (دفتر تهران) : شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج تقاطع توحید 3، پلاک ۴

شماره تماس: 02191003558

شعبه کانادا (ونکوور): 2411 Dollarton Hwy, North Vancouver, BC V7H 1W7

شماره تماس:  0016049732176

شعبه اصفهان: خیابان آزادی، خیابان سعادت آباد، هولدینگ پارس پندار نهاد

شماره تماس: 02191300007

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا