راهنمای خرید پیچ و مهره از عمده فروشی پیچ و مهره تهران

صنایع، مجموعه‌های تولیدی و کارگاهی و بخش‌های مربوط به تعمیر و نگهداری، از مصرف کنندگان عمده انواع پیچ و مهره و اتصالات هستند. صاحبان یا مسئولان این مراکز و بخش‌ها، به دلیل مصرف زیاد پیچ و مهره و دیگر اتصال دهنده‌ها در حوزه کاری خود، به دنبال خرید پیچ و مهره به صورت عمده و کیلویی ، از عمده فروشی پیچ و مهره تهران هستند. یکی از معتبرترین فروشگاه‌هایی که شما می‌توانید انواع پیچ و مهره موردنیاز خود را در کیفیتی بالا تهیه کنید، مجموعه سات پیچ است.

سات پیچ به عنوان عمده فروشی پیچ و مهره تهران ، علاوه‌بر تامین نیاز صنایع و مجموعه‌های مصرف کننده پیچ و مهره تهران و کرج، با راه اندازی فروشگاه اینترنتی پیچ و مهره، امکان خرید آنلاین محصولات خود را برای مصرف کنندگان این محصولات در سراسر کشور، فراهم کرده است. یکی  از مهم‌ترین مزایای خرید پیچ و مهره از عمده فروشی‌های معتبر، خرید محصولاتی با کیفیت و در قیمت مناسب است.

انواع پیچ و مهره | خرید پیچ و مهره

پیچ و مهره چیست و چه ویژگی دارد که پرمصرف‌ترین و کاربردی‌ترین ابزار صنعتی نام گرفته است؟

اگر دقت کرده باشید، تمامی محصوات، دستگاه‌ها، سازه‌ها و ماشین آلات صنعتی حاصل به هم پیوستن چند قطعه مختلف هستند. شما اگر به اسکلت ساختمان‌ها یا پل ها و یا هر سازه دیگری دقت کرده باشید، خواهید دید که از آن‌ها حاصل از اتصال تیر آهن، میلگردها و… هستند. حال به یک خودرو نگاه کنید، خودرو مجموعه ای از بخش‌ها و قطعات است که به یکدیگر متصل شده‌اند. به یک ربات اسباب بازی توجه کنید، میبینید که آن هم از بهم پیوستن چند قطعه تشکیل شده است و…

مثال‌های بالا چند مثال از دنیای بسیار گسترده اتصالات هستند. بدون اغراق می‌توانیم بگوییم که اتصالات پایه و رکن صنعت و زندگی صنعتی و پیشرفته ما در عصر حاضر هستند.

پیچ و مهره اتصال دهنده‌هایی موقت هستند که بخش عمده‌ای از اتصالات را شامل می‌شوند. اتصالات پیچی در بخش‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به دلایل مختلفی نیاز به باز کردن و بستن دوباره اتصال داریم. بازهم برگردیم به خودرو، اگر تمامی بخش‌ها و قطعات خودرو توسط اتصالات دائمی یا جوشی به یکدیگر متصل شوند، هنگامی که قطعه‌ای خراب شده و یا با مشکلی موجه شود، باید چکار کنیم؟ آیا می‌توانیم اتصال جوشی را بدون آسیب رساندن به سطح اتصال باز کنیم؟ خیر این کار امکان پذیر نیست و نیاز است که از اتصالات موقت در این موقعیت و کاربردها استفاده کنیم. بخش‌هایی از خودرو که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند، با پیچ و مهره و دیگر اتصال دهنده‌های موقت به یکدیگر متصل می‌شوند. بنابراین موقتی بودن اتصالات پیچ و مهره‌ای، در بسیاری کاربردها اهمیت ویژه‌ای دارد.

انواع پیچ در عمده فروشی پیچ و مهره تهران

وقتی اسم پیچ و مهره می‌آید، پیچ‌های شش گوش یا آچاری و مهره‌های شش گوش اولین نوع از این ابزار است که به آن فکر می‌کنیم. این نوع اتصال دهنده از پرکاربردترین انواع پیچ و مهره هستند، اما دنیای اتصال دهنده‌ها مانند کاربردشان بسیار گسترده است و تنها به چند نوع خاص محدود نمی‌شود. طراحان و تولید کنندگان پیچ و مهره این محصولات را در انواع مختلفی تولید می‌کنند که شامل انواع پیچ یا مهه در هندسه، سایز و متریال مختلف است. اما در بین انواع اتصال دهنده‌ها، برخیازآن‌ها کاربردهای بیشتری دارند و تقاضا برای عرضه آن‌ها، بالاتر است. در زیر پرکاربردترین انواع انواع پیچ در عمده فروشی پیچ و مهره تهران، اشاره کرده‌ایم.

  • پیچ خشکه

پیچ خشکه همان پیچ آچاری است که از فولاد ساخته شده است. در بازار و صنعت به پیچ و مهره فولادی، پیچ و مهره خشکه هم گفته می‌شود.پیچ خشکه در واقع از فولاد ساده کربنی ساخته شده است. این نوع اتصال دهنده براساس درصد کربن موجود در ساختار فولاد، به گریدهای مختلفی تقسیم بندی می‌شود از آنجا که افزایش درصد کربن، باعث بهبود خواصی همچون استحکام و سختی می‌شود، پیچ خشکه با درصد کربن بالاتر، گرید بالاتری هم دارد. 8.8، 10.9 و 12.9 سه گرید پرکاربرد پیچ خشکه هستند.

  • پیچ خزینه (سرتخت)

یکی از رایج‌ترین انواع پیچ که تقریبا در هر فروشگاه و مرکز عرضه‌ای یافت می‌شود،پیچ خزینه است. پیچ خزینه دارای سر تخت و شیاری بر روی گل پیچ تخت خود است. شیارهای پیچ خزینه خود دارای هندسه‌های متنوعی همچون دوسو، چهارسو و دوسو چهارسو هستند. برای باز و بسته کردن پیچ سرتخت باید از پیچ گوشتی با هندسه متناسب با شیار پیچ، استفاده کرد. پیچ‌های خزینه در مدل‌های ماشینی (انتهای تخت) و خودکار (نوک تیز و سرمته‌ای) در بازار موجود است.

  • پیچ استیل

پیچ استیل یا استینلس استیل، نوعی پیچ با خاصیت مقاومت به خوردگی بالا است. نیاز به مقاومت به خوردگی بالا در برخی کاربردها مانند صنایع دریایی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، سبب شد از متریالی همچون استیل (فولاد ضد زنگ) در ساخت اتصال دهنده‌ها استفاده شود. انواع مختلفی از پیچ‌ها همچون پیچ شش گوش، پیچ خودکار، پیچ آلن و… از جنس استیل، در بازار موجود هستند.

  • پیچ خودکار

دلیل استفاده از واژه خودکار برای این گروه از پیچ و مهره این است که در هنگام نصب آن‌ها، نیازی به پیش حفاری نیست و مستقیما در محل اتصال وارد می‌شوند. پیچ خودکار خود به دو نوع نوک تیز (همچون پیچ نصب، پیچ چوب، پیچ کناف و…) و پیچ سرمته‌ای (پیچ شیروانی سرمته‌ای، پیچ آلن سرمته‌ای و…) تقسیم بندی می‌شود.

  • پیچ آلن

پیچ آلن یا پیچ سوکتی نوعی پیچ مهندسی است که دارای گل پبچ استوانه‌ای با سوکت شش ضلعی است. این هندسه پیچ آلن سبب شده است که بتوان از این نوع پیچ برای نصب در محل‌هایی که فضای کافی برای چرخاندن آچار وجود ندارد، استفاده می‌شود. پیچ آلن را با ابزار مخصوصی همچون آچار یا کلید آلن باز و بسته می‌کنند. خود پیچ آلن بر اساس هندسه آن به انواع مختلف پیچ آلن باسر، یچ آلن مغزی، پیچ آلن سرمته‌ای و… تقسیم بندی می‌شود.

  • پیچ چوب

از پیچ چوب همانطور که از اسمش پیداست، در صنایع چوبی استفاده می‌شود. پیچ چوب جز پیچ‌های خودکار نوک تیز محسوب می‌شود و دارای گل پیچ تخت چهارسو است. ویژگی منحصربفرد پیچ چوب، رزوه‌های شارپ و تیز این اتصال دهنده هستند. از آنجا که در کنار این نوع پیچ از مهره استفاده نمی‌شود، این رزوه‌های تیز سبب درگیری پیچ با سطح اتصال شده و استحکام بالایی را فراهم می‌کنند.

قیمت پیچ و مهره عمده فروشی پیچ و مهره تهران

برای استعلام قیمت پیچ و مهره عمده فروشی پیچ و مهره تهران با پشتیبانی سات پیچ تماس بگیرید، زیرا با توجه به نوسانات بازار،  امکان درج قیمت محصولا ت برای ما، مانند دیگر مجموعه‌های عرضه کننده پیچ و مهره، امکان پذیر نمی‌باشد. راه‌های ارتباطی شما با کارشناسان مجموعه، در سایت سات پیچ درج شده است. در هنگام استعلام قیمت پیچ و مهره، شما باید نوع  ، جنس و سایز پیچ یا مهره موردنظر خود را ذکر کنید. زیرا این فاکتورها از عوامل تعیین کننده در قیمت محصولات هستند. البته برند پبچ و مهره و نوسانات بازار هم بر روی قیمت اتصال دهنده‌ها بطور مستقیم، تاثیر می‌گذارد.

خرید پیچ و مهره

برای خرید انواع پیچ و مهره و اتصال دهنده، سات پیچ نامی مطمئن است. سات پیچ با عنوان عمده فروشی پیچ و مهره تهران، عرضه کننده انواع اتصال دهنده مانند پیچ، مهره، واشر، انکربولت، رولپلاک، رول بولت و… به صورت عمده و کیلویی است. صنایع و مجموعه‌های مصرف کننده عمده پیچ و مهره، از سراسر کشور می‌توانند به صورت آنلاین محصولات موردنیاز خود را از سات پیچ خریداری کنند. با خرید از ما خیالتان از بابت قیمت و کیفیت محصولات سفارش داده شده، راحت باشد.

برای دریافت راهنمای سفارش و خرید از فروشگاه اینترنتی سات پیچ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا